اجزای یونیت صندلی دندانپزشکی, مقالات دندانپزشکی

فوت رست در یونیت صندلی دندانپزشکی

فوت رست در یونیت صندلی دندانپزشکی

فوت رست در یونیت صندلی دندانپزشکی چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم به طور خلاصه در رابطه با معنی فوت رست در یونیت صندلی دندانپزشکی صحبت کنیم. از جمله در مورد انواع فوت رست ها و قابلیت های آنها نیز توضیحاتی ارائه میکنیم. تعویض و جاسازی پمپ شستشو، مزایای فوت رست ها که موجب رعایت بهداشت محیط دندانپزشکی می شود نیز بررسی خواهند شد .

فوت رست در یونیت صندلی دندانپزشکی به معنای محل استراحتگاه پا می باشد. فوت رست در همه یونیت ها به دو صورت وجود دارد.

در یونیت های رده بالا  یک حالت پلاستیکی مانند متصل به محل قرار دادن پا قرار دارد . این پلاستیک قابل جاسازی جهت شستشو، ضدعفونی و تعویض وجود دارد. در بعضی یونیت های صندلی دندانپزشکی منتاسب با قد بیمار است . به این شکل که قابلیت ازدیاد طول قست تشک که پای مریض  روی آن قرار بگیرد وجود دارد .

اما در یونیت صندلی ایرانی خیلی این مورد رعایت نمی شود و فقط در انتهای تشک، سلفونی کشیده می شود .

مزایای استفاده از فوت رست در یونیت دندانپزشکی :

رعایت بهداشت محیط  دندانپزشکی

 معمولا در هنگام نشستن روی صندلی دندانپزشکی،بیمار با کفش و بدون کاور روی یونیت قرار می گیرد. بنابر این میکروب و آلودگی های انتهای کفش به قسمت انتهایی تشک منتقل می شود. در صورت عدم ضدعفونی کردن محل مورد نظر پس از اتمام کار بیمار، باعث انتقال آلودگی به نفر بعدی و پرسنل کلینیک خواهد شد.

استفاده از فوت رست در یونیت دندانپزشکی این مزیت را دارد که باعث می شود آلودگی تنها در آن محل جمع گردد.  پس از شستشو و یا ضد عفونی کردن آلودگی از بین برود.

در صورتی که اگر فوت رست وجود نداشته باشد، آلودگی بعد از عبور از چرم تشک در محل فوم زیرچرم تجمع میکند. این عامل از نظر بهداشت و سلامتی برای بیماران خطرناک است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۱ دیدگاه در “فوت رست در یونیت صندلی دندانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *