دسته‌بندی نشده

مزایای جرم گیری دندان

مزایای جرم گیری دندان

مزایای جرم گیری دندان

در این مطلب می خواهیم تا به مزایای جرم گیری دندان اشاره کنیم. به عبارتی جرم یک لایه ی حاصل از تجمع پلاک‌های میکروب بر روی دندان ها می باشد. در صورتی که با مسواک زدن از بین نرود و در مدت طولانی بر روی دندان ها باقی بماند، یک لایه رسوبی بسیار محکم بر روی سطح دندان ایجاد می شود.

نتایج آن باعث بد رنگ شدن دندان ها و بوی بد دهان و همچنین به خطر افتادن سلامت لثه‌ها و دندان می شود. در این مقاله قرار شما را با مزایای جرم گیری دندان بیشتر آشنا کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

جرم دندان چیست؟

اگر برای مدت کوتاهی مانند یک یا دو روز مسواک نزنید، ای یک لایه چسبنده روی دندان‌ها فرا می‌گیرد. مخصوصاً این لایه در لبه لثه ها رسوب خواهد کرد که این لایه پلاک نام دارد. باید به طور مرتب و روزانه با وسیله مسواک نخ دندان و دهان شویه، از سطح دندان و لثه ها پاکسازی شود. اگر این پلاک دندانی برداشته نشود و بعد مدت های طولانی روی دندان‌ها و لثه باقی بماند، به صورت یک رسوبات آهکی سفید یا زرد رنگ یا تیره رنگ تبدیل می‌شود.

توجه داشته باشید که دیگر به وسیله مسواک و نخ دندان قابل برداشت نخواهد بود. به اصطلاح به این رسوبات آهکی در دندانپزشکی، جرم دندان می گویند. جرم دندان هایی که بر روی قسمت تاج دندان تشکیل می شوند، به راحتی قابل مشاهده است.

در واقع می توان گفت که در اطراف دندان نمایان خواهند بود. علاوه بر این که خطر پوسیدگی دندان را ایجاد می کند، ظاهر زشتی نیز به دندان های مرواریدی و سفید می بخشد. با این حال خطر آنها نسبت به جرم هایی که زیر لثه تشکیل می شود کمتر است

جرم لثه در واقع به این رسوبات آهکی گفته می شود که در زیر لثه قرار می‌گیرد و با چشم عادی مشاهده نمی شود. در واقع به صورت یک جدار دور دندان را در لثه فرا می گیرد. این جرم از ترکیبات پیچیده تری برخوردار بوده و روند تشکیل آنها طولانی تر خواهد بود. بزاق ما که حاوی املاح زیادی می باشد، می‌تواند بر روی دهان و لثه ها رسوب کنند. زیر لثه هایی که در تماس کمتری با مسواک و مواد غذایی قرار دارند و جایگاهی برای رسوب این مواد می باشند، قرار می گیرد.

 

بیشتر بخوانید: مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان.

 

جرم گیری دندان چیست؟

 

جرم گیری دندان چیست

جرم گیری دندان چیست

 

این جرم گیری دندان یک روش کاملا علمی و سالم و پزشکی بوده که لایه رسوبی انباشته شده بر روی دندان ها و لثه ها را از بین می برد. سپس باعث سلامت بیشتر دهان و دندان خواهد شد. مزایای جرم گیری دندان بسیار زیاد است. بعضی از افراد تصور می کنند که جرم گیری دندان ضرر دارد. در واقع چیزی که بیشترین ضرر را به لثه ها و دندان شما وارد می کند، همین جرم سنگین رسوبی می باشد.

که اگر برداشته نشود منجر به از بین رفتن لثه و دندان‌ها خواهد شد جرم گیری دندان هرگز خطرناک نبوده و هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نمی‌کند.  حساسیت ایجاد شده برای دندان ها بعد از بعد از جرم گیری دندان به خاطر از بین رفتن بافت جرم رسوبی دندان است خرید جرم گیر دندانپزشکی.

جرم گیری دندان چه تاثیری بر سلامت دندان دارد؟

 

جرم گیری دندان چه تاثیری بر سلامت دندان دارد؟

جرم گیری دندان چه تاثیری بر سلامت دندان دارد؟

 

این بافت، اطراف لثه‌ها را فرا گرفته و یک امر کاملاً طبیعی است. سپس بعد از مدتی بر طرف خواهد شد. از مزایای جرم گیری دندان می توان به چند مورد اشاره کرد که از اصلی‌ترین آن، جلوگیری از انتشار عفونت در سایر قسمت های بدن می باشد.

یکی دیگر از مزایای جرم گیری دندان ازبین بردن لکه های اطراف دندان و همچنین لکه های زرد و بدرنگ روی دندان را اشاره کرد.  از دیگر مزایای جرم گیری دندان می توان به این مورد نیز اشاره کرد که بیماری‌های لثه‌ای از بین می‌روند و بوی بد دهان نیز برطرف خواهد شد جرم گیری دندان با جوش شیرین.

بسیاری از افراد که گزارش می‌کنند با مسواک زدن روزانه حتی دهانشان باز هم بو می دهد. جرم بخش زیادی از دندان‌های آنها را فرا گرفته که با مسواک زدن نیز برطرف نمی‌شود. روشن‌تر شدن و درخشان شدن دندان ها و سلامت لثه ها از مزایای جرم گیری دندان می باشد.

 

Benefits of dental scaling

b2n

yun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *