دسته‌بندی نشده

لایت کیور

لایت کیور

لایت کیور

لایت کیور دستگاهی هست که نور درخشان تولید می کند، انرژی آن شروع به فتوپلیمر شدن طیف گسترده ای از مواد ترمیم کننده نورپرداز می کند. برای شروع پلیمریزاسیون، نوری با طول موج 468 نانومتر لازم است. تعداد محدودی از مواد سبک شده توسط نور، حاوی نورگیرهای جایگزین دیگری هستند.

به عنوان مثال فنیل پروپاندیون که برای شروع پلیمریزاسیون به نور با طول موج 410 نانومتر نیاز دارد. این آغازگر عکس بعلت پایداری رنگ، بعنوان گزینه ای برای کامفورکینون انتخاب می شود. در ادامه با جم دنتال همراه باشید تا بیشتر با لایت کیور آشنا شوید. (خرید تجهیزات دندانپزشکی)

لایت کیور چیست؟لایت کیور چیست؟

از لایت کیور برای پلیمریزاسیون مواد مبتنی بر رزین پودر نور استفاده می شود. در دنیای معاصر دندانپزشکی، لایت کیور به بخشی جدایی ناپذیر از تمام تخصص ها و اقدامات دندانپزشکی تبدیل شده اند.

امروزه تقریباً تمام کامپوزیت های رزینی، چسب های دندانی و سیمان های چسبنده از انرژی نور برای پلیمریزاسیون کامل استفاده می کنند. یونیت صندلی این امر موفقیت بالینی طولانی مدت یک روش را بیشتر مشخص می کند.

در حالی که به جزئیات تشخیص تهیه و تولید چسب ها و رزین های بهبود یافته توجه زیادی شده است.عمل لایت کیور اغلب امری بدیهی تلقی می شود. این یک واقعیت کاملاً پذیرفته شده است که پلیمریزاسیون ناکافی مواد می تواند منجر به خرابی های کلینیکی شود.

از جمله حساسیت، تغییر رنگ حاشیه، ترمیم های شکسته و مشکلات اتصال پیوند، و انتخاب یک نور مناسب برای درمان بسیار مهم است.

درک فناوری لایت کیور

لایت کیور انرژی نوری از یک طیف انتشار را فراهم می کنند. آغازگرهای عکس این انرژی نوری را جذب می کنند و واکنش های شیمیایی را برای پلیمریزاسیون یک ماده کامپوزیت آغاز می کنند. به این فرآیند پلیمریزاسیون عکس گفته می شود.(کابینت دندانپزشکی)

شدت نور – یا تابش – و همچنین کاربرد دندانپزشکی باید در تصمیم گیری دندانپزشک در مورد انتخاب نور درمانی موثر باشد. به عنوان مثال تابش با محاسبه توان خروجی یا میلی وات (میلی وات) از یک لایت کیور در سراسر سطح راهنمای لایت کیور اندازه گیری می شود. یک لایت کیور باید حداقل تابش 400mW / cm2 را برای یک بازه زمانی فراهم کند تا کامپوزیت رزینی با ضخامت 1.5-2 میلی متر به اندازه کافی پلیمری شود.

پزشکان همچنین باید برنامه بالینی موجود را در نظر بگیرند. مستند شده است که تابش لایت کیور هنگام عبور از مواد ترمیمی مانند ترمیم های سرامیکی یا کامپوزیت های رزینی، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. درصد کاهش تابش به نوع پرکننده، بارگذاری پرکننده، سایه ها، ضریب شکست، تیرگی، شفافیت و ضخامت مواد ترمیم کننده بستگی دارد.

لایت کیور با تابش زیاد کاهش اتلاف انرژی کل را جبران می کنند. همچنین به دندانپزشکان اجازه می دهد که کامپوزیت های رزینی را به طور کامل درمان کنند. به طور کلی، تابش 1000mW / cm2 یا بالاتر برای بهبود مواد مبتنی بر رزین از طریق ترمیم های غیر مستقیم ایده آل تلقی می شود.

خرید لایت کیورلایت کیور چیست؟

لایت کیور با توجه به ویژگی های آنها متفاوت است.در هنگام خرید به نکات زیر دقت کنید:

  • شدت نیرو و انرژی منتقل شده به دندان
  • زمان استفاده در دسترس بودن لوازم جانبی؛ پیکربندی کاوشگرهای درمانی
  • نکات موجود برای یک دستگاه
  • قیمت واحد ایده آل برای لایت کیور دارای یک طیف تابش گسترده
  • شدت نور کافی
  • حداقل افت انرژی با فاصله (پرتو جمع شده)
  • یک پنجره بزرگ انتشار پروب نور
  • سهولت استفاده و نگهداری آسان است.

برای خرید لایت کیور با قیمت مناسب به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید.

عوامل تاثیر گذار در روند درمان

قطر پنجره نور / تابش. گاهی اوقات نوک لایت کیور با قطر گسترده تر مورد نیاز است.

طراحی پروب های نوری. این طراحی می تواند استفاده از لایت کیور را در شرایط مختلف بهینه کند. بنابراین، به عنوان مثال، پروب های نوری کوتاه تر امکان دسترسی راحت تر به دندان های خلفی را دارند.

قیمت لایت کیورقیمت لایت کیور

قیمت لایت کیور با توجه به شرکت سازنده، برند دستگاه و اینکه چه آپشن ها و امکانات خاصی توسط این دستگاه ارائه می شود بسیار متغیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال یکی از بزرگترین فروشگاه های تجهیزات دندانپزشکی و بهترین توزیع کننده آنلاین برای تهیه لوازم دندانپزشکی با کیفیت در کشور است. با رویکرد دقیق و تعهد بی نظیر در ارائه معتبرترین مارک های جهان با رقابتی ترین قیمت ها و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان در هر مکان بصورت آنلاین می باشد، ما همه آنچه را برای راه اندازی و راه اندازی دندانپزشکی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم.

1 دیدگاه در “لایت کیور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *