مقالات دندانپزشکی

استاندارد حداقل وزن قابل تحمل در یونیت صندلی دندانپزشکی

استاندارد حداقل وزن قابل تحمل در یونیت صندلی دندانپزشکی

وزن قابل تحمل در یونیت ها مساله ی مهمی است. این امر توانسته بازار رقابتی خاصی را به خود اختصاص دهد. به دلیل رقابتی بودن بازار هر تولید کننده عدد خاصی را برای وزن قابل تحمل یونیت در نظر گرفته است .

استاندارد حداقل وزن قابل تحمل در صندلی دندانپزشکی چقدر است؟

برای کنترل این رقابت تولید کنندگان به یک حد معین باید محدود شوند. به همین دلیل سازمان ملی استاندارد ایران تصمیم گرفت که درخصوص یونیت دندانپزشکی عدد ۱۵۰ کیلوگرم را به عنوان حداقل وزن قابل تحمل تعیین کند. که این سازمان فقط وزن بیمار را در نظر گرفته و علاوه برآن، وزن تجهیزات قابل نصب نیز هم باید درنظرگرفته شود.

تجهیزاتی مانند بازوهای گرافی، بازوهای مانیتور،یا هر وسیله ای که ممکن است در آینده به یونیت اضافه شود.

اما اداره کل تجهیزات دندانپزشکی عقیده اش متفاوت از استاندارد ملی می باشد. اداره کل تجهیزات دندانپزشکی وزن قابل تحمل مورد تایید  را ۱۷۰ کیلوگرم اعلام کرده است.

در نتیجه استاندارد وزن قابل تحمل ویژگی مهمی در انتخاب یونیت است.

یعنی هرچقدر توان تحمل صندلی دندانپزشکی بالاتر باشد از مزیت های آن محسوب می شود.

پس توجه داشته باشید هنگام خرید، یونیت صندلی انتخابی شما باید حداقل وزن صد و پنجاه کیلوگرم را تحمل کند.

در صورتی که کاربر بیش تر از توان یونیت صندلی دندانپزشکی بار روی آن اعمال کند.برای مثال صد و نود کیلوگرم و دستگاه به مشکل بر بخورد کاربر مقصر است. و تولید کننده یا شرکت وارد کننده هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

پس توجه داشته باشید که قبل از استقاده حتما مطالعه کنید و دستورالعمل های مربوط به یونیت دندانپزشکی را طبق آن رعایت نمایید تا بتوانید با آسودگی خاطر از گارانتی و خدمات پس از فروش  آن استفاده کنید.

اولین تاثیر پاس کردن این مورد عدم انطباق استاندارد، روی موتور صندلی می باشد که در صورت عدم تحمل صندلی باعث کاهش توان موتور خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *