مقالات دندانپزشکی

چگونه همیشه دهانی خوش بو داشته باشیم

چگونه همیشه دهانی خوش بو داشته باشیم

چگونه همیشه دهانی خوش بو داشته باشیم

در این مقاله می خواهیم تا به شما بگوییم چگونه همیشه دهانی خوش بو داشته باشیم. داشتن یک دهان بد بو در روابط اجتماعی همچنین در قرارهای کاری و عاطفی می تواند تاثیر خیلی بدی روی دیگران بگذارد چگونه از دندان خود مراقبت کنیم.

همچنین می تواند تبدیل به یک معضل بزرگ در زندگی افراد شود. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال کشف علت بوی بد دهان شان می باشند. همیشه راهی برای رفع آن خواهد بود.

یک سوال این است که اگر ما مشکل بوی بد دهان نداشته باشیم، چگونه همیشه دهانی خوشبو داشته باشیم ؟ در این مقاله از جم دنتال می خواهیم شما را با این موضوع که چگونه همیشه دهانی خوشبو داشته باشیم آشنا کند. با ما همراه باشید.

چه عواملی باعث بوی بد دهان خواهند شد؟

اگر شما از بوی بد دهان رنج می برید، امکان دارد که دچار مشکلات و حتی بیماری هایی باشید که از آنها اطلاع ندارید. اگر فقط مشکل بوی بد دهان شما هنگام بیدار شدن از خواب است، مشکل آنچنان جدی نیست.

با مصرف مواد خاصی می توانید تا مقداری از آن بکاهید. یکی از بیماری هایی که باعث بوی بد دهان می شود، بیماری هالیتوز است که می‌تواند فرد را بسیار گوشه گیر کند.

اگر علت این بیماری ناشی از بیماری جسمی که در درون بدن و چه در درون  دهان وجود داشته باشد نباشد، امکان دارد که سبک زندگی شما، ایجاد کننده بوی بد دهان باشد.

مسواک نزدن و به کارگیری نادرست مسواک

مسواک نزدن و به کارگیری نادرست مسواک

مسواک نزدن و به کارگیری نادرست مسواک

یکی از جمله اصلی ترین موارد، مسواک زدن نا کافی و نامناسب است. اگر دچار بیماری لثه شده اید یا پوسیدگی شدید در دندان شما وجود دارد، امکان خشکی دهان و کمبود بزاق نیز وجود دارد.

این موارد باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شود. مصرف مواد غذایی هایی که بوی بد ایجاد می‌کنند مانند پیاز و سیر نیز عامل ایجاد بوی بد دهان است جرم گیری دندان.

اگر به خوبی مسواک نزنید و آموزش صحیح نخ دندان کشیدن را بلد نباشید، امکان دارد که بقایای مواد غذایی که در دندان ها و بر روی زمان شما وجود دارد، باعث بوی بد دهان تان شده باشد.

سیگار یکی از عامل های اصلی بوی بد دهان می باشد. رژیم غذایی را که جدیدا آغاز کرده اید، ممکن است که یکی از عوامل بوی بد دهان باشد.

دیابت و عفونت ریه

دیابت و عفونت ریه و مصرف داروهای خاص مانند داروهای ضد حساسیت، باعث ایجاد بوی بد دهان می شود.

اگر دچار بیماری ریفلاکس دستگاه گوارش و رفلاکس اسید معده می باشید، ممکن است که بوی بد دهان ناشی از این موارد باشد.

اینکه بوی بد دهان به علت یک بیماری زمینه‌ای باشد، بسیار کم است اما غیر ممکن نیست.

روش‌های دارویی و خانگی زیادی وجود دارد که بتوانید بوی بد دهان خود را از بین ببرید. اینگونه می توانید همیشه دهانی خوشبو داشته باشید. در ادامه همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه همیشه دهانی خوشبو داشته باشیم.

 از کجا بدانیم که دهانمان بوی بد می دهد؟

از کجا بدانیم که دهانمان بوی بد می دهد؟

از کجا بدانیم که دهانمان بوی بد می دهد؟

در شرایطی که قرار است به یک قرار کاری عاطفی و مهمانی خاصی بروید،  می‌ توانید بوی بد دهان خود را تشخیص دهید. اگر کسی در دسترس نیست تا بدانید آیا دهانتان بوی بد و آزار دهنده ای می دهد یا خیر، می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

می توانید قسمتی از دست خود را لیس بزنید و صبر کنید که ۱۰ ثانیه خشک شود. البته این کار را هرگز در یک مکان عمومی انجام ندهید. بعد به بو کردن این سمت به بپردازید.

اگر بوی بدی احساس کردید، بدون شک دهان شما نیز بو می دهد. می‌توانید انتهای دهان تان را با انگشت یا سقف دهانتان را مقداری لمس کنید چه زمانی باید دندان را پر کنیم.

می‌توانید از از یک گوش پاک کن تمیز یا مقداری پنبه برای این کار استفاده کنید تا بوی بد دهان خودتان را احساس کنید. اگر با دستتان دهان و بینی تان را بپوشانید یا درون یک ظرف یا لیوان بازدم انجام دهید، نیز از بوی بد دهان تان مطلع می شوید.

چگونه همیشه دهانی خوشبو داشته باشیم؟

شاید دچار یک بیماری زمینه‌ای باشید، علت بوی بد دهان اکثراً به علت وجود باکتری هایی است که در دهان وجود دارد. این باکتری ها گازهای تولید می‌کند و سبب بدبو شدن نفس می شود.

بنابراین وقتی که تازه از خواب بیدار می شوید، بیشتر از هر موقعی دهانتان بو می دهد، تمام کسانی که به مصرف الکل سیگار یا دخانیات می‌پردازند، دچار هالیتوز یا همان بدبو

مصرف دخانیات، یکی از علل بوی بد دهان

مصرف دخانیات، یکی از علل بوی بد دهان

مصرف دخانیات، یکی از علل بوی بد دهان

بودن دهان می‌شوند. پس مصرف دخانیات را کنار بگذارید. اگر کمبود بزاق دهان دارید، یا خشکی دهان را تجربه می‌کنید، ممکن است که دهانتان بد بو شود .

در پاسخ به این سوال که چگونه همیشه دهانی خوشبو داشته باشیم، باید بگوییم که می توانید روی زبان خود را نیز مسواک بزنید. به اسکراب زبان بپردازید.

How to always have a fragrant mouth

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *