مقالات دندانپزشکی

چه زمانی باید دندان را پر کنیم

چه زمانی باید دندان را پر کنیم

چه زمانی باید دندان را پر کنیم

زمانی که دندان شروع به پوسیدگی می کند، زمانی است که شما باید به دندانپزشک مراجعه کنید. در ادامه با جم دنتال همراه باشید تا شما را با این که چه زمانی باید دندان را پر کنیم آشنا کند برای پر کردن دندان باید چه کرد.

در چه شرایطی دندان ما نیاز دارد که پر شود؟

اولین علت آن پوسیدگی است که به علت پوسیدگی مینای دندان در قسمتی از دهان از بین می رود. یک لایه محافظتی و بر روی همه دندان ها وجود دارد.

اگر از بین برود، دندان ما دچار پوسیدگی می شود. از آنجایی که نمی توان در فضای آزمایشگاه مینای دندان  راتولید کرد و آن را بر روی دندان ها گذاشت، در واقع مینای دندان یک ماده غیرقابل تجدید است.

بنابراین دندانپزشکان به بهداشت و دهان و دندان تاکید زیادی دارند. از دهانشویه برای ایجاد یک لایه محافظتی از مینای دندان استفاده می شود.  این که چه زمانی باید دندان را پر کنیم تا حد زیادی به رعایت موارد بهداشتی بستگی خواهد داشت.

عدم شکستن خوراکی های سفت با دندان

عدم شکستن خوراکی های سفت با دندان

عدم شکستن خوراکی های سفت با دندان

از دندان ها برای مصارف غیر از جویدن غذا استفاده می شود. امکان شکستگی و آسیب به دندان ها در این شرایط وجود دارد. ما می خواهیم یاد بگیریم که چه زمانی باید دندان را پر کنیم.

در این شرایط نیز نیاز است که دندان ها را پر کنند. از آن  آنجایی که از دندان‌های آسیا بیشتر از دندان های جلویی استفاده می شود، این دندان ها بیشتر از دندان های جلویی دچار پوستگی می شوند. همچنین از مواد مستحکم تری برای ترمیم و پرکردگی آنها استفاده می‌کنند.

چرا دندان سیاه می شود؟

دندان ها یکی از جلب توجه کننده ترین قسمت های صورت هستند و تاثیر زیادی بر زیبایی و ظاهر افراد دارند. دانستن این که چه زمانی باید دندان را پر کنیم، کار سختی نیست. پیش از آن باید بدانید که چه عواملی باعث آسیب به دندان خواهند شد مراقبت های لازم بعد از پرکردن دندان.

در صورتی که تغییر جزئی در دندان های جلویی شما تاثیر زیادی بر روی چهره شما می گذارد. بنابراین اهمیت به سلامت و زیبایی و سفیدی دندان ها ارزش بسیار زیادی دارد.

یک ردیف دندان های سفید مرواریدی، لبخند جذاب و زیبایی به صورت شما می بخشد. پس باید در نگهداری و حفظ این مرواریدها کوشا باشیم.

یکی دیگر از این مشکلات، تغییر رنگ دندان ها از سفید به رنگ های زرد یا حتی سیاه می باشد. زمانی که دندان را باید پر کنیم زمانی است هنوز دندان سیاه نشده و اگر دندان سیاه شود دیگر کار و ترمیم دندان بسیار سخت می شود ولی نگران نباشید.

علائمی که نشان می دهد مغز استخوان عفونت کرده است؟

علائمی که نشان می دهد مغز استخوان عفونت کرده است؟

علائمی که نشان می دهد مغز استخوان عفونت کرده است؟

این امکان وجود دارد که مغز استخوان آسیب دیده و عصب دندان تحریک شود. هنگامی که به جویدن غذا می‌پردازید، ممکن است که فشار وارد بر دندان باعث تحریک عصب دندان شود.

این نشانه وجود مشکل در مغز استخوان می باشد. اگر دندان شما لق شده باشد، یعنی قسمت ریشه دندان آسیب دیده و نمی تواند دندان را در جایگاه خود نگه دارد.

این یک نشانه آسیب دیدن مغز استخوان است که تمام ریشه دندان را فرا می گیرد. در این شرایط نیز باید بعد از عصب کشی، به ترمیم دندان لق شده پرداخت. بهتر است که بدانید چه زمانی باید دندان را پر کنیم.

اگر دندان مان دیگر درد نداشته باشد یعنی نیاز به عصب کشی نداریم؟

ما باید بدانیم چه زمانی دندان را پر کنیم. همچنین باید از زمان عصب کشی آن مطلع شویم. در شرایطی که عفونت به حدی گسترش پیدا کند، بعد از مدتی این عفونت به جلو می‌رود که باعث نابودی کامل عصب ها می‌شود.

در این شرایط پیام دردی از عصب ها ارسال نمی شود.  باید بدانید که دندانتان خوب نشده و عفونت به حد وحشتناکی گسترش پیدا کرده است. اگر باز هم به ترمیم دندان بپردازید، می توانید درد را در هنگام جویدن احساس کنید.

امکان عفونت لثه و تورم

امکان عفونت لثه و تورم

امکان عفونت لثه و تورم

همچنین باعث ایجاد عفونت و ورم لثه در اطراف دندان پوسیده شده می شود. اگر این روند ادامه یابد، دندان شروع به ترشحات چرکی کرده و دندان های دیگر را درگیر می کند.

همچنین باعث تغییر رنگ دندان خواهد شد. گاهی این عفونت ها به استخوان فک نیز گسترش یافته و باعث شرایط وخیمی می شوند. بهتر است که همان ابتدا بیاموزیم که چه زمانی باید دندان را پر کنیم مواد پر کننده دندان چیست.

بعد از اینکه دندان را پر کنیم چه مراقبت هایی لازم است؟

بعد از پر کردن دندان ممکن است بعد ازچند ساعت تا چند روز شما احساس خوبی نداشته باشید. این یعنی دهان و دندان شما در حالت عادی قرار نداشته و احساس وجود یک جسم اضافه در دهان خود را کاملاً حس می کنید.

این شرایط بعد از مدتی خود به خود از بین می‌رود. البته برای جلوگیری از مشکلات بعدی راهکارها و پرهیز هایی وجود دارد که باید در این مدت رعایت کنید.

When should we fill a tooth?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *