دسته‌بندی نشده

فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی

فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی

فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی ابزاری بسیار مفید برای استفاده در یوینت مطب های دندانپزشکی باشند. آنها هوا را از گرد و غبار و ذرات کوچک و همچنین گاز و بویایی که در هر یونیت دندانپزشکی یافت می شود، پاک می کنند. خرید فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی می تواند به حفظ کیفیت هوا و از بین بردن تجهیزات گرد و غبار کمک کند. در ادامه با جم دنتال همراه باشید تا اطلاعات مفیدی درباره فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی کسب کنید.

برای خرید و اطلاعات بیشتر به صفحه خرید تجهیزات دندانپزشکی مراجعه کنید.

اهمیت فیلتر هوا یونیت دندانپزشکیاهمیت فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی

حرفه دندانپزشکی موظف به استریل سازی وسایل، ضدعفونی کردن آلودگی های سطحی و استفاده از پروتکل های بهداشتی است. اهمیت مدیریت کیفیت هوای داخل و آئروسل ها برای جلوگیری از شیوع عفونت های ویروسی و باکتریایی هوازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

متخصصان کنترل عفونت زنجیره عفونت را فرایندی توصیف می کنند. که در آن یک پاتوژن (میکروبی که باعث بیماری می شود) در یک میزبان یا مخزن اولیه حمل می شود.  به مسیر انتقال مداوم دسترسی پیدا می کند. و با حدت کافی میزبان حساس ثانویه را پیدا می کند. سیستم های تهویه،  فیلتراسیون و توزیع هوا و فن آوری های ضد عفونی کننده این امکان را دارند که انتقال پاتوژن موجود در هوا را از طریق هوا محدود کرده. و در نتیجه زنجیره عفونت را بشکنند.

انتخاب فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی

هنگام انتخاب فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی، مطمئن شوید که دارای درجه پزشکی / آزمایشگاهی هستند. یک فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی مصرفی معمول برای پاکسازی هوا کافی نخواهد بود. اولین قدم برای تحقیق در مورد دستگاه تصفیه هوا / واحد تصفیه مقدار فوت مربع است. که می خواهید بر روی یونیت خود استفاده کنید.

برای انتخاب یک فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی مناسب باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

ویژگی های فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی

در طی درمان بیماران، ذرات باکتریایی، ویروسی و قارچی به هوا وارد می شوند. کابینت دندانپزشکی دهان انسان می تواند بیش از 350 نوع مختلف باکتری را در خود جای دهد. حفاری در دندان ها، استخوان ها و بافت ها می تواند میکروب ها را از بزاق و خون در هوا پراکنده کند.

این قطرات ریز می توانند ساعت ها در هوا بمانند و منبع عفونت بالقوه ای را برای کارمندان و بیماران ایجاد کنند.در ادامه به مهم ترین ویژگی های این فیلتر آشنا خواهیم شد.عوامل عفونی موجود در هوا را از بین ببرد

  • از بین بردن آئروسل های زیستی

ابزارهای التراسونیک و نیاز مداوم به ضد عفونی کردن سطوح باعث ایجاد بیوس آئروسل می شود.

که کیفیت هوا را کاهش می دهد. این ذرات همراه با ذرات ریز و فوق ریز به عمق ریه ها رسیده و می توانند در جریان خون جذب شوند.یونیت صندلی این برای بیماران ناسالم و حتی برای دندانپزشکان که هر روز در معرض این ذرات هستند ناسالم است.

  • از بین بردن مواد شیمیایی

بخارهای جیوه می توانند هنگام برداشتن مواد پر کننده آمالگام وارد هوا شوند. این بخارات و بوهای دیگر موجود در بیشتر اقدامات دندانپزشکی می توانند. منبع اصلی اضطراب بیمار باشند.

یک فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی مناسب به راحتی می تواند. تمامی بوهای بد را کنترل کند تا در طول عمل نه بیمار و نه پزشک اذیت شوند.

انواع فیلتر هوا یونیت دندانپزشکیانوع فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی

اکثر دستگاه های ساکشن خارج دهانی و دستگاه های تصفیه هوا فیلترهای متنوعی را برای اطمینان از کارایی بالا و افزایش عمر فیلترها ترکیب می کنند.

  • فیلتر هوا HEPA

فیلترهای هوا HEPA از الیاف شیشه بسیار ریزی ساخته شده اند. که به صورت کاغذی کاملاً بافته شده ساخته می شوند. این فیلتر از انبوهی از غربال های بسیار کوچک تشکیل شده است. که می تواند ذرات بسیار کوچک، از جمله برخی عوامل بیولوژیکی را جذب کند.

این نوع فیلتر هوا می تواند حداقل 99.97٪ گرد و غبار، گرده، کپک، باکتری و هر ذره منتقل شده در هوا با اندازه 0.3 میکرون (میکرومتر) را از بین ببرد. مشخصات قطر 0.3 میکرون نافذترین اندازه ذرات(MPPS )است. ذراتی که بزرگتر یا کوچکتر هستند حتی با بازده بالاتر نیز به دام می افتند.

گاهی اوقات در فیلتر هوا دندانپزشکی از پیش فیلتر برای افزایش عمر فیلتر HEPA استفاده می شود.

  • فیلتر هوا MERV

MERV یک سیستم درجه بندی است. که در درجه اول برای فیلترهای هوا HVAC ایجاد شده توسط انجمن مهندسان گرمایش، برودت و تهویه مطبوع آمریکا یا (ASHRAE) است. درجه بندی MERV توانایی فیلتر را برای گرفتن ذرات بزرگتر بین گروههای 0.3 و 1.0،  1.0 تا 3.0 و 3.0 تا 10 میکرون گزارش می کند.

هرچه درجه MERV (1-20)  بیشتر باشد، فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی در به دام انداختن انواع خاصی از ذرات بهتر عمل می کند. یک فیلتر با MERV 17 و بالاتر فیلتر 99.97٪ ذرات کوچکترین اندازه .03 تا 1.0 میکرون را به دام می اندازد. (کمپرسور هوا دندانپزشکی)

  • فیلترهای کربن

فیلترهای کربن از یک سیستم گسترده از منافذ با اندازه مولکولی تشکیل شده اند. این منافذ بسیار جاذب هستند. پیوند / جذب شیمیایی شدیدی را به آلودگی های گازی و مایع، به ویژه مواد شیمیایی / ترکیبات آلی تشکیل می دهند.

تحقیقات هنوز نشان نداده است. که سایر فناوری ها مانند پلاسما، اکسیداسیون فوتوکاتالیستی یا نور ماورا بنفش می توانند گازها را به طور مثر در دستگاه های تمیز کننده هوا قابل حمل حذف کنند.

قیمت فیلتر هوا یونیت دندانپزشکی

قیمت فیلتر هوا دندانپزشکی با توجه به شرکت سازنده، کشور سازنده، برند فیلتر و اینکه چه آپشن ها و امکانات خاصی توسط این فیلتر ارائه می شود بسیار متغیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت فیلتر هوا دندانپزشکی به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید. و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال یکی از بزرگترین فروشگاه های تجهیزات دندانپزشکی و بهترین توزیع کننده آنلاین برای تهیه لوازم دندانپزشکی با کیفیت در کشور است. با رویکرد دقیق و تعهد بی نظیر در ارائه معتبرترین مارک های جهان با رقابتی ترین قیمت ها و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان در هر مکان بصورت آنلاین می باشد. ما همه آنچه را برای راه اندازی و راه اندازی دندانپزشکی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *