لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان یا ونیر لایه ای از مواد همرنگ دندان است. که برای درمان اصلاح فرم، شکل، رنگ و طول دندان ها، یا بستن فاصله  بین دندان ها و و درمان شکستگی دندان به کار می رود. این لمینت دو نوع است، سرامیکی و کامپوزیت، که لایه ای است همرنگ دندان ها که برای اصلاح رنگ و اصلاح طرح  دندان ها استفاده می شود روتور دندانپزشکی.

امروزه لمینت درمان یکی رایج ترین درمان های ترمیم زیبایی است. شما در این درمان  زیبا، می توانید فرم و رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید. برای انجام لمینت، شرایط خاصی لازم است. برای این درمان باید شرایط فک و لثه از نظر دندان پزشک مطلوب باشد. دکتر دندان پزشک تشخیص می دهد که، فرد شرایط این درمان را دارد. وقتی دکتر دندان پزشک تشخیص داد فرد، شرایط آن را دارد.

این کار در دو مرحله انجام می شود. در مرحله اول تراش دندان ها به صورت چند میل صورت می گیرد و بعد از آن مرحله قالب گیری انجام می شود.

کاربرد لمینت دندان

لمینت لایه های نازکی هستند که به طور مستقیم روی  دندان های جلویی می چسبند. لمینت یک روش درمانی زیبایی است. برای کسانی که  فقط چند عیب جزئی در دندان هایشان دارند، ونیر بسیار موثر است. هدف از نصب ونیر و لمینت این است که ظاهری  زیبا به صورت و لبخند شما بدهد. هدف درمانی دیگر ونیر این است که دندان های آسیب دیده، شکسته و لک شده را اصلاح کند.

  • بازسازی دندان های شکسته و لبه های خرد شده، ناشی از ضربات ناگهانی
  • اصلاح و بهبود طرح لبخند
  • درمان تیره شدن و کدر شدن دندان ها
  • پر کردن فاصله و فضای زیاد دندان ها، به ویژه  فاصله بین دو دندان از خط  وسط جلو
  • اصلاح اشکالات دندان از نظرشکل، اندازه و چرخش
  • افزایش طول دندان های کوچک و کوتاه
  • ترمیم پوسیدگی دندان های جلو

بیشتر بخوانید: خرید جرم گیر دندانپزشکی.

قیمت لمینت دندان

قيمت لمينت دندان

قيمت لمينت دندان

نرخ و قیمت لمینت در دندان پزشکی ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. عامل اولی که روی قیمت لمینت تاثیر گذار است،  میزان تراش دندان است. میزانی که دندان پزشک روی تراش مینای دندان صرف می کند نیز، تعیین کننده قیمت است. برای مثال برای تراش یک دندان کانین به زمان بیشتری نیاز است.

تراش دندان وقت زیادی را از دندان پزشک می گیرد، زیرا نیاز به دقت زیادی دارد. در نظر گرفتن نوع تراش با توجه به  نوع لمینت برای فرد متفاوت و منحصر به فرد می باشد. برای  اینکه تغییرات ابعادی نداشته باشیم، باید برای قالبگیری حداکثر زمان ست شدن را دندان پزشک در نظر بگیرد و این عامل روی قیمت آن تاثیر گذار است.

قیمت لمینت به عواملی همچون  شفافیت، ترکیب رنگ  در آن  و درخشندگی و فرم دندان نیز بستگی دارد.

مزایای و معایب لمینت دندان

لمینت برای هر کسی بطور جداگانه درست می شود، به همین دلیل تشخیص بین لمینت و دندان طبیعی سخت و دشوار است. برخلاف دندان های طبیعی که با نوشیدنی هایی مانند قهوه، چای، نشکافه و… رنگ می گیرند، لمینت ها رنگ نمی گیرند. روش لمینت را بطور کلی سفید می کنند و تمام لکه های تیره روی دندان را می پوشاند. لکه های تیره ای که روی دندان وجود دارد، با روش های زیبایی و درمانی دیگر از بین نمی رود، اما با روش لمینت این لکه ها بطور کلی از بین می روند.

هر روش درمانی علاوه بر مزایا، معایبی نیز دارد، روش لمینت نیز همینطور است. روش لمینت بسیار زمانبر است، به طوری که ساخت آن نیاز به زمان زیادی دارد و همچنین نصب آن یک هفته طول می کشد. لمینت ها با وجود استحکام زیادی که دارند، ممکن است گاهی اوقات آسیب پذیر باشند. به لمینت ها نباید فشار زیادی وارد شود. برای مثال جویدن ناخن یا باز کردن درب بطری با دندان می تواند مخرب باشدیونیت صدف.

انواع لمینت دندان

لمینت ها انواع مختلفی دارند و به بازار عرضه می شوند. در نوع کلی موجود هستند و تشخیص با دکتر دندان پزشک است که کدام نوع را برای افراد در نظر بگیرد. لمینت سرامیکی یکی از روش های لمینت است. لیمنت  از جنس سرامیک ساخته شده است و برخلاف نوع کامپوزیتی، دو الی سه هفته برای تحویل نهایی نیاز به زمان دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *