مقالات دندانپزشکی

چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم

چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم؟

چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم

در این مقاله می خواهیم تا به شما بیاموزیم که چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم.اهمیت سلامت دهان و دندان بر همه ما آشکار است. اینکه از مسواک استفاده کنیم و به دندان هایمان اهمیت بدهیم، مورد توجه همه ما است عمر مفید دندان.

این مورد بر روی سلامت کل بدن ما تاثیر می گذارد. سوال های مختلفی برای افراد ایجاد می‌شود که چند دقیقه بعد از غذا باید مسواک بزنیم؟ بلافاصله مسواک بزنیم یا بعد از صبحانه این کار را انجام دهیم؟

تایم مسواک زدن ما چقدر می تواند باشد؟ چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم؟ این ها سوال هایی است که در این مقاله قصد داریم به آنها جواب بدهیم. با جم دنتال همراه باشید.

اهمیت مسواک زدن

افرادی که به سلامت دندان خود توجه می‌کنند و و روش صحیح مسواک زدن را می دانند همیشه سوال هایی در ذهن شان ایجاد می شود.

شاید باور نکنید اما مسواک زدن تنها راه حل برای سالم نگه داشتن دندان های ما در عصر امروز نیست.

شاید در گذشته استفاده از مسواک اهمیت زیادی نداشت. به علت اینکه مواد غذایی که اجداد ما مصرف می‌کردند، اکثراً مواد غذایی سالم بود.

ولی امروزه استفاده از مواد غذایی پر از کربوهیدرات، مانند قلب و گوشت های کنسرو شده، منجر به پوسیدگی های شدید دندان ها می شود.

با توجه به اینکه تا قبل از جنگ جهانی دوم در آمریکا که استفاده از مسواک ناشناخته بود، منجر شد که سربازها دندان‌هایشان را از دست بدهند قرص دندان درد.

روش صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن

قبل از آنکه بدانیم چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم، باید حتماً روش صحیح مسواک زدن را به یاد داشته باشیم. هنوز مردمانی هستند که فکر می کنند اگر با سرعت و محکم مسواک بزنند، روش مسواک زدن صحیح را انجام داده اند.

در حالی که باید توجه داشته باشید که انجام این کار منجر به از بین رفتن لایه سطحی دندان های شما خواهد شد. در این شرایط نه تنها این مسواک زدن فایده ندارد، بلکه ضرر آن بیشتر هم خواهد بود.

افرادی که می گویند با وجود مسواک زدن دچار مشکلات دهان و دندان می شوند، باید بدانند که روش مسواک زدن آنها غلط است.

مسواک زدن به این صورت که با انجام یکسری حرکات دایره ای شکل و بالا پایین کردن محکم مسواک، به لثه های خود آسیب وارد خواهید کرد.

تغییر زاویه مسواک

نکته‌ای که حتما باید آن را بدانید این است که وقتی به مرز لثه و دندان می‌رسید، سر مسواک را با زاویه ۴۵ درجه تغییر بدهید.

سپس فشار خیلی ملایم به زیر لثه وارد کنید تا باعث خونریزی و در نهایت عفونت لثه نشوید. همچنین حتما روی زبان را مسواک بزنید.

اگر با وجود مسواک زدن هنوز هم دهانتان بوی بد می دهد به خاطر این است که باکتری ها به زبان می چسبد بنابراین ۲ تا ۳ دقیقه را برای مسواک زدن زبان در نظر بگیرید.

بهتر است که چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم؟

بهتر است که چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم؟

بهتر است که چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم؟

یکی از سال‌های اصلی که حتماً باید با آنها جواب داده شود، این است که چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم؟ آیا بلافاصله بعد از مصرف صبحانه مسواک زدن صحیح است یا خیر؟

بدون شک اکثریت توصیه می‌کنند که صبح‌ها بلافاصله بعد از آنکه از خواب بیدار می شوید، مسواک بزنید. بعد به مصرف صبحانه بپردازید. معمولاً در صبحانه از مواد اسیدی مانند آب پرتقال استفاده می شود.

اگر بلافاصله به مسواک زدن بپردازید، نمی‌توانید صبورانه این کار را انجام دهید. مواد خمیر دندان یک ماده قلیایی بوده و هنوز ماده اسیدی حاصل از صبحانه در دهان موجود می باشد.

امکان آسیب دیدگی مینای دندان

ترکیب یک ماده قلیایی و اسیدی باعث تخریب مینای دندان خواهد شد. اگر قصد دارید بعد از غذا مسواک بزنید، این کار را به ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بعد از غذا خوردن موکول کنید مزایا ارتودنسی دندان.

۳۰ تا ۴۰ دقیقه بعد از غذا خوردن در این مدت بزاق ما فرصت پیدا می‌کند تا اسیدی که از خوردن و آشامیدن در دهان ایجاد شده و بر روی دندان ها قرار گرفته خونسا شود.

در این شرایط دندان ها به حالت عادی بر می گردند. در این حالت بزاق دهان بسیار ترشح می شود. منظور زمان غذا خوردن است.

دندان ها در حساس ترین حالت ممکن به سر خواهند برد. روند مسواک زدن بلافاصله بعد از غذا خوردن مینای دندان را دچار آسیب می کند.

Brush a few minutes after eating

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *