کامپوزیت دندان

معایب کامپوزیت دندان

معایب کامپوزیت دندان

معایب کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از روش های زیبایی ایت که در کنار مزایا معایب کامپوزیت دندان نیز مشهود است. کامپوزیت دندان یک روکش است که از ماده پر کننده رزین کامپوزیت ساخته شده است. مواد کامپوزیت توسط دکتر دندانپزشک بر روی کل سطح جلوی دندان قرار داده می شود تا زشتی ها و معایب دندان را پوشش بدهد.

از کامپوزیت دندان برای اصلاح فرم دندان ها و برخی از سایش ها می توان کمک گرفت. این بر عهده دندانپزشک و متخصص است که تشخیص دهد آیا اصلاح فرم دندان شما با استفاده از کامپوزیت ونیر می تواند انجام شود. با روش درمانی زیبایی کامپوزیت می توان رنگ دندان ها را روشن تر کرد. میزان این روشنی را می توانید خودتان انتخاب کنید.

ترمیم و زیبایی دندان ها با کامپوزیت، مزیت های زیادی دارد. کامپوزیت دندان از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است.کامپوزیت برای بستن فاصله دندان ها، مرتب کردن جزئی دندان ها، تغییر رنگ و… به کار می رود. مدت زمان و طول عمر کامپوزیت بستگی به رعایت بهداشت دهدن و دندان و نوع تغذیه دارد. راه ها و درمان های زیادی برای پوشاندن عیب های دندان و اصلاح طرح لبخند وجود دارد که بهترین آن ها کامپوزیت می باشد.

 مزایا و معایب کامپوزیت دندان

هر روش درمانی، یک سرس مزایا و معایب خاص خودش را دارد. کامپوزیت دندان علاوه بر مزایا  که دارد، معایب کامپوزیت دندان نیز مشهود است. یکی از مزایای کامپوزیت دندان این است که به هیچ وجه به آماده سازی  یا حداقل امکان به  آماده سازی نیاز دارد، از این رو دندان های اصلی شما تا حد زیادی حفظ خواهد شد.

کامپوزیت ونیر ارزان تر از لمینت دندان است و برای کسانی که بوجه کافی ندارند بسیار مناسب هستند. کامپوزیت دندان در کمترین زمان اجرا می شود. در صورت آسیب دیدن کامپوزیت به راحتی قابل  ترمیم و تعویض می باشد. یکی از مزیت های اصلی کامپوزیت قیمت آن است. قیمت کامپوزیت ونیر تقریبا نصف قیمت لمینت دندان است.

معایب کامپوزیت دندان می توان به  مواد رزین کامپوزیت که به راحتی با مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی، لکه دار می شوند. دومین معایب کامپوزیت طول عمر کم آن نسب به لمینت دندان می باشد. در طول مراحل آماده سازی برای کامپوزیت، چون دندان تراش داده نمی شود، نتیجه نهایی آن می تواند کمی برجسته تر باشد لمینت یا کامپوزیت.

فرق لمینت دندان و کامپوزیت

فرق لمینت دندان و کامپوزیت

فرق لمینت دندان و کامپوزیت

تا اینجا معایب کامپوزیت دندان را متوجه شدیم. حال این سوال برای ما پیش می آید که فرق بین لمینت دندان با کامپوزیت چیست؟ ونیر های دندان لایه های نازکی هستند  از جنس پرسلن یا کامپوزیت که برای بهبود شکل دندان، رنگ و ظاهر کلی دندان ها روی آن قرار می گیرد. جایگذاری صحیح  ونیر های دندان  تا حد بسیار زیادی لبخند شما را اصلاح می کنند.

ونیر دندانی دو نوع وجود دارد : لمینت سرامیکی و کامپوزیت. اگر این دو ترمیم دندانی به درستی روی دندان های شما قرار بگیرند و پولیشن شوند می توانند یک لبخند زیبا را  به شما هدیه دهند. یکی از فرق های لمینت و کامپوزیت  این است که لمینت در  لابراتور و توسط تکنسین ساخته می شود و به طور کلی هزینه آن بالاتر از  کامپوزیت است. قیمت کامپوزیت  بسیار پایین تر از لمینت است.

دوام و ماندگاری دو ترمیم بسیار بالا است و بقیه آن بستگس به نگهداری فرد دارد. استحکام لمینت بیشتر از کامپوزیت است زیرا  لمینت سرامیکی در کوره دندانپزشکی با دمایی بالاتر از  700 درجه سانتی گراد  پخته می شود، که   ذرات چینی با هم ساختمانی مستحکم  و مقاوم تشکیل می دهند. ولی کامپوزیت در دهان  با استفاده از یک نور آبی سفت می شود و استحکام آن چندین برابر کمتر از سرامیک است عمر کامپوزیت دندان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *