دسته‌بندی نشده

موتور 24 ولت یونیت

موتور 24 ولت یونیت

موتور 24 ولت یونیت

ما در این مقاله نحوه کار موتور 24 ولت یونیت و نحوه انتخاب موتور 24 ولت یونیت دندانپزشکی مناسب را برای شما توضیح می دهیم. موتورها را عملا در همه جا می توان یافت. این راهنما به شما کمک می کند اصول موتورهای الکتریکی ، انواع موجود و نحوه انتخاب موتور صحیح را بیاموزید.

سوالات اساسی برای پاسخگویی در هنگام تصمیم گیری برای مناسب ترین موتور برای یک برنامه این است که کدام نوع را انتخاب کنم و مشخصات کدام یک مهم است.

برای خرید و اطلاعات بیشتر به صفحه خرید تجهیزات دندانپزشکی مراجعه کنید.

موتور 24 ولت یونیت چگونه کار می کند؟

موتورهای الکتریکی برای تبدیل حرکت، انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند. نیرو در موتور از طریق تعامل بین میدان مغناطیسی و جریان متناوب سیم پیچ (مستقیم) یا مستقیم (DC) ایجاد می شود. با افزایش قدرت جریان، قدرت میدان مغناطیسی نیز افزایش می یابد. قانون اهم (V = I * R) را در ذهن داشته باشید. ولتاژ باید حفظ شود تا همان جریان افزایش مقاومت حفظ شود.

بیشتر بخوانید: تفلونی موتور یونیت

انواع موتور 24 ولت یونیتانواع موتور 24 ولت یونیت

انواع مختلفی از موتورهای DC وجود دارد، اما متداول ترین آنها بدون برس و برس است. همچنین موتور ویبره، استپ موتور و سرو موتور وجود دارد.

  • موتور برس DC

موتور برس DC یکی از ساده ترین هاست و در بسیاری از لوازم خانگی ، اسباب بازی ها و اتومبیل ها یافت می شود. آنها از برسهای تماسی که با کموتاتور متصل می شوند جهت تغییر جهت جریان استفاده می کنند.

تولید آنها ارزان و کنترل آنها ساده و دارای گشتاور عالی در سرعت های پایین هستند (اندازه گیری شده با چرخش در دقیقه یا دور در دقیقه).

چند نکته منفی این است که آنها برای تعویض برس فرسوده نیاز به نگهداری مداوم دارند ، سرعت آنها به دلیل گرم شدن برس محدود است و می تواند از قوس قلم مو سر و صدای الکترومغناطیسی ایجاد کند.

  • موتورهای DC بدون برسموتورهای DC بدون برس

موتورهای DC بدون برس از مگنت های دائمی در مجموعه روتور خود استفاده می کنند.

آنها کارآیی بیشتری دارند، به تعمیر و نگهداری کمتری احتیاج دارند، سر و صدای کمتری تولید می کنند و چگالی توان بالاتری نسبت به موتورهای براش خورده دارند. آنها همچنین می توانند به صورت انبوه تولید شده و شبیه موتور AC با RPM ثابت باشند، مگر اینکه از جریان DC تأمین شوند.

چند معایب وجود دارد که شامل این می شود که کنترل آنها بدون تنظیم کننده تخصصی دشوار است و به بارهای کم شروع و گیربکس های تخصصی در برنامه های درایو نیاز دارند که باعث می شود هزینه سرمایه ، پیچیدگی و محدودیت های محیطی بیشتری داشته باشند.

  • موتورهای ارتعاشی

آنها توسط یک موتور الکتریکی تولید می شوند و دارای جرم نامتعادل در شافت محرک هستند که باعث لرزش می شود. همچنین می توان از آنها در زنگ های غیر الکترونیکی استفاده کرد که به منظور صدا یا زنگ هشدار یا زنگ درب ارتعاش می کنند.

بیشتر بخوانید: موتور هیتسینگ دار

نکات مهم برای خرید موتور 24 ولت یونیت

چندین ویژگی وجود دارد که شما باید هنگام انتخاب موتور 24 ولت یونیت به آنها توجه کنید. اما ولتاژ، جریان، گشتاور و سرعت (RPM)  از همه مهمتر هستند.

جریان موتور 24 ولت یونیتجریان موتور 24 ولت یونیت

جریان همان چیزی است که موتور را تغذیه می کند و جریان بیش از حد به موتور آسیب می رساند. برای موتورهای DC، جریان کار و توقف مهم است.

جریان کار متوسط ​​میزان جریانی است که انتظار می رود موتور تحت گشتاور معمولی بکشد. جریان استال گشتاور کافی را برای موتور با سرعت خاموش یا 0 دور در دقیقه اعمال می کند.

این حداکثر میزان جریانی است که موتور باید بتواند بگیرد و همچنین حداکثر توان هنگام ضرب در ولتاژ نامی. غرق گرما برای جلوگیری از ذوب شدن سیم پیچ ها مهم است که دائماً موتور را روشن می کنند یا آن را در بالاتر از ولتاژ نامی کار می کنند. (یونیت صندلی)

ولتاژ

ولتاژ برای حفظ جریان خالص در یک جهت و غلبه بر جریان برگشتی استفاده می شود. هرچه ولتاژ بیشتر باشد، گشتاور نیز بیشتر است.

درجه ولتاژ یک موتور DC نشان دهنده کارآمدترین ولتاژ هنگام کار است. حتما ولتاژ توصیه شده را اعمال کنید. اگر ولتاژ خیلی کمی وارد کنید. موتور کار نمی کند، در حالی که ولتاژ زیاد می تواند سیم پیچ کوتاه شود. و منجر به از دست دادن قدرت یا از بین رفتن کامل شود.

بیشتر بخوانید: شیر برقی یونیت

عملکرد موتور 24 ولت یونیت

مقادیر عملکرد و ایست نیز باید با گشتاور در نظر گرفته شوند. گشتاور عملیاتی میزان گشتاوری است که موتور برای دادن آن طراحی شده است. و گشتاور استال مقدار گشتاور تولید شده هنگام اعمال نیرو از سرعت استال است.

شما همیشه باید گشتاور عملیاتی مورد نیاز را بررسی کنید. اما برخی از برنامه ها شما را ملزم می دانند تا چه حد می توانید موتور را هل دهید.

سرعت موتور 24 ولت یونیتسرعت موتور 24 ولت یونیت

سرعت یا (RPM)  می تواند در مورد موتور پیچیده باشد. قاعده کلی این است که موتورها با بالاترین سرعت بیشترین کارایی را دارند. اما در صورت نیاز به چرخ دنده همیشه امکان پذیر نیست.

افزودن چرخ دنده باعث کاهش کارایی موتور می شود ، بنابراین کاهش سرعت و گشتاور را نیز در نظر بگیرید.

این موارد اساسی است که باید هنگام انتخاب موتور 24 ولت یونیت در نظر بگیرید. هدف برنامه را در نظر بگیرید و از چه جریانی برای انتخاب نوع مناسب موتور 24 ولت یونیت استفاده می کند.

مشخصات یک برنامه مانند ولتاژ، جریان، گشتاور و سرعت تعیین می کند که کدام موتور مناسب ترین است. بنابراین حتما به نیازهای آن توجه کنید.

قیمت موتور 24 ولت یونیت

قیمت موتور 24 ولت یونیت با توجه به شرکت سازنده، کشور سازنده، برند دستگاه و اینکه چه آپشن ها و امکانات خاصی توسط این دستگاه ارائه می شود بسیار متغیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت موتور 24 ولت یونیت به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید. و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال یکی از بزرگترین فروشگاه های تجهیزات دندانپزشکی و بهترین توزیع کننده آنلاین برای تهیه لوازم دندانپزشکی با کیفیت در کشور است. با رویکرد دقیق و تعهد بی نظیر در ارائه معتبرترین مارک های جهان با رقابتی ترین قیمت ها و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان در هر مکان بصورت آنلاین می باشد. ما همه آنچه را برای راه اندازی و راه اندازی دندانپزشکی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *