مقالات دندانپزشکی

مسواک مناسب دندان کامپوزیت

مسواک مناسب دندان کامپوزیت

مسواک مناسب دندان کامپوزیت

در این مقاله می خواهیم تا شما را با ویژگی های مسواک مناسب دندان کامپوزیت آشنا کنیم. امروزه روش‌های زیادی با توجه به پیشرفت علم و دانش در زمینه دندانپزشکی برای زیبا نشان دادن دهان و دندان شما وجود دارد چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم.

همان لبخند هالیوودی معروف حاصل کامپوزیت می باشد که ظاهری بسیار خیره کننده از دندان های مرواریدی به عمل می آورد. درست است که استفاده از ونیر کامپوزیت بر روی دندان ها هزینه زیادی دارد. در نهایت نتیجه آن لبخند جذاب و چهره ای زیبا تر می باشد که ارزش این هزینه را خواهد داشت.

البته توجه کنید که باید به خوبی از کامپوزیت دندان مراقبت کنید. در این مقاله قرار شما را با روش صحیح مسواک زدن و انتخاب مسواک مناسب دندان کامپوزیت شده آشنا کنیم. به همین دلیل با ما همراه باشید.

اهمیت مسواک زدن

برای داشتن دندان های سالم سفید و مناسب، رعایت سلامت دهان و دندان و لثه ها مسواک زدن و نخ دندان کشیدن و استفاده از دهانشویه اهمیت زیادی دارد. دندانپزشکان و سیستم سلامت به مسواک زدن حداقل دو بار در روز توصیه می‌کنند.

این یکی از فعالیت هایی است که از کودکی به افراد آموزش داده می‌شود. به این علت که جایگزین کردن دندان ها هزینه زیادی داشته و با وجود تلاش‌های بسیار نمی تواند جایگزین دندان های اصلی شوند.

تعداد از افراد روش صحیح مسواک زدن را نمی‌دانند و استفاده نکردن از مسواک مناسب نیز باعث مشکلاتی می شود. پس سعی کنید نحوه انتخاب مسواک مناسب را بدانید. همچنین روش صحیح درست مسواک کشیدن را یاد بگیرید چگونه از دندان خود مراقبت کنیم.

معایب مسواک نزدن

معایب مسواک نزدن

معایب مسواک نزدن

اگر به مسواک زدن در زمان طولانی نپردازید، ایجاد جرم های سفتی بر روی دندان می‌شود که این جرم ها در نهایت به مینای دندان آسیب وارد می کند. سپس وارد آش دندان شده و باعث پوسیدگی های شدید و در نهایت عفونت دندان خواهد شد.

در شرایطی که معاینات شش ماهه دندانپزشکی را انجام ندهید، این پوسیدگی ها در نهایت باعث از دست رفتن دندان ما خواهند شد.

روش صحیح مسواک زدن

بعد از آن که مسواک مناسب دندان کامپوزیت شده خود را یافتید، حالا نوبت آن رسیده که بدانید چطور به درستی بر روی دندان های تازه تعمیر شده مسواک بزنید. به این علت که بافت کامپوزیت نسبت به مینای دندان آسیب پذیر تر بوده و بیشتر در برابر شرایط محیطی آسیب می بیند. مسواک زدن برای دندان هایی که دارای روکش کامپوزیت می باشند، اهمیت زیادی دارد. در این مطلب می خواهیم تا مسواک مناسب کامپوزیت دندان را به شما معرفی کرده تا شما با ویژگی های آن آشنا شوید.

این برای نگهداری دندان کامپوزیت شده اهمیت دارد. باید بدانید که به همان اندازه و حتی بیشتر از دندان های اصلی تان باید به آنها توجه و رسیدگی کنید. برای نگهداری نیاز است که حداقل دو بار در روز حتماً مسواک بزنید و هرگز نخ دندان را فراموش نکنید.

معایب استفاده نکردن از نخ دندان

معایب استفاده نکردن از نخ دندان

معایب استفاده نکردن از نخ دندان

استفاده نکردن از نخ دندان منجر به ایجاد بیماری‌های لثه خواهد شد. بیماری‌های لثه به بیرون بر می‌گردد و در کناره های کامپوزیت نما نمایان خواهند شد. در نتیجه منجر شده که کامپوزیت از دندان جدا شود یا حتی بشکند و ظاهر زشتی و دندان‌های شما بدهد آیا کامپوزیت به دندان آسیب می زند.

برای صحیح مسواک زدن نیازمند داشتن خمیر دندان مناسب برای دندان کامپوزیت شده می باشید. بعضی از خمیر دندان ها دارای ترکیباتی می باشند که برای دندان های اصلی و هم دندان کامپوزیت شده بسیار خطرناک بوده و آسیب زننده می‌باشد.

معایب استفاده مداوم از جوش شیرین و پر اکسید هیدروژن

موادی مانند پراکسید هیدروژن سدیم کربنات یا جوش شیرین گرچه لایه بردار های خوبی هستند ولی استفاده مداوم از آنها در خمیردندان باعث آسیب های جبران ناپذیری به بافت دندان و کامپوزیت خواهد شد.

هیدروژن پراکسید لایه سطحی دندان را از بین می‌برد و جوش شیرین رنگ و درخشندگی کامپوزیت را کاهش می دهد. در این شرایط اگر به مواد به کار رفته در خمیر دندان تان  شک دارید بهتر است که از خمیر دندان های ژله ای استفاده کنید.

به این علت که احتمال استفاده از مواد آسیب زننده به بافت و نیر کامپوزیت وجود دارد. مسواک مناسب دندان کامپوزیت شده از بقیه دندان ها متمایز می باشد.

انتخاب مسواک مناسب دندان کامپوزیت شده

انتخاب مسواک مناسب دندان کامپوزیت شده

انتخاب مسواک مناسب دندان کامپوزیت شده

اگر بعد از کامپوزیت دندان از مسواک مناسب بافت استفاده کنید، بر عمر کامپوزیت دندانتان می‌افزاید. رعایت سلامت دهان و دندان نیز باعث زیبایی بیشتر و سالم ماندن بیشتر دندان کامپوزیت می شود عمر کامپوزیت دندان.

انتخاب مسواک مناسب دندان کامپوزیت شده خیلی سخت نیست. به این صورت که شما باید مسواکی بخرید که نه خیلی نرم باشد و نه خیلی زبر. مسواک باعث ایجاد خراش هایی بر روی کامپوزیت دندان شده و منجر به آسیب دیدن آن خواهد شد.

Suitable toothbrush for composite teeth

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *