دسته‌بندی نشده

یونیت صندلی

یونیت صندلی

یونیت صندلی

یونیت صندلی دندانپزشکی یک وسیله ضروری برای هر مطب دندانپزشکی است. این امکان را برای بیمار فراهم می کند تا به راحتی قرار گیرد و مراقبت های مناسب را برای او فراهم کند.

به طور کلی یونیت صندلی  شامل یک صندلی دندانپزشکی برای نصب و موقعیت بیمار ، یک نگهدارنده ابزار با ابزار چرخان مختلف متصل، یک لامپ برای روشنایی قسمت مراقبت، یک اسپیتون و یک سیستم آسپیراسیون است. با جم دنتال همراه باشید تمام نکات را درباره یونیت صندلی و خرید تجهیزات دندانپزشکی به شما بگوییم.

اجزا یونیت صندلی دندانتپزشکیاجزای طراحی یونیت صندلی دندانپزشکی

یونیت صندلی از اجزا مختلفی تشکیل شده است که به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت:(نصب یونیت صندلی دندانپزشکی)

 • کمپرسور (تأمین هوای فشرده)

یونیت های معمولا برای انجام عملکرد درست خود به یک هوای فشرده سالم نیاز دارند. و برای تامین این هوای سالم به یک کمپرسور هوای فشرده نیاز می باشد. به طور کلی کمپرسورهای هوا یک فشار خروجی به میزان 8 تا 10 بار که بسیار بیشتر از نیاز تجهیزات دندانپزشکی می باشد را تامین می کند.

اما این فشار بسیار زیاد است و ممکن است به تجهیزات صدمه وارد کند.بنابراین به بسیاری از این کمپرسورها یک تنظیم کننده فشار به همراه فیلتر پتانسیل وصل می کنند. تا فشار را به مقدار 4.5 تا 5.5 بار کاهش دهند تا از هر گونه امکان صدمات جلوگیری شود.

 • تأمین آب

یونیت ها برای عملکرد صحیح خود و همچنین برای تمیز کردن، شستشو و خنک کردن سیستم به یک منبع آب نیاز می باشد. خطوط لوله واحد دندانپزشکی رشد باکتری و توسعه بیوفیلم را به دلیل وجود لوله های دارای سوراخ های باریک، سرعت جریان متناقض و پتانسیل جمع شدن مایعات خوراکی ایجاد می کند.

در صورت عدم تصفیه مناسب آب، پرسنل و بیماران بهداشتی دندانپزشکی می توانند در معرض خطر عوارض جانبی قرار گیرند. بنابراین بسیاری از یونیت صندلی ها به یک فیلتر مناسب برای تامین آب یونیت می باشند.

 • منبع تغذیه

برای اینکه یک یونیت صندلی به درستی کار کند و همچنین ابزارهایی که به آن متصل می باشد. به عنوان مثال میکروموتورهایی که به یونیت صندلی متصل می باشند نیز به درستی کار کنند به یک منبع تغذیه مناسب نیاز دارد.

 • ارگونومی یونیت صندلیارگونومی یونیت صندلی

ارگونومی یکی از مهم ترین نکاتی است که برای انتخاب یک یونیت صندلی باید به آن توجه شود. یک دندانپزشک ساعات بسیار زیادی از روز را باید با این یونیت در ارتباط باشد.

پس بهتر است که یک یونیت صندلی انتخاب شود که ارگونومی مناسبی داشته باشد. ارگونومی صندلی در دندانپزشکی، تا به ستون فقرات دندانپزشک آسیبی وارد نکند و انحنای طبیعی کمر او را به خوبی حفظ کند. بنابراین همیشه در انتخاب یک یونیت صندلی دندانپزشکی به ارگونومی و راحتی آن بسیار توجه شود.

 • اسپیتون

اسپیتون ظرفی است که در کنار صندلی دندانپزشکی قرار می گیرد تا بتوانید در حین کار آبکشی و بزاق از آن استفاده کنید. در این حالت، کاسپیدور کاپ با ظروف چینی ساخته می شود، قابل جابجایی و قابلیت اتوکلاو است.(کابینت دندانپزشکی)

 • سیستم آسپیراتور

آسپیراتور یک لوله کوچک است که برای مکش بزاق استفاده می شود و در دهان یا ذرات کوچک حفره جمع می شود. هم سیستم آسپیراسیون و هم کاسپیدور در حالت راست دست در سمت چپ صندلی قرار می گیرند و در صورت چپ دستی برعکس.

 • پدالپدال

پدال یکی از اجزا یونیت صندلی دندانپزشکی می باشد که کار آن فعال کردن چرخش ابزارهای مختلف می باشد. کاربرد پدال در یونیت صندلی برای تنظیم ارتفاع و فعال کردن جریان آب می باشد.

 • سینی یا میز ابزار

سینی ساز یکی از ابزارهای ضروری و مفید برای هر حرفه ای است. سینی ابزار تمام وسایل مورد نیاز دندانپزشک را برای کار با خود دارد.

 • لامپ روشنایی داخل دهانی

لامپ روشنایی داخل دهانی یکی دیگر از عناصر اساسی است که همه تجهیزات دندانپزشکی باید داشته باشند. این یک لامپ با شدت بالا است که کل پرتوی نور را در داخل حفره دهان بیمار متمرکز می کند تا بتواند بدون هیچ نوع مشکلی کار کند.

بیشتر بخوانید: از کجا یونیت دندانپزشکی با قیمت مناسب بخریم

نکات مهم برای خرید یونیت صندلی دندانپزشکینکات مهم برای خرید یونیت صندلی دندانپزشکی

علاوه بر سیستم های تامین مورد نیاز برای عملکرد صحیح یونیت خرید صندلی دندانپزشکی، سه عنصر مهم نیز باید در نظر گرفته شود:

 • فضا

منطقه موجود برای نصب یونیت صندلی دندانپزشکی تعداد عناصر و همچنین پیکربندی (فشرده یا غیر) سیستم را تعیین می کند.

 • کاربردهای یونیت صندلی

مراقبت های انجام شده می تواند متفاوت باشد و طیف وسیعی از تخصص های دندانپزشکی مانند ریشه، پریودنتزی، ایمپلنتولوژی و غیره را پوشش دهد. به عنوان مثال برخی از واحدها به طور خاص برای ارتودنسی طراحی شده اند. مهم است که به خاطر داشته باشید.

 • قابلیت جابجایی یونیت صندلی

ممکن است به یونیت صندلی دندانپزشکی خود نیاز داشته باشید تا قابل حمل باشد. واحدهای مراقبت از دندانپزشکی قابل حمل وجود دارد که در چمدانی با وزن حدود ده کیلو جای می گیرد. برای مثال می توان آنها را به یک کمپرسور هوای یکپارچه مجهز کرد. این واحدها برای مأموریت های خاص یا کلینیک های سیار دندانپزشکی ایده آل هستند.

آپشن های یونیت صندلی

برخی از یونیت صندلی های پیشرفته دندانپزشکی گزینه های اضافی مانند مانیتور ویدئو یا مولد اشعه ایکس را ارائه می دهند.

در حالت دوم، سیستم های اشعه ایکس داخل دهانی اجازه می دهد تصاویر را در یک لحظه بدست بیاید. رادیوگرافی پانورامیک یا تصاویر ارتودنسی می تواند گرفته شود. برخی از تولیدکنندگان راه حل های پیشرفته فناوری را ارائه می دهند. که تصاویر با کنتراست بالا و دقیق را با تابش دوز پایین تضمین می کند.

ژنراتورهای اشعه ایکس قابل حمل نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد. در شرایطی که ژنراتور ثابت اشعه ایکس در دسترس نیست. اشعه ایکس داخل دهانی بگیرید.

بیشتر پزشکان نیز برای بهینه سازی بیشتر عمل خود به دندانپزشکی دیجیتال روی آورده اند. با استفاده از این فناوری، بیماران می توانند تقریباً بلافاصله تصاویر پانوراما، ارتودنسی یا سه بعدی خود را بدست آورند.

چگونه می توان یک یونیت صندلی دندانپزشکی خریداری کرد؟

هنگام خرید یونیت صندلی دندانپزشکی در این دوره و زمان، ارزیابی دوام و ویژگی های صندلی برای 10 سال آینده مهم است.

10 سال یک زندگی شغلی مناسب برای یک یونیت صندلی دندانپزشکی است که به دنبال آن باید جایگزین شود. بنابراین کیفیت ساخت و قابلیت اطمینان عملکردهای کنترل باید در برابر آزمایش زمان مقاومت کرده و نتایج قابل قبولی را برای مدت زمان کافی ارائه دهند.

برای سهولت توضیحات ، بیایید ملاحظات خرید یونیت صندلی دندانپزشکی را به سه دسته اصلی تقسیم کنیم:

 • اجزای طراحی
 • اجزای عملکرد
 • اجزای لوازم جانبی

اجزای طراحی یونیت صندلی دندانپزشکیاجزای طراحی یونیت صندلی دندانپزشکی

اجزای طراحی یونیت دندانپزشکی راحتی، ارگونومی و ارزش زیبایی یونیت دندانپزشکی را تعیین می کند.

نشانگرهای زیر به شما کمک می کنند تا در هنگام برنامه ریزی برای خرید صندلی دندانپزشکی، از نظر طراحی به دنبال چه چیزی بگردید.

 • ابعاد یونیت صندلی

ابعاد صندلی دندانپزشکی برای 2 عامل بسیار مهم است و توسط آنها تعیین می شود : چیدمان عمل و ارگونومی بیمار و دندانپزشک.

 • پشتی یونیت صندلی

پشتی یونیت صندلی دندان باید به اندازه کافی پهن باشد. تا اطمینان حاصل شود که بیمار از پشت پشتیبانی کافی دارد. اما باید به اندازه کافی باریک باشد تا دندانپزشک بتواند به محل کار نزدیک شود بدون اینکه پشتی مانع حرکت شود. در مورد پشتی گسترده، اپراتور قادر نیست به اندازه کافی به بیمار نزدیک شود. در نهایت عملکرد آن تأثیر منفی می گذارد.

اطمینان از اینکه پشتی و کوسن نشیمن در هنگام قرارگیری صندلی در حالت خوابیده فاصله ای ندارند، ضروری است.

در صورت وجود شکاف بین تکیه گاه و نشیمن، ناحیه کمر بیماران در شکاف می افتد و در نتیجه حمایت کمر می شود. این امر باعث می شود بیمار موقعیت خود را در حین درمان دوباره تنظیم کند که منجر به قطع مداوم آن می شود.

 • هدست یونیت صندلیهدست یونیت صندلی

هدست صندلی دندانپزشکی قسمت قابل توجهی از واحد است. که می تواند برای افزایش راحتی هم برای دندانپزشک و هم برای بیمار مورد استفاده قرار گیرد.

به عنوان مثال، در صورت بیمار کودک باشد، می توان هدست را برداشته و به آنها اجازه داد تا سر خود را روی بالش بگذارند. این امر ضمن پشتیبانی کامل از ستون فقرات کودکپ، از دسترسی بیشتر حفره دهان به دندانپزشک برخوردار است.

توصیه می شود اطمینان حاصل کنید که صندلی دندانپزشکی دارای یک هدست مفصلی است. که می تواند به بیشترین میزان دید در نواحی دارای مشکل مانند دندانهای دوم و سوم فک بالا کمک کند. در مورد معالجه بیماران با ویلچر، می توان پشت سری را معکوس کرد و اجازه دسترسی از پشت به آن را می دهد.

تأثیر ابعاد یونیت صندلی بر روی عملکرد

ابعاد یونیت در تعیین طرح عملیاتی بسیار مهم است. یونیت دندانپزشکی دارای کلیه تجهیزات دیگر مانند واحد مقیاس ساز، واحد اشعه ایکس، سنسور RVG ، دوربین داخل دهانی و مانیتور LCD ، واحد مکش ، کمپرسور هوا و سایر تجهیزات اطراف آن خواهد بود.

شعاع حرکت واحد تحویل باید کافی باشد و نباید محدود شود. بنابراین مهم است که چیدمان جراحی برنامه ریزی شود و به دنبال صندلی دندانپزشکی با ابعاد مناسب باشید.

روکش یونیت صندلی دندانپزشکیروکش یونیت صندلی دندانپزشکی

این می تواند یک جز جذاب از نظر زیبایی برای صندلی دندان باشد که دارای مزایای عملکردی ملموسی نیز می باشد. هنگامی که یونیت دندانپزشکی دارای روکش فوق العاده نرم است ، راحتی بیمار به طور برجسته ای افزایش می یابد.

به خصوص در طول درمان های طولانی مانند روش های ریشه و ایمپلنت. پارچه های روکش دار چرم، رکسین یا پلی اورتان معمولاً در صندلی های دندانپزشکی استفاده می شود.

همچنین توصیه می شود هزینه و نیاز به روکش داخلی یونیت دندانپزشکی در صورت بروز هرگونه آسیب دیدگی را درک و پیش بینی کنید.

ظاهر جذاب یونیت صندلی

درک و پذیرش اینکه “ظاهر تأثیر دارد” مهم است. یونیت صندلی دندانپزشکی احتمالاً اولین چیزی است که بیماران هنگام ورود به اتاق جراحی شما متوجه می شوند.

این بصری قطعاً می تواند در نگرش بیمار نسبت به درمان دندانپزشکی تأثیر بگذارد. زیرا افراد معمولاً با چشمان خود واکنش ها و قضاوت های اولیه را انجام می دهند.

ارگونومی یونیت صندلیارگونومی یونیت صندلی

در هنگام خرید یونیت صندلی باید به ارگونومی بودن آن توجه بسیار زیادی داشته باشید. این مکانی است که دندانپزشک و دستیار در روز حداقل 8 ساعت یا بیشتر در آنجا می گذرانند.

ناراحتی با کمترین شدت، اگر برای مدت طولانی استفاده شود، می تواند برای بدن مضر باشد. این می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامتی و بهره وری پزشک داشته باشد.

در عین حال بر کیفیت درمان دندان نیز تأثیر منفی بگذارد. ارگونومی بد برای مدت طولانی ، به خصوص هنگامی که تکراری باشد ، می تواند بر طول دوره حرفه ای دندانپزشک نیز تأثیر بگذارد.

قیمت یونیت صندلی

قیمت یونیت صندلی تحت تاثیر فاکتور ها و آپشن های بسیار زیادی می باشد که بر روی یک مدل یونیت  قرار دارد می باشد. علاوه بر آپشن ها، شرکت سازنده، کشور سازنده، پشتیبانی و گارانتی و بسیاری از فاکتورهای دیگر در قیمت یونیت تاثیر گذار می باشند.

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع یونیت و قیمت های آن ها به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید یا با کارشناسان جم دنتال تماس برقرار کنید.

خرید یونیت صندلی با جم دنتالخرید یونیت صندلی با جم دنتال

چندین سال پیش، خرید یونیت صندلی دندانپزشکی یک کار ساده بود. یونیت صندلی دندانپزشکی رنگ مناسبی را انتخاب می کنید که متناسب با عمل شما باشد و یک صندلی دندانپزشکی جدید دارید.

در مقابل، دندانپزشکان امروزی قبل از اینکه تصمیم بگیرند قسمت زیادی از پول خود را روی صندلی دندانپزشکی سرمایه گذاری کنند، باید پارامترهای بیشتری را بررسی کنند.

هدف این مقاله کمک به دندانپزشکان، تازه کارها یا پیشکسوتان در کسب وضوح بهتر در مورد خرید یونیت صندلی دندانپزشکی جدید است. مطمئن باشید که زمان زیادی را برای تجزیه و تحلیل پارامترهایی که به بهترین وجهی متناسب با نیاز شما هستند، سرمایه گذاری می کنید و یا می توانید برای سهولت کار به تیم متخصص در جم دنتال مراجعه کنید.

به یاد داشته باشید، یونیت صندلی دندانپزشکی سرمایه گذاری است. که شما برای 10 سال حرفه ای خود انجام می دهید. این تقریباً معادل 23،040 ساعت (48 ساعت در 48 هفته در 10 سال) از فعالیت شما به عنوان دندانپزشک است. بنابراین صندلی را انتخاب کنید که در بسیاری از عمل های دندانپزشکی موفق بیرون بیایید.

جم دنتال خرید یونیت دندانپزشکی شما را به اندازه شما جدی می گیرد. و ما تیم ویژه ای از متخصصان داریم که در هر مرحله از راه به شما کمک می کنند. جم دنتال انواع مختلف یونیت دندانپزشکی را در وب سایت خود دارد که برای مشاهده آن ها به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال تمام گزینه های که در بالا توضیح داده شد را در بر می گیرد. و بهترین توزیع کننده آنلاین برای تهیه لوازم دندانپزشکی با کیفیت در کشور است. با رویکرد دقیق و تعهد بی نظیر در ارائه معتبرترین مارک های جهان با رقابتی ترین قیمت ها و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان در هر مکان بصورت آنلاین می باشد، ما همه آنچه را برای راه اندازی و راه اندازی دندانپزشکی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم.

2 دیدگاه در “یونیت صندلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *