دسته‌بندی نشده

کمپرسور دندانپزشکی

کمپرسور دندانپزشکی

کمپرسور دندانپزشکی

کمپرسور دندانپزشکی، کمپرسورهای هوا قطعه حیاتی هر مطب دندانپزشکی هستند. زیرا بسیاری از مهمترین ابزارها را تأمین می کنند. انتخاب یک کمپرسور دندانپزشکی مناسب می تواند به شما کمک کند تا برای رشد عملی آماده باشید، در حالی که انتخاب خرید تجهیزات دندانپزشکی نامناسب می تواند بیماران شما را در معرض آسیب قرار دهد. ما در سایت جم دنتال با شما همراه می شویم تا کمپرسور دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم و بهترین انتخاب را برای خرید آن انجام دهیم.

انتخاب کمپرسور دندانپزشکیانتخاب کمپرسور دندانپزشکی

در حالی که استفاده از یک نوع خاص از کمپرسور هوا عدم وجود عوامل بیماری زا را تضمین نمی کند. اما به انتخاب یک کمپرسور که بهترین کیفیت هوا را فراهم می کند کمک می کند.

این امر می تواند برای هر دندانپزشکی دشوار باشد که بداند در کمپرسور هوا دندانپزشکی به دنبال چه چیزی باشد. خرید یونیت دندانپزشکی و چگونه یکی را بهترین کمپرسورهای دندانپزشکی مناسب برای کار و هم چنین مناسب برای بیماران انتخاب کند.

این راهنما از سایت جم دنتال برخی از عناصر اصلی کمپرسور دندانپزشکی مناسب را بررسی می کند. آنچه شما برای دانستن ایمنی و موفقیت آمیز بودن عملکرد همه افراد باید بدانید را پوشش می دهد.

کیفیت هوا

عنصری که باید در کمپرسور دندانپزشکی جستجو شود، کیفیت هوای تولید شده است. فوت رست در یونیت صندلی دندانپزشکی دلیل آن این است که هوای با کیفیت برای بیماران و سایر تجهیزات موجود در عمل ایمن تر است.

کمپرسور هوا با کیفیت بالاکمپرسور هوا با کیفیت بالا

هرچه هوای کمپرسور تولید شده تمیزتر باشد، بیماران از امنیت بیشتری برخوردار می شوند. در یک عمل دندانپزشکی، خطر قرار گرفتن در معرض باکتری ها، میکروارگانیسم ها و عوامل بیماری زا وجود دارد. وقتی تجهیزات در حال تولید هوای بی کیفیت هستند یا به طور نامناسبی در قطعات ماشین آلات محیط مرطوب ایجاد می کنند، می توانید زمینه تولید این خطرات را ایجاد کنید.

آژانس اجرایی وزارت بهداشت انگلستان، دو مورد خاص برای کمپرسورها دندانپزشکی برای کاهش خطر آلودگی و بهبود کارایی ابزارهای دندانی دارد:

 • سیستم خشک کن باید قادر به تولید هوا با نقطه شبنم جوی کمتر از 20- درجه سانتیگراد باشد.
 • سیستم فیلتر باید فیلتراسیون گرد و غبار تا 1 میکرومتر با کارایی DOP (آئروسل) کمتر از 97.99٪ و فیلتراسیون باکتری تا 01/0 mm با کارایی DOP (آئروسل) حداقل 99.9999٪ را فراهم کند.

یک کمپرسور هوا خوب نه تنها به ایمن ماندن بیماران کمک می کند. بلکه همچنین با کاهش احتمال ایجاد بیماری و مواجهه با شرایط خاص احتمالی جلوگیری می کند و از عمل دندانپزشکی نیز محافظت می کند.

بیشتر بخوانید: 5 نکته حیاطی قبل از خرید تجهیزات دندانپزشکی

محافظت از تجهیزاتمحافظت از تجهیزات

ابزارهای دندانپزشکی گران هستند و ظریف هستند. این امر می تواند باعث شود کنترل و مراقبت صحیح از لوازم بسیار مهم باشد. با توجه به اینکه دندانپزشک ​​سالانه هزینه بسیار زیادی را صرف لوازم بالینی می کند. اگر تجهیزات آسیب دیده شما زیاد باشند و نیاز به تعویض داشته باشند، شما بخش زیادی از درآمد را جهت تعمیر وسایل هزینه می کنید. و این کار توانایی رشد شما را تحت تأثیر قرار می دهید.

هوای کثیف، مرطوب یا ناپاک می تواند به تجهیزاتی که هر روز استفاده می کنید آسیب برساند. برخی از تجهیزات برتر که تحت تأثیر هوای کثیف منفی قرار می گیرند عبارتند از:

 • سرنگ های 1/3
 • شیرآلات صندلی
 • یونیت
 • مته ها
 • هندپیس ها
 • اسکلر

نکات مهم برای محافظت از تجهیزات

وقتی از سیستم کمپرسور دندانپزشکی بی کیفیت استفاده می کنید که هوای کثیف یا کمپرسور هوا را با فشار کمتری از میزان لازم هوا تحویل می دهد. عملکرد بی کیفیت یا حتی بدون کارکرد این دستگاه ها را مشاهده خواهید کرد. اگر فشار هوا خوب است، اما خود هوا ناپاک است، بنابراین شما در معرض آسیب داخلی به این واحدها هستید و طول عمر آنها را کاهش می دهید.

بزرگترین نگرانی هوای مرطوب است که می تواند به ماشین آلات ظریف داخلی آسیب برساند. و به سرعت ابزارهای شما را غیر قابل استفاده کند. رطوبت می تواند منجر به خوردگی، آلودگی میکروارگانیسم ها و کاهش دقت ابزار شما شود. برای کسانی که کمپرسور هوا با کیفیت پایین را انتخاب می کنند ، یک مسئله مشترک تجمع کربن است که حتی خطر بیشتری برای ماشین آلات موجود در قطعات دستی دارد.

هندپیس های الکتریکی همچنین دارای هزینه بیشتر و تعداد بیشتری از قطعاتی هستند که شما باید آنها را نگهداری کنید. در حالی که قطعات هوای محوری را می توان به طور کامل تهیه کرد. هندپیس های حرکتی هوا نیز سبک تر و راحت تر هستند، با جدیدترین نوآوری ها گشتاور بیشتری ارائه می شود. بنابراین می توانید برای مدت زمان طولانی تری از آنها برای بسیاری از برنامه ها استفاده کنید.(از کجا یونیت دندانپزشکی با قیمت مناسب بخریم)

کمپرسور دندانپزشکی بدون روغنکمپرسور دندانپزشکی بدون روغن

کمپرسورهای هوای روغنی ساکت و آرام هستند و می توانند بیش از مدل های دیگر دوام داشته باشند. و به همین دلیل برای مطب دندانپزشکی یک گزینه عالی به نظر می رسند، اما ممکن است چنین نباشد.

دلیل اصلی انتخاب بسیاری از دندانپزشکان از کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن این است که خطر کمتری در آلودگی هوای فشرده با روانکار دارند. این واحدها همچنین سبک تر هستند و به آنها امکان می دهد در محدوده وسیع تری از مناطق قرار بگیرند. و در عین حال به اندازه بسیاری از مدل های روغن کاری شده، جریان هوا و فشار ایجاد می کنند.

از بین بردن خطر آلودگی هوا بزرگترین نکته کمپرسورهای بدون روغن می باشد و بیشتر منطقی است. زیرا می تواند از سلامتی و ایمنی بیماران، کارکنان و افرادی که در مناطق انتظار مطب شما هستند محافظت کند. اگرچه شما باید کمی بیشتر تعمیر و نگهداری انجام دهید، اما نگرانی های مربوط به سلامتی و ایمنی به طور قابل توجهی بیش از هر گزینه ی دیگری مهم می باشند.(یونیت دندانپزشکی و راههای کاهش مصرف آب)

سر و صدا

از آنجا که با کمپرسور بدون روغن کار می کنید، ممکن است با چرخه های فشرده سازی بلندتری روبرو شوید. خبر خوب این است که اکثر مطب های دندانپزشکی از کمپرسورهایی استفاده می کنند که به اندازه کافی کوچک هستند. و می توانند بی فیلتر قرار بگیرند و باعث می شود صدای دستگاه به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

صدا خفه کن ها می توانند اطمینان حاصل کنند که محیط برای بیماران و کارمندان شما لذت بخش خواهد بود. بنابراین آنها می توانند بدون هیچ گونه تجهیزات ایمنی به کار خود ادامه دهند. و به همین دلیل محیطی با خطرات طولانی مدت مربوط به استفاده از هوای فشرده ایجاد نمی کنید.

کمپرسورهای بدون روغن و مشکلات صوتیکمپرسورهای بدون روغن و مشکلات صوتی

کمپرسورهای بدون روغن همچنین تمایل به تولید گرمای بالاتر دارند و امکان ایجاد تراکم بیشتر دارند. بنابراین برای تخلیه و گردش هوا در اطراف آنها به فضای زیادی احتیاج دارند. این به طور معمول یک خبر خوب است، زیرا بدان معنی است که فضای کافی برای نصب صدا خفه کن ها و روکش ها وجود دارد که می تواند باعث کاهش صدا شود، در حالی که اتاق مناسب برای یک کمپرسور هوا با عملکرد کامل را تضمین می کند.

از فروشنده کمپرسور هوا در مورد بهبود فیلترهای ورودی برای کاهش سر و صدا، گنجاندن پایه های شوک لاستیکی و گزینه های قاب مسطح که می توانند در حین انجام کارها حتی کارهای طولانی را ثابت و ساکت نگه دارند، سوال کنید.

نکات مهم در انتخاب کمپرسور دندانپزشکی

تعیین اینکه در کمپرسور دندانپزشکی چه چیزی را جستجو کنید واقعاً به شرایط خاص شما برمی گردد. مطب های دندانپزشکی برای کارکرد بالا به کمپرسور نیاز دارند و این نیاز فوری باعث می شود که گاهی به دنبال یک کمپرسور ارزان و با کیفیت پایین باشند که این امر می تواند منجر به ایجاد مشکل در آینده شود.

برای کمک به شما در انتخاب مدل مناسب در اینجا چند نکته وجود دارد که باید برای خرید یک کمپرسور خوب برای محیط کار مطب دندانپزشکی به آن ها توجه شود.

 • قدرت

هر کمپرسور دارای یک قدرت مشخص برای پمپ است. که برای فشرده سازی هوا استفاده می شود. ساکشن در دندانپزشکی پمپ ها طیف گسترده ای از نیازهای برق را دارند و هرچه پمپ قوی تر باشد، قادر خواهید بود مدت زمان بیشتری را تأمین کنید. مطب های دندانپزشکی احتمالاً به یک تا پنج اسب بخار نیرو برای کمک به کار تمام تجهیزاتشان احتیاج دارند.

فقط به یاد داشته باشید، هرچه ابزار بیشتری بخواهید تأمین کنید، باید کمپرسور شما قوی تر باشد.

 • فشار

هر ابزار دندانی که استفاده می کنید برای عملکرد صحیح آن نیاز به فشار خاصی دارد. میزان فشار ابزارها، به طور معمول با BAR ذکر شده و اندازه گیری می شود، نگاه کنید. برای بسیاری از کاربردهای دندانپزشکی، مانند ابزارهای دستی، حدود 5 BAR مورد نیاز است.

کمپرسوری با کمی بیشتر از حداقل BAR مورد نیاز خود تهیه کنید تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که هنگامی که کمپرسور چندین ایستگاه را تأمین می کند فشار کافی را تحمل کند یا هرگونه افت فشار احتمالی را جبران کند.

اگر می خواهید ابزارهایی را با فشار کم تهیه کنید، می توانید به این ابزار آسیب برسانید و احتمالاً به بیماران خود آسیب برسانید. هنگام کار با مته ها، افت فشار می تواند توانایی آن را کاهش دهد و این باعث می شود که درمان بیماران بیشتر طول بکشد.  که این باعث افزایش ساعت کار کارکنان، بی حسی بیماران و حتی هزینه های دیگر برای هر بیمار می شود.(سنسور RVG جیست؟)

 • ساخت

ابزارها همچنین فوت مکعب در دقیقه(CFM)  یا لیتر در دقیقه (LPM) را برای شما فراهم می کنند تا به شما اطلاع دهند که برای کارکرد مداوم و صحیح در کل مراحل مورد نیاز آنها چیست. درست مانند فشار. معمولاً تهیه کمپرسور بیش از لیست های مورد نیاز ترکیبی CFM یا LPM توصیه می شود تا بتوانید ابزارها را در عملکرد مناسب نگه دارید.

ابزارهای دندانپزشکی معمولاً 25٪ توان خود را مصرف می کنند. جایی که شما فقط هر چهار دقیقه یکبار از آن استفاده می کنید. و رتبه بندی CFM این را نشان می دهد. اگر تمایل دارید بیشتر جراحی های پیچیده انجام دهید یا از وسایل خود برای مدت طولانی تری استفاده کنید. توصیه می شود CFM انتخاب کنید که به مراتب بالاتر از نیاز ابزار شما باشد.

مواردی که باید از آنها اجتناب کرد

انتخاب یک کمپرسور هوا با کیفیت نه تنها شامل مواردی است که قبلاً برای این واحد ارائه شده است. بلکه همچنین شامل بازنگری در قوانین محلی، نیازهای کلی و شرکتی است که برای کمپرسور هوا خود با آن کار می کنید.

نصب و راه اندازی کمپرسور دندانپزشکینصب و راه اندازی کمپرسور دندانپزشکی

برای خرید یک کمپرسور دندانپزشکی مناسب با یک شرکت با کیفیت بالا وارد مذاکره شوید. از آنجا که بسیاری از فروشندگان کمپرسور هوا سازنده آن ها نیستند. شما به دنبال یک مارک کمپرسور شناخته شده و همچنین یک شرکت ارائه دهنده محصولات دندانپزشکی مناسب باشید.

برای اطمینان از عمر طولانی کمپرسور هوا، باید اطمینان حاصل کنید که به درستی نصب شده است. نصب ضعیف برای کمپرسور هزینه ای را در بر دارد، می تواند سر و صدای قابل توجهی در عمل ایجاد کند و می تواند بین هر یک از نیازهای تعمیر و نگهداری سرعت بیشتری بخشد.

کمپرسورها به یک منبع ثابت هوای تمیز نیاز دارند. بنابراین نصب باید در یک فضای تمیز و پاک باشد که از تهویه مناسب برخوردار باشد. اگر نصب کننده شما از مشاغل دندانپزشکی اطلاع ندارد، ممکن است کمپرسور شما را در یک مکان اشتباه قرار دهد. و این کار هم باعث فیلتر شدن بیش از حد فیلترها می شود و هم احتمال آلودگی یا خرابی را افزایش می دهد.

کار بیش از حد کمپرسور همچنین به ایجاد یک محیط غنی از رطوبت منجر می شود. با گذشت زما، این امر همزمان با تهویه ضعیف کار می کند و می تواند منجر به خطرات قابل توجهی برای آلودگی و آسیب به بیمار شود.

نصاب کمپرسور دندانپزشکینصاب کمپرسور دندانپزشکی

از آنجا که کار دندانپزشکی نیز به یک سیستم خلا قوی نیاز دارد، نصاب باید فضای کافی بین سیستم کمپرسور و سیستم خلا را به خوبی حفظ کند. هرچه کمپرسور شما به خلا شما نزدیکتر باشد، خطر جذب دی اکسید کربن و ارسال مستقیم آن به دهان بیماران بیشتر است.

یک نصاب واجد شرایط با سابقه قوی انتخاب کنید تا مطمئن شوید سیستم شما به درستی نصب شود. شرکت جم دنتال با توجه به سابقه طولانی در فروش تجهیزات دندانپزشکی دارد. و همچنین کارشناسان و نصاب های بسیار حرفه ای برای نصب صحیح و دقیق تجهیزات دندانپزشکی را دارد.

الزامات ایمنی

نیازهای متفاوت برای استفاده و نصب کمپرسورهای هوا در اندازه های مختلف وجود دارد. غالباً این نیازها به مخازن بزرگ یا درجه فشار بالا محدود می شوند. اما نیازهای واقعی می توانند بسیار متفاوت باشند.

همچنین با انجام یک عمل دندانپزشکی ممکن است، با مقررات ایمنی مختلفی روبرو شوید. این می تواند الزامات ایمنی را برای هر وسیله ای که استفاده می کنید تنظیم کند. بنابراین شما باید برای تعیین میزان محدودیت برای کمپرسور هوا خود باید قوانین مربوطه را مطالعه کنید.

باز هم، فروشنده های کمپرسور دندانپزشکی باید تمام این اطلاعات را درک کند و می تواند به شما در جستجوی قوانین خاصی که ممکن است در مورد مشاغل و موقعیت مکانی شما اعمال کند، کمک کند.

کمپرسور هوا برای مطب های دندانپزشکی

رشد تجارت در فضای دندانپزشکی اغلب به تقاضای مشتری و در دسترس بودن فضای اضافی یا اتاق در ساختمان فعلی شما مربوط می شود. کمپرسورهای هوا معمولاً آخرین نکته در ذهن افراد است که به فکر افزایش عملکرد می افتند.

اگر تعداد دندانپزشکان یا برنامه های جراحی خود را دو برابر کنید، اما ظرفیت کمپرسور خود را دو برابر نکنید، بیش از حد در کمپرسور خود کار خواهید کشید. کمپرسورهایی که بیش از حد کار کنند، گرما و رطوبت بیشتری تولید می کنند. به علاوه در قسمت های داخلی سایش بیشتری دارند. همه اینها می تواند به خطرات و خسارات بیشتری منجر شود و در طولانی مدت به کار شما آسیب برساند.

لوله کشی سیستم هوا و گیرنده های هوا نیز نقش مهمی در نصب کمپرسور هوا دارند. برای اطمینان از عملکرد صحیح صندلی ها و آماده بودن هوای مورد نیاز به تناسب مناسب برای هرکدام نیاز دارید.

با کمپرسور دندانپزشکی مناسب آینده را بخرید

مانند سایر ابزارهای دندانپزشکی که استفاده می کنید، همه کمپرسورهای هوا برابر نیستند. گزینه های مختلف ظرفیت و قدرت، به علاوه مواد و طرح بندی وجود دارد که می تواند سیستمی را برای مطب دندانپزشکی شما ایجاد یا خراب کند. ما برخی از نکات اصلی را در انتخاب کمپرسور هوا مناسب بررسی کرده ایم و اینکه هنگام انتخاب خود از چه شرایطی باید مطلع باشید.

برای یادگیری آنچه در بازار موجود است و چه نوآوری هایی می تواند تجارت دندانپزشکی شما را بهبود بخشد. برای ارزیابی رایگان نیازهای شغلی و توصیه به شما در مورد مدل هایی که به شما قدرت لازم به همراه عملکرد عالی، صرفه جویی در انرژی و قابلیت اطمینان را می دهند، مستقیماً با جم دنتال تماس بگیرید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال تمام گزینه های که در بالا توضیح داده شد را در بر می گیرد و بهترین توزیع کننده آنلاین برای تهیه لوازم دندانپزشکی با کیفیت در کشور است. با رویکرد دقیق و تعهد بی نظیر در ارائه معتبرترین مارک های جهان با رقابتی ترین قیمت ها و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان در هر مکان بصورت آنلاین می باشد. ما همه آنچه را برای راه اندازی و راه اندازی دندانپزشکی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم.

3 دیدگاه در “کمپرسور دندانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *