دسته‌بندی نشده

چراغ هالوژن یونیت

چراغ هالوژن یونیت

چراغ هالوژن یونیت

برای انجام عمل های دندانپزشکی نیاز به نور کافی وجود دارد که چراغ هالوژن یونیت این نور را تامین خواهد کرد. به همین دلیل، نور هر دندانپزشک بخشی اساسی از وسایلی است که روزانه با آن سروکار دارد. دید بهتر یعنی درمان بهتر برای بیمار.

در حالی که چراغ هالوژن یونیت از نظر تاریخی محبوبیت داشته اند، فناوری جدیدتر LED به میدان راه می یابد و روشنایی عملکردی و روشن تری را برای اتاق درمان شما فراهم می کند. ما در اینجا به بررسی چراغ هالوژن یونیت و مقایسه آن با دیگر چراغ ها خواهیم پرداخت.

برای خرید و اطلاعات بیشتر به صفحه خرید تجهیزات دندانپزشکی مراجعه کنید.

 انواع چراغ یونیت دندانپزشکی

در ادامه ما به بررسی انواع چراغ یونیت دندانپزشکی خواهیم پرداخت:

  • لامپ های سنتی یونیت دندانپزشکیلامپ های سنتی یونیت دندانپزشکی

در یک لامپ معمولی، یک مدار وجود دارد که توسط یک رشته ساخته شده از تنگستن جدا می شود. همچنین لامپ با گاز بی اثر پر می شود تا از تماس با اکسیژن جلوگیری کند. با اعمال جریان الکتریکی، الکترون ها به اتم های رشته برخورد می کنند و اتم را به حالت انرژی بالاتر می رسانند.

درایر دندانپزشکی با بازگشت دوباره اتم به حالت انرژی عادی، انرژی را به صورت فوتون آزاد می کند. عارضه جانبی این فرآیند تخریب کند تنگستن و همچنین تولید گرما است.

  • چراغ هالوژن یونیت

یک لامپ هالوژن نیز از یک رشته تنگستن استفاده می کند، اما درون یک پوشش کوارتز است. در این حالت گاز داخل آن هالوژن مانند فلورین یا کلر است. گازهای هالوژن به حفظ رشته تنگستن کمک می کند و اجازه می دهد تا برق بیشتری از طریق لامپ برای روشنایی بیشتر هدایت شود. یونیت دندانپزشکی با این حال ، یک عارضه جانبی، تولید بیشتر گرما است. به همین دلیل، اکثر چراغ های عملیاتی دارای یک بازتابنده دو رنگ هستند که امکان انعکاس نور را می دهد، اما گرما را نمی دهد.

  • چراغ LEDچراغ LED

دیود ساطع کننده نور که بیشتر به عنوان LED شناخته می شود – چراغ ها از این جهت که هیچ رشته ای ندارند بی نظیر هستند.

یک بلوک از مواد وجود دارد که به طور موثر برق را هدایت می کند، مانند مخلوطی از آلومینیوم، گالیوم و آرسنید.

نور از طریق همان اصل اساسی ایجاد می شود که در آن الکترون ها تحریک شده و فوتون ها را آزاد می کنند. انرژی آزاد شده فوتون طول موج نور را تعیین می کند.

سقوط انرژی بالا منجر به طول موج کوتاه نور به سمت طیف UV خواهد شد. افت انرژی کم منجر به طول موج نور بیشتری به سمت طیف مادون قرمز می شود. LED

های سفید از قالب تشکیل شده اند که نور آبی ساطع می کند ، اما دارای پوشش فسفر است. بخشی از نور آبی توسط پوشش جذب شده و با انرژی کمتر و طول موج طولانی تر ساطع می شود.

این به جای یک طول موج منفرد ، منجر به نوری می شود که به طور گسترده تری رنگ های رنگین کمان را پوشش می دهد.

نکات مهم در انتخاب چراغ هالوژن یونیت

در اینجا به بررسی نکاتی می پرازیم که برای خرید چراغ هالوژن یونیت خواهیم پرداخت:

  • نور بازتابنده در مقابل نور مستقیمنور بازتابنده در مقابل نور مستقیم

از آنجا که چراغ هالوژن یونیت یک منبع نور واحد دارند، برای تمرکز نور از یک بازتابنده استفاده می شود. چراغ های LED اغلب به صورت آرایه ای ساخته می شوند و اجازه می دهند هر یک بر روی یک نقطه خاص متمرکز شوند.

  • نصب آسان

تنظیمات اتاق های درمان خود را در نظر بگیرید و اینکه چه گزینه هایی برای اتصال نور وجود دارد. ABS بدنه یونیت گزینه ها ممکن است شامل نصب چراغ روی صندلی بیمار، روی سقف یا یک دیوار نزدیک باشد.

  • کنترل نور

کنترل نور باید بدون دسترسی به موقعیت خود روی یونیت قابل دسترسی باشد. برای روشن یا خاموش کردن چراغ نباید بایستید. گزینه هایی را در نظر بگیرید که امکان کنترل نور از طریق صفحه لمسی یا صندلی را نیز فراهم می کند.

الگوی نور چراغ هالوژن یونیت

الگوی نور باید واضح و مختصر باشد. اگر لبه مشخصی وجود نداشته باشد. ممکن است بیش از آنکه نوری متمرکز بر حفره دهان داشته باشید. در چشم بیماران نور زیادی داشته باشید.

تنظیمات روشناییتنظیمات روشنایی

این به عنوان روشنایی نیز شناخته می شود. نور باید بسته به نوع روشی که انجام می دهید یا با توجه به راحتی بیمار، تنظیمات متغیری برای روشنایی داشته باشد.

دمای چراغ هالوژن یونیت

بیشتر چراغ های هالوژن طیف گسترده ای از رنگین کمان را از منبع نور خود دارند. اما گاهی اوقات به سمت یک دمای رنگ گرم تر کج می شوند.

چراغ های LED می توانند در دمای رنگی مشابه نور روز متعادل شوند. اما ممکن است کل طیف نور مرئی را شامل نشوند. دمای رنگ نزدیک به نور روز خستگی چشم را کاهش می دهد و برای مطابقت سایه برتر است.

قیمت چراغ هالوژن یونیت

قیمت چراغ هالوژن یونیت با توجه به شرکت سازنده، کشور سازنده، برند دستگاه و اینکه چه آپشن ها و امکانات خاصی توسط این دستگاه ارائه می شود بسیار متغیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت چراغ هالوژن یونیت به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال یکی از بزرگترین فروشگاه های تجهیزات دندانپزشکی و بهترین توزیع کننده آنلاین برای تهیه لوازم دندانپزشکی با کیفیت در کشور است. با رویکرد دقیق و تعهد بی نظیر در ارائه معتبرترین مارک های جهان با رقابتی ترین قیمت ها و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان در هر مکان بصورت آنلاین می باشد. ما همه آنچه را برای راه اندازی و راه اندازی دندانپزشکی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *