پر کردن دندان

ویژگی پر کردن دندان

ویژگی پر کردن دندان

ویژگی پر کردن دندان

پر کردن دندان یکی از خدمات  ترمیمی و زیبایی است که ویژگی پر کردن دندان باعث می شود که دندان های شما  بدون پوسیدگی و خرابی باشد. پر کردن دندان به منظور حفظ ساختار اصلی دندان انجام می شود. دندانپزشک تمامی بخش های داخلی دندان یعنی پالپ دندان را تخلیه می کند و به جای آن از مواد پر کننده مانند آمالگام و کامپوزیت استفاده می کند.  این باعث می شود که پوسته اصلی دندان حفظ شده و بخش داخلی آن با استفاده از یک ماده مستحکم حمایت شود دندان عقل چیست.

وقتی که دندان ما دچار پوسیدگی، شکستگی و سایش می شود باید برای پر کردن به دندانپزشک مراجعه کنیم. برای مثال شکستگی  دندان طی حادثه ای  اتفاق می افتد که خود فرد متوجه این موضوع می شود. زمانی که دندان پوسیده می شود یکی از راه های درمانی آن می تواند پر کردن دندان باشد. برای پر کردن دندان با استفاده از اشعه ایکس مشخص می شود که پالپ یا همان مغز دندان دچار آسیب دیدگی شده و در اغلب اوقات اقدام به پر کردن دندان می کنند.

فعالیت مداوم باکتری ها می تواند به مرور زمان باعث بروز عفونت و در نتیجه آسیب دیدگی این بخش از دندان شود. در اسرع وقت باید دندانپزشک مراجعه کرد تا عفونت گسترش پیدا نکند و  باعث پوسیدگی نشود.

انواع پر کردن دندان

یکی از ویژگی پر کردن دندان این است که شما برای پر کردن انتخاب های زیادی دارید. هر نوع پر کردن دندان  برای انواع دندان ها در شرایط مختلف ممکن است متفاوت باشد و اینکه چه نوع موادی برا پر کردن مناسب است به عهده دندانپزشک شما می باشد. انواع مواد پر کردن دندان بسته به محل و شدت پوسیدگی، هزینه پر کردن متفاوت است.

انواع پر کردن دندان می توان به مواد آمالگام، رزین کامپوزیت دندان، سرامیک ها، و مواد پر کننده موقتی اشاره کرد. هر کدام از این مواد پر کردن دندان، مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. میزان ماندگاری این مواد ها نیز با یکدیگر متفاوت است. برای مثال آمالگام به مدت 10 سال، سرامیک ها به مدت 15 سال و رزین کامپوزیت به مدت 5 سال ماندگاری دارد. هزینه پر کردن دندان با مواد سرامیکی بیشتر از انواع دیگر می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و رزرو وقت با شماره 09125931736 تماس حاصل فرمایید.

پر کردن دندان با طلا

پر کردن دندان با طلا

پر کردن دندان با طلا

یکی از مهم ترین مزایای پر کردن دندان با طلا این است که طلا محکم و غیر خورنده است و می تواند به مدت 15 سال دوام داشته باشد. بسیاری از افراد پر کردن با طلا را زیبا و بهتر از نقره می دانند. یکی از معایب پر کردن با طلا این است که هزینه آن 10 برابر بیشتر از نقره تمام می شود.

آمالگام نقره

پر کردن دندان با این ماده، دوام و قدرتی شبیه طلا دارد اما با هزینه کمتر و پایین تر از طلا. بسیاری از افراد به دلیل ظاهر و رنگ نقره را دوست ندارند و طلا را ترجیح می دهند.  احتمال ایجاد ترک این نوع ماده بر اثر انقباض و انبساط زیاد است.

 کامپوزیت

یکی از محبوب ترین  مواد پر کردگی دندان، کامپوزیت می باشد. دوام این ماده پر کردگی به اندازه طلا و نقره نیست و حدود 5 سال نیاز به تعویض دارد. این مواد گرانتر از آمالگام و ارزانتر از طلا هستند کامپوزیت دندان.

هزینه پر کردن دندان

هزینه پر کردن دندان

هزینه پر کردن دندان

ویژگی پر کردن دندان این است که هزینه آن بستگی به مواد آن دارد. پر کردن با مواد همرنگ دندان گرانتر از قیمت پر کردن با موادی مانند آمالگام هاست. هزینه پر کردن دندان بستگی به روش دندانپزشک، محل پر کردگی، تعداد سطوحی  که دندان نیاز است پر شود دارد. برای مثال یک دندان ممکن است فقط در یک سطح پوسیدگی داشته باشد و دندان دیگر در تمامی سطوح نیاز به پر کردن دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *