دسته‌بندی نشده

هولدر تابلت

هولدر تابلت

هولدر تابلت

انواع مختلفی از تابلت و هولدر تابلت وجود دارد که بسته به ترجیح دندانپزشکان، فضای جراحی، بودجه یا نوع و تعداد ابزارهای استفاده شده توسط دندانپزشک قابل انتخاب است. ما در این مقاله از وب ساایت جم دنتال به بررسی هولدر تابلت خواهیم پرداخت.

برای خرید و اطلاعات بیشتر به صفحه خرید تجهیزات دندانپزشکی مراجعه کنید.

معرفی هولدر تابلتمعرفی هولدر تابلت

هولدر تابلت برای دسترسی آسان به دستگیره ها، مکش، سرنگ و موارد دیگر، از جمله فعال سازی برای ابزارهای دارای پدال پا یا صفحه کنترل، طراحی شده اند. سیستم صحیح برای جراحی شما می تواند باعث صرفه جویی در وقت و کارایی ارگونومیک به شما شود. نکات منفی در مورد همه سیستم های مختلف وجود دارد و برخی از آنها برای متخصصان خاص مناسب ترند.

بنابراین عاقلانه است که با یک متخصص تجهیزات مشورت کنید تا تعیین کنید کدام یک برای شما بهترین است. به عنوان ابزاری که هر روز مورد استفاده قرار می گیرد، ایده آل ترین سیستم برای کمک به شما در کار نه تنها کار را آسان می کند، بلکه از مشکلات مفصل شانه و کمر نیز جلوگیری می کند.

یکی دیگر از مواردی که در خرید هولدر تابلت اغلب نادیده گرفته می شود ، دسترسی دستیار به سیستم تحویل یا یکی از موارد دیگر است. دستیار باید بتواند حداقل به راحتی به ساکشن، سرنگ و اسپیتون دسترسی داشته باشد. ابزارهایی که بیشتر استفاده می شود باید نزدیک به اپراتور قرار بگیرند و شیلنگ ها باید سبک و انعطاف پذیر باشند.

برخی از سیستم های تحویل همچنین می توانند لوازم جانبی مختلفی را در خود جای دهند، بنابراین لیست تجهیزات موجود در این واحد به شرح زیر است:

 • هندپیس توربین
 • سرنگ 3: 1
 • موتور کوچک
 • فیبر نوری
 • جرم گیر
 • دوربین داخل دهان
 • لایت کیور
 • راه های کمکی برای برق، هوا، آب
 • سینی های کمکی
 • شلنگ مکش
 • اسپیتون
 • نمایشگر اشعه ایکس
 • صفحه لمسی

دو سبک اصلی تابلت، سبک نصب شده روی صندلی یا واحد قابل حمل است. آنها همچنین می توانند به کمد یا دیوار متصل شوند، بنابراین گزینه ها و سبک های مختلفی برای تهیه هر نوع طرح جراحی یا ترجیح در دسترس است.

بیشتر بخوانید: یونیت دندانپزشکی چیست؟

 • سیستم های هولدر تابلت جانبیسیستم های هولدر تابلت جانبی

مزیت این سیستم این است که وقتی صندلی در موقعیت کار مطلوب دندانپزشک قرار می گیرد. ابزارها فضای زیادی را به خود اختصاص می دهند و حرکت برای دندانپزشک بسیار کم است.  متأسفانه، این می تواند یک نگرانی ارگونومیک باشد، زیرا با گذشت زمان این امر می تواند منجر به بیش از حد کار در برخی از ماهیچه ها و استخوان ها شود. و می تواند منجر به خستگی ناشی از قرار گرفتن در وضعیت یکسان ساعت به ساعت ، روز به روز شود. ارتفاع برای جلوگیری از آسیب دیدگی شانه بسیار مهم است.

اگر دندانپزشک در اطراف بیمار حرکت نکند، در صورت عدم تغییر موقعیت در سیستم تابلت مستعد چرخش بدن برای بازیابی وسایل هستند. و به دلیل عدم دسترسی دستیار به این ابزار، می توان بهره وری را به خطر انداخت. در نتیجه اگر اپراتورها روش کار مشخصی دارند و می توانند صندلی را به دلخواه خود تنظیم کنند. اما همچنین به خاطر داشته باشید که ممکن است برای جلوگیری از خستگی نیاز به تغییر و تنظیم گاه به گاه داشته باشند، می تواند گزینه ایده آل باشد.(پدال یونیت)

 • سیستم های هولدر تابلت عقبسیستم های هولدر تابلت عقب

صندلی های دندانپزشکی با این سبک از سیستم تابلت مناسب دندانپزشکان و دستیاران آنهاست که هر دو نیاز به دسترسی به ابزار دارند. سیستم چرخش دور پایه یا صندلی است و شبیه برخی از تغییرات جانبی است. اگرچه ابزارهای دندانپزشکی و دستیارها هر دو روی محوری هستند که می توانند به دو طرف صندلی چرخانده شوند.

این برای تنظیمات آمیبستکس یا برای چندین دندانپزشک که از همان جراحی استفاده می کنند ایده آل است. نقص در این نوع هولدر تابلت محدودیت در موقعیت مناسب کار است. اپراتورها اغلب برای بازیابی ابزارها خم می شوند ، به آنها نزدیک می شوند و پیچ می خورند و می توانند حرکت در اطراف سر بیمار را محدود کنند. برد یونیت این موارد برای استفاده غالب دو دست از یک دندانپزشک طراحی نشده اند. اما همانطور که قبلاً ذکر شد برای یک عمل جراحی چند بار استفاده می شود، به خصوص اگر به آمبیدکستروس نیاز باشد.

 • سیستم های هولدر تابلت بر روی بیمار

این ابزارها به راحتی در دسترس هستند، اما در نزدیکی بیمار قرار دارند و می توانند باعث اضطراب شوند. این سیستم های تابلت همچنین طیف گسترده ای از لوازم جانبی و همچنین ابزار ججانبی را ارائه می دهند. می توانند برای اپراتورهای چپ یا راست دست یا هر دو نصب شوند.

 

کدام هولدر تابلت را باید انتخاب کنید؟

اگر یک دندانپزشک تجهیزاتی را خریداری کند که برای آنها ایده آل نباشد. به خصوص در زمینه ارگونومی در این صورت می توانند با ناراحتی یا آسیب دیدگی از نظر اسکلتی عضلانی رنج ببرند.

بنابراین، تحقیق و مشورت با یک تامین کننده تجهیزات حرفه ای که دارای تجربه کار با دندانپزشکی هستند که جراحی و صندلی مشابه شما دارند، ضروری است.(یونیت فرینو)

قیمت هولدر تابلتقیمت هولدر تابلت

قیمت هولدر تابلت با توجه به شرکت سازنده، کشور سازنده، برند دستگاه و اینکه چه آپشن ها و امکانات خاصی توسط هولدر تابلت ارائه می شود بسیار متغیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت هولدر تابلت به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

اگر شما به دنبال تجهیز کردن مطب دندانپزشکی خود هستید و به دنبال هولدر تابلت بسیار حرفه ای می گردید، ما به شما فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال را برای خرید هولدر تابلت معرفی می کنیم.

جم دنتال یکی از حرفه ای ترین فروشگاه تجهیرات دندانپزشکی در کشور می باشد. که در کنار ارائه محصولات و تجهیزات دندانپزشکی بسیار باکیفیت، متنوع و با قیمت بسیار مناسب و رقابتی با سایر رقبا، خدمات پس از فروش بسیار متعهد و جوابگویی را به مشتریان خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات جم دنتال با کارشناسان این شرکت تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *