اجزای یونیت دندانپزشکی, یونیت دندانپزشکی

یونیت دندانپزشکی و فشار مجاز مخزن های آب اضطراری آن

dental-water-line

یونیت دندانپزشکی و کارایی آن ها جزو یکی از مهمترین ابزار کار دندانپزشکان میباشد . دندانپزشکی جزو یکی از مشاغل فوق العاده حساس است. یکی از عواملی که میتواند در کار دندانپرشکان مشکل جدی ای ایجاد کند قطعی آب و برق است. تصور کنید در حین عصب کشی یا پر کردن دندان ناگهان برق مطب قطع شود. برای رفع این مشکل میتوان از یو پی اس های طراحی شده برای دندانپزشکان استفاده کرد. اما در هنگام قطعی آب چه مشکلاتی ممکن است پیش بیاید ؟

زمانی که آب مطب قطع می شود یونیت دندانپزشکی برای ادامه کار نیاز به آب دارد و دندانپزشک نمی تواند درمان بیمار را ناقص رها کند. در نتیجه برای جلوگیری از این اتفاق هنگام خرید یونیت توجه به مخزن آب اضطراری بسیار حائز اهمیت می باشد.اما نکته ای که اهمیت دارد فشار مجازبرای مخزن آب اضطراری است .

در زیر به طور مختصر به میزان فشار مجاز برای مخزن های آب اضطراری و اینکه این فشار چند بار است می پردازیم.

dental-water-line

dental-water-line

فشار مجاز برای مخزن های آب اضطراری در یونیت

تعداد مخزن های آب اضظراری بستگی به یونیتی داردکه مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی ممکن است یونیت شما یک مخزن یا دو مخزن داشته باشد.

فشار هوا به دو یا یک مخزن بودن یونیت ارتباطی ندارد. در هر صورت فشار آب مخزن اضطراری از فشار هوای کمپرسور مطب استفاده می کند .

و بعد از فعال شدن وقتی فشار هوا وارد رگلاتورمی شود رگلاتور در یونیتها استفاده می‌شود. که یکی مربوط به ورودی هوای آن است و دیگری مربوط به فشار مخزن می باشد.

کمپرسور برای تعیین حجم مخزن آب یونیت

کمپرسور برای تعیین حجم مخزن آب یونیت

برای تعیین نشان مخزن آب این رگلاتور باید بین ۱.۵ تا ۱۲ bar تنظیم گردد.

فشار هوای بیشتر ممکن است به ترکیدگی مخزن ختم شود .

معمولا تا سه برابر فشار کاری این مخزن ها در واحد کنترل کیفی تست خواهد شد اما بنابر احتیاط و فشار استاندارد مخزن فشار هوا تا ۲ bar کافی می باشد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “یونیت دندانپزشکی و فشار مجاز مخزن های آب اضطراری آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *