دسته‌بندی نشده

کمپرسور هوا دندانپزشکی

کمپرسور هوا دندانپزشکی

کمپرسور هوا دندانپزشکی

کمپرسور هوا دندانپزشکی، یکی از عناصر ضروری جراحی دندان است و برای عملکرد مستمر دندانپزشک بسیار مهم است. ما این راهنما را به عنوان تامین کنندگان، نصب کنندگان و مهندسان خدمات با تجربه تجهیزات و ماشین آلات دندانپزشکی گردآوری کرده ایم.

کمپرسور هوا دندانپزشکی چگونه کار می کند؟

کمپرسورهای هوا قلب جراحی دندان هستند. این دستگاه هوا را فشرده، تمیز، خشک و ذخیره می کند. که باعث تحریک هندپیس ها و عملکردهای خاص مراکز درمان دندانپزشکی و پاک کننده های قطعه دستی می شود.

کمپرسور دندانپزشکی از نظر جراحی های دندانپزشکی متمایز است زیرا آنها نقطه شبنم هوای فشرده شده را کاهش می دهند، ناخالصی ها را از طریق یک سیستم فیلتراسیون درون خطی از بین می برند و رطوبت هوا را از طریق خشک کن هوای فشرده برای محافظت از هندپیس خود پاک می کنند، از هوای خشک 3: 1 و از بین بردن باکتری ها بهره می برد.

ملاحظات مربوط به انتخاب کمپرسور هوا دندانپزشکی

ما به عنوان متخصصان دندانی اقدامات زیادی را طراحی کرده ایم که شامل تهیه و نصب کمپرسور می باشد. اینها عواملی است که ما هنگام تصمیم گیری در مورد مناسب ترین دستگاه در نظر خواهیم گرفت.

بیشتر بخوانید: لمینیت دندان چیست؟

انتخاب اندازه مناسب کمپرسور هوا دندانپزشکیانتخاب اندازه مناسب کمپرسور هوا دندانپزشکی

برای تعیین اندازه صحیح کمپرسور، با در نظر گرفتن اینکه چند اپراتور در یک زمان استفاده می کنید، میزان مصرف هوا را ارزیابی کنید. ظرفیت خروجی کمپرسور بر حسب لیتر در دقیقه است و به طور معمول هر صندلی تقریباً به 50 lpm نیاز دارد.

ظرفیت می تواند بر قابلیت اطمینان کمپرسور شما تأثیر بگذارد زیرا آنها با یک “چرخه کار” محدود طراحی شده اند. یعنی زمانی که کمپرسور می تواند بدون خنک شدن کار کند. اندازه و فشار مخزن گیرنده نیز محاسبه می شود.

یک سیستم کمپرسور که اندازه مناسبی برای عملکرد شما باشد کارآمدتر است و ماندگاری بیشتری دارد. دستگاهی که بیش از حد کار می کند می تواند اثر سو ad بر خشکی هوای فشرده داشته باشد که باعث می شود هندپیس ها و ایمنی بیمار به دلیل هوای فشرده مرطوب تر ، منفی شود. (خرید تجهیزات دندانپزشکی)

  • توان

بیشتر مطب های دندانپزشکی برای کارایی کارآمد تجهیزات خود به کمپرسورهایی نیاز دارند که بین یک تا پنج اسب بخار کار کنند.

  • فشار

برای کارکرد صحیح هر ابزار دندانپزشکی نیاز به فشار خاصی دارد. و کمپرسور هوا دندانپزشکی باید فشار کافی برای کارکرد همزمان همه ابزارهای شما را فراهم کنند

  • سطح صدا

بیشتر کمپرسورهای بی صدا بین محدوده 60-70 دسی بل کار می کنند. استفاده از هود آکوستیک یا کابینت باعث کاهش صدا و به حداقل رساندن اختلال می شود.

  • سرویس کمپرسورسرویس کمپرسور

یک کمپرسور مورد استفاده و نگهداری مناسب به طور کلی 10 تا 15 سال دوام می آورد. کمپرسور هوا دندانپزشکی دارای مخازنی با روکش پودر هستند که برای جلوگیری از زنگ زدگی از داخل پوشش داده شده اند.

  • استفاده از روغن

بیشتر محیط های دندانی از استفاده از کمپرسور هوا دندانپزشکی بدون روغن سود می برند. کمپرسورهای مبتنی بر روغن باعث آلودگی مایعات اطراف می شوند که می تواند سلامت بیمار را به خطر بیندازد. کمپرسورهای هوا دندانپزشکی بدون روغن نیز به تعمیر و نگهداری و نگهداری کمتری نیاز دارند زیرا با مواد فرار کمتری کار می کنند.

انتخاب یک کمپرسور هوا دندانپزشکی بدون روغن

خطر احتمالی دیگر کمپرسور هوا دندانپزشکی این است، که به دلیل رطوبت نسبتاً زیاد هوا، می توانند محل تولید باکتری ها باشند. برای از بین بردن تهدید، کمپرسور باید دارای خشک کن و سیستم تصفیه هوا باشد که بتواند رطوبت را برداشته و هوا را تمیز نگه دارد.

هوای دندان قبل از استفاده باید از استاندارد بسیار بالایی برخوردار باشد و جلوگیری از رشد باکتری برای اطمینان از بالاترین کیفیت ممکن ضروری است. تعمیر و نگهداری منظم کمپرسور نیز از جمله تعویض فیلتر و تمیز کردن خشک کن برای از بین بردن تجمع عناصر مضر ضروری است. کمپرسور باید همیشه در شرایط عالی باشد تا اطمینان حاصل کند که آسیبی به بیماران وارد نمی شود.

چه زمانی باید کمپرسور هوا دندانپزشکی را تعویض کرد؟چه زمانی باید کمپرسور هوا دندانپزشکی را تعویض کرد؟

بازده کمپرسور هوا دندانپزشکی شما بر اساس زمان لازم برای فشار دادن مخزن از صفر تا حداکثر پوند بر اینچ مربع است. که به آن چرخه وظیفه نیز می گویند. بیشتر سازندگان زمان فشار دادن کمپرسور و همچنین زمان چرخه کار را پیشنهاد داده اند. اگر از کمپرسور قدیمی استفاده می کنید، مرتباً عملکرد آن را کنترل کنید و اگر مدت زیادی برای حفظ فشار کار می کند. نشتی در سیستم وجود دارد یا کمپرسور ضعیف می شود.

همچنین، کیفیت هوای تولید شده را کنترل کنید. برای بررسی تمیزی هوا می توانید با استفاده از یک آینه کوچک یک آزمایش ساده انجام دهید. فقط هوا را از هندپیس خود به آینه بکشید. هرگونه آوار ، روغن ، رطوبت یا آلودگی منتشر شده به وضوح در سطح ظاهر می شود.

3 دیدگاه در “کمپرسور هوا دندانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *