دسته‌بندی نشده

مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان

مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان

مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان

مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان چگونه است؟ در این مطلب می خواهیم تا شما را با روش های مراقبت های لازم بعد از جرم گیری دندان آشنا کنیم. رسوباتی روی دندان ها ایجاد می‌شود که علاوه بر ظاهر زشتی که بر دندان ها ایجاد می کنند، بوی بدی هم به دهان می دهند که به آنها جرم دندان می گویند.

می توانند مشکلات زیادی بر روی دهان و دندان افراد ایجاد کنند. برای اینکه این جرم ها سفت نشود، باید به طور مداوم از مسواک نخ دندان و دهان شویه استفاده کرد. در شرایطی که بعضی از جرم‌ها را نمی‌توان به علت ماندگاری زیاد آنها با مسواک از بین برد.

تنها راه آنها جرم‌گیری‌دندان می باشد. سوال این است که بعد از جرمگیری دندان چگونه می توان از دندان مراقبت کرد. در این مقاله می‌خواهیم در باره آن صحبت کنیم. ما می خواهیم تا مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان را به شما آموزش دهیم.

جرم پشت دندان

اگر شما در مدت طولانی مسواک نزنید و از دهانشویه استفاده نکنید، این مسئله باعث ایجاد یک جرم دندان بر روی دهان خواهد شد. به همین دلیل مشکلاتی برای دهان و دندان ایجاد می کند. اگر به طور مرتب مسواک بزنید و دندان ها را تمیز کنید، جرم های دندان برای شما مشکلی ایجاد نمی کند. حتی ظاهر دندان های شما را تغییر نخواهد داد. بنابراین توصیه می‌شود که همواره مسواک زدن را ترک نکنید.در غیر این صورت بر روی دندان شما جرم‌هایی رسوب می کند که معمولاً روی لثه یا فاصله بین دندان تا لثه نفوذ می کند. در آن صورت باید به جرم گیری دندان بپردازید.

مسواک زدن پشت دندان ها

 

مسواک زدن پشت دندان ها

مسواک زدن پشت دندان ها

 

در بسیاری از موارد افراد مسواک زدن پشت دندان‌های خود را فراموش می‌کنند، این روش باعث می شود که در پشت دندان ها جرم های زیادی رسوب کند و بعد از مدت طولانی پاکسازی آنها سخت باشد. روغن نارگیل نیز از بین برنده پلاک دندان می باشد. همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. علاوه بر روش های بالا اگر جرم های دندان به حد زیادی محکم شدند، می توانید به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید. در این صورت باید درخواست جرمگیری دندان را بدهید که روش های مختلفی برای این منظور وجود دارد. در واقع زمانی که لثه ها دچار جرم شده باشند باید به دندانپزشک حتماً مراجعه کنید خرید جرم گیر دندانپزشکی.

مراقبت های ضروری بعد از جرم گیری دندان

بعد از آنکه به دندانپزشکی مراجعه کردید، یا در خانه به جرم گیری دندان پرداختید، باید مراقبت هایی را انجام بدهید تا جرم دندان شما برنگردد. اصلی‌ترین مورد، استفاده از دهانشویه می باشد که حتماً باید چه قبل از جرمگیری دندان و چه بعد از جرمگیری دندان از دهان شویه استفاده کنید. اینگونه شما می توانید مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان را بیاموزید.

اینکه چه نوع دندان شویی را استفاده کنید، حتماً با دندانپزشک خود مشورت کنید. به این علت که بعضی از دهانشویه های موجود در بازار برای کسانی که جرم گیری دندان انجام دادند، مناسب نیستند. بهتر است که مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان را آموزش ببینید.

مسواک زدن مرتب و در زمان مشخص

 

مسواک زدن مرتب و در زمان مشخص

مسواک زدن مرتب و در زمان مشخص

 

از مهمترین عاملی که مانع جرم گیری دندان می‌شود، مسواک زدن مرتب حداقل دو بار در روز می باشد. به صورتی که از پشت دندان های جلو و پایین را محو کنید و روش صحیح مسواک زدن را حتماً یاد بگیرید. اگر بعد از جرمگیری دندان، دندان های شما بسیار حساس شده باشند، باید از خمیردندان های ضد حساسیت استفاده کنید. در آن صورت می توانید با استفاده از پزشکی که برای شما جرم گیری دندان را انجام داده است.

تغذیه مناسب و مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان

 

تغذیه مناسب و مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان

تغذیه مناسب و مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان

 

این ویژگی برای دندان های شما بسیار اهمیت دارد. از جمله اینکه نباید غذاهای سفت را در مدت خاصی مصرف کنید. با دندان هایتان مواد محکم نشکنید. جرم دندان به  طور کلی به دو دسته تقسیم می شود. جرم هایی که روی طوق دندان قرار می گیرند، خطر زیادی ندارند و دسته دوم که خود فرد متوجه آنها نمی شود، جرم هایی می باشد که خطرناک تر بوده است. این جرم ها در زیر لثه  تشکیل می‌شوند. این نوع جرم به مرور زمان بافت لثه و دندان را ضعیف می‌کند و از بین می‌برد. وجود جرمی که این فضا را پر می‌کند ، با چشم غیر مسلح دیده نمی شود برای داشتن دندان سالم چه کنیم.

و در نهایت موجب لق شدن دندان ها خواهد شد. در حالتی که افراد فکر می‌کنند جرم گیری باعث لق شدن دندان ها می شود. در صورتی که علت این است که خود جرم ها باعث تحلیل لثه و دندان شده‌اند. وقتی جرم از بین می‌رود، یک فضای خالی در دندان ها مشاهده می شود. بنابراین برای اینکه دندان مجدداً در سر جای خود بعد از جرمگیری محکم شود، نباید غذای سفت و محکم مصرف کنید تا دندان ها آسیب نبینند.

Necessary care after scaling teeth

b2n

yun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *