مقالات دندانپزشکی

نحوه راه اندازی مطب دندانپزشکی

نحوه راه اندازی مطب دندانپزشکی

نحوه راه اندازی مطب دندانپزشکی

اگر شما نیز به تازگی از رشته جذاب دندانپزشکی فارغ التحصیل شده اید، ما می خواهیم تا نحوه راه اندازی مطب دندانپزشکی را به شما بیاموزیم خدمات پس از فروش دندانپزشکی.

ما به شما نحوه راه اندازی مطب دندانپزشکی  را می آموزیم و به شما می گوییم چه تجهیزاتی نیاز دارد. در این مقاله تا انتها با جم دنتال همراه باشید.

راه اندازی یک کلینیک دندانپزشکی به تجربه و سرمایه خاص نیاز دارد. همچنین باید یک تیم مدیریتی و اجرایی خاص را تشکیل دهید تا بتوانند از صفر تا نقطه پایانی جذب بیمار شما را راهنمایی کنند.

اموری که قرار است بر آنها نظارت کنید، از جمله گرفتن مجوزهای لازم و پروانه کلینیک دندانپزشکی در شهر مورد نظرتان است.

مسیر پر پیچ و خم راه اندازی مطب دندانپزشکی، تهیه ساختمان و دکوراسیون داخلی و خرید تجهیزات و سیستم های سخت افزاری است.

برای رزرو وقت با شماره 09125931736  تماس حاصل فرمایید.

تشکیل تیم مدیریتی

تشکیل تیم مدیریتی

تشکیل تیم مدیریتی

قبل از شروع هر کاری باید یک الگوی چارچوب ذهنی برای کلینیک در نظر بگیرید و تلاش کنید تا تیم مدیریت و اجرا از این چارچوب خارج نشود.

فراموش نکنید که مدیریت یک مطب با راه اندازی یک مطلب بسیار متفاوت است. کارهایی که باید در یک کلینیک برای ایجاد الگوهای سازمانی انجام شود، ضرورت رعایت موارد خاصی را دارد.

همچنین باید بدانیم که در ابتدای مسیر اگر فرایند راه اندازی مطب را به درستی انجام ندهید، هرگز به حداکثر ظرفیت کلینیک برای رسیدن به سود و بهره نخواهیم رسید.

هزینه های راه اندازی مطب دندانپزشکی

امروزه با توجه به سال ۱۴۰۰ می‌توان  به طور خلاصه مدیریتی برای نحوه راه اندازی مطب دندانپزشکی برای شما اعلام کرد.

خرید و اجاره ساختمان که قرار است به عنوان مطب دندانپزشکی در نظر بگیرید حدود یک تا سه ماه با توجه به بودجه سال طول می‌کشد.

حدود ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان هزینه نیاز دارید که نیروهایی که نیازمند است در این فرآیند همکاری کنند وارد کار شوند. تیم مدیریتی پیمانکار ساختمانی و تیم ‌مارکتینگ یکی از آن ها است.

هزینه تجهیز کلینیک و خرید سخت افزار های درمانی مطب دندانپزشکی به حدود ۲ تا ۳ ماه طول می‌کشد. برای خرید وسایل حدود یک تا یک و نیم میلیارد تومان هزینه نیاز دارید.

در این شرایط به کارشناسان نفت و راه اندازی تجهیزات و همچنین تیم مدیریتی برای راه اندازی مطب دندانپزشکی در این مرحله نیاز است. شما می توانید به طور کامل با نحوه راه اندازی مطب دندانپزشکی آشنا شوید.

مرحله سوم، مرحله استخدام و آموزش پرسنل برای فعالیت در مطب دندانپزشکی می باشد. حدود دو هفته تا یک ماه وقت دارید به استخدام و آموزش پرسنل بپردازید تجهیزات دندانپزشکی وفرآیند خدمات پس از آن.

تشکیل تیم مدیریتی و مارکتینگ

تشکیل تیم مدیریتی و مارکتینگ

تشکیل تیم مدیریتی و مارکتینگ

هزینه‌ای برای این کار نیازی نیست. مگر هزینه‌ای که برای تبلیغات و جذب نیروهای توانمند پرداخت کنید. تیم مدیریتی و تیم مارکتینگ در اجرا و فرآیند این کار دخالت می‌کنند.

در مرحله بعدی، شما باید به تهیه فرم های اداری و ست اداری و راه اندازی و تشکیل نرم افزار ها و سایت های مورد نظر مارکتینگ و بپردازید.

انجام این کار نیز هزینه‌ای به دنبال دارد. حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان نیاز است که برای انجام این کارها کنار بگذارید. با توجه به بودجه و هزینه ای حدود دو هفته تا یک ماه طول می‌کشد که فرم ها را تهیه و تدوین و روند تکمیل جزئیات را تکمیل کنید.

مرحله برندینگ

مرحله بعدی، مرحله برند و نام آشنا و مارکتینگ اولیه می باشد. نیازمند هزینه ۵۰ تا ۶۰ میلیونی برای انجام برنامه بدنسازی و مارکتینگ می باشید.

همانطور که گفتیم مطابق فرآیند تکمیل جزئیات تیم مدیریتی و تیم مارکتینگی در انجام این فعالیت با یکدیگر همکاری می‌کنند. حدود سه تا چهار ماه طول می‌کشد که فرآیند برندینگ و مارکتینگ انجام شود.

مرحله آخر، مرحله ارائه خدمات و جذب بیماران و رسیدن به سوددهی است. فرایند انجام و فعالیت یک مطب دندانپزشکی بسیار متفاوت است.

همزمان با مارکتینگ این فعالیت انجام شده که به هزینه‌های جاری ماهانه و مصرفی از جمله حقوق پرسنل و حقوق دندانپزشکان به صورت ماهانه حدود ۶۰ و ۸۰ میلیون تومان هزینه نیاز دارد.

در این مدت فعالیت، تیم مدیریتی تیم مارکتینگ و به اضافه پرسنل کلینیک همکاری می کنند.

تفاوت در هزینه

تفاوت در هزینه

تفاوت در هزینه

هزینه‌هایی که قرار است در نظر بگیرید، با توجه به شرایط متفاوت خواهد بود. هزینه های گفته شده به طور معقول برای سال ۱۴۰۰ می باشد خرید صندلی دندانپزشکی.

به طور کلی اگر بخواهیم نحوه راه اندازی مطب دندانپزشکی را توضیح دهیم، به این صورت است که در ابتدا تهویه ساختمان بر تاسیسات ساختمان را در نظر بگیریم.

سپس وسایل مورد نیاز خریداری و بعد مرحله استخدام پرسنل می باشد. فرایند سازی عملیات و در نهایت از مارکتینگ و تبلیغات مطب دندانپزشکی می باشد. در این شرایط  شما می توانید یک مطب دندانپزشکی را راه اندازی کنید.

How to set up a dental office

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *