دسته‌بندی نشده

فیلتر آب یونیت دندانپزشکی

فیلتر آب یونیت دندانپزشکی

فیلتر آب یونیت دندانپزشکی

فیلتر آب یونیت دندانپزشکی یکی از مهمترین تجهیزات یک یونیت دندانپزشکی می باشد. ایمنی و کنترل میکروبیولوژیکی آب مورد استفاده در عمل دندانپزشکی برای جلوگیری از عفونتهای متقاطع در مطب دندانپزشکی از اهمیت حیاتی برخوردار است. در این مقاله از وب سایت جم دنتال ما به بررسی دقیق تر فیلتر آب یونیت دندانپزشکی خواهیم پرداخت.

برای خرید و اطلاعات بیشتر به صفحه خرید تجهیزات دندانپزشکی مراجعه کنید.

اهمیت فیلتر آب یونیت دندانپزشکی

تا حدی به دلیل کنترل عفونت شامل آب ناشی از عمل های دندانپزشکی، بیماران باید بر فیلتر آب یونیت دندانپزشکی. توجه بسیاری شود.

مراقبت های ایمن از فیلتر آب یونیت دندانپزشکی بسیار مهم است که مطابق با پروتکل های توصیه شده پیشگیری از عفونت است. مدیریت خطوط آب یونیت دندانپزشکی یکی از عناصر اساسی و موفقیت آمیز هر مطب دندانپزپشکی است.

به دلیل جریان آب متناوب از طریق سیستم لوله های طولانی، پیچیده و باریک و حتی تقویت،  تشکیل بیوفیلم های خط آب است که ممکن است. آب یونیت دندانپزشکی حاوی عوامل بیماری زا، از جمله سودوموناس آئروژینوزا، مایکوباکتریوم های غیر سل و گونه های لژیونلا باشد که می تواند در آب تصفیه شده آزاد شود. بنابراین بسیار توصیه می شود که حتما یک فیلتر آب یونیت دندانپزشکی بسیار حرفه ای و با استاندارد های بسیار بالا تهیه شود.

انتخاب فیلتر آب یونیت دندانپزشکی

در بیشتر موارد، در جراحی های دندانپزشکی از دستگاه های تقطیر آب برای تصفیه آب مورد استفاده در دستگاه های ضدعفونی کننده یا اتوکلاو یا سایر فعالیت های پزشکی انجام شده در جراحی دندان استفاده می شود.

در تقطیر کننده های آب یک منبع حرارتی و یک کندانسور وجود دارد. کمپرسور دندانپزشکی که آلاینده هایی با نقطه جوش بالاتر از آب مانند فلزات سنگین، مواد معدنی یا باکتری ها را از بین می برد.

با این حال، دستگاه های تقطیر آب در برابر آلودگی هایی که نقطه جوش کمتری نسبت به آب دارند (به عنوان مثال کلر) کارآمد نیستند.به این معنی که این آلودگی ها می توانند به آب تغلیظ شده منتقل شوند. و ممکن است به تصفیه یا پیش تصفیه بیشتر نیاز باشد. در اینجا فیلترهای آب جراحی دندان وارد می شوند. که با سرعت سریعتر و با کسری از هزینه آب مقطر، آب با درجه پزشکی تولید می کنند.

محبوب ترین نوع فیلترهای آب جراحی دندان فیلترهای اسمز معکوس هستند. که به طور خاص برای کارهای دندانپزشکی طراحی شده اند.

با تمرکز ویژه بر روی سیستم اسمز معکوس، نگاهی به مزایای فیلتر آب یونیت دندانپزشکی اسمز معکوس جراحی دندان می اندازیم.

بیشتر بخوانید: یونیت دندانپزشکی چیست؟

مزایای فیلتر آب یونیت دندانپزشکی اسمز معکوسمزایای فیلتر آب یونیت دندانپزشکی اسمز معکوس

دستگاه های تقطیر آب که در جراحی های دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل گران بودن و نگهداری پر هزینه مشهور هستند. با این وجود آب مورد استفاده در جراحی های دندانپزشکی باید از استانداردهای ایمنی جدی برخوردار باشد. تا از آلودگی متقابل ابزارها و تجمع مقیاس تجهیزات گران قیمت جلوگیری شود.

فیلترهای آب اسمز معکوس جراحی دندان می توانند. جایگزینی مناسب برای دستگاه های تقطیر آب اغلب پرهزینه و کم عملکرد باشند و دارای مزایای زیر هستند:

  • آب با خلوص درجه پزشکی

فیلتر آب یونیت دندانپزشکی اسمز معکوس که برای کارهای دندانپزشکی طراحی شده اند. 99.99٪ از آلاینده ها و ناخالصی های آب از جمله مواد معدنی محلول، باکتری ها، کلر، فلوراید،  فلزات سنگین و غیره را از بین می برند. جراحی دندانپزشکی سیستم های RO قادر به از بین بردن حتی آلودگی هایی هستند. که سیستم های تقطیر کننده آب ندارند.

  • فیلتر آب یونیت دندانپزشکی کم مصرففیلتر آب یونیت دندانپزشکی با مصرف برق کم

دستگاه های تقطیر کننده آب آب را به نقطه جوش می رسانند. این بدان معناست که برای کار کردن به برق نیاز دارند. از طرف دیگر،  فیلترهای RO فقط به فشار آب متکی هستند. و بیشتر مدل ها به برق احتیاج ندارند. و این به معنای کاهش هزینه های عملیاتی است. مدل هایی که همراه با پمپ های تقویت کننده یا مدل هایی با نمایشگر وضعیت سیستم ارائه می شوند، به مقداری برق نیاز دارند.

  • تصفیه سریعتر آب

فیلترهای آب RO تأمین دائمی آب معدنی را تهیه می کنند. که در صورت تقاضا در دسترس است. دستگاه های تقطیر آب برای تصفیه آب زمان بیشتری لازم دارند. و در مورد خروجی آب تصفیه شده از سیستم های RO عقب هستند.

  • تصفیه آب جامع

اگرچه دستگاه های تقطیر کننده آب در تصفیه آب کار بسیار خوبی انجام می دهند. انوکلاو دندانپزشکی اما در برابر تعدادی از آلاینده ها که دارای نقطه جوش پایین تر از آب هستند. (مانند کلر،  VOC ها) کارآیی ندارند. به لطف غشا اسمز معکوس و بستر فیلتر کربن فعال، این فیلتر آب جراحی دندان این نوع آلودگی ها را نیز از بین می برد.

  • قیمت مناسب

در مقایسه با دستگاه های تقطیر آب، دستگاه های تصفیه آب با اسمز معکوس با قیمت مناسبی که دارند می توانند. در تا حد بسیار زیادی در هزینه شما صرفه جویی کند.

  • تعمیر و نگهداری آسان

فیلترهای آبی که به فناوری تصفیه آب با اسمز معکوس متکی هستند. نیاز به نصب یکبار مصرف و نگهداری دوره ای دارند که می توان آن را بدون کمک لوله کش انجام داد.

قیمت فیلتر آب یونیت دندانپزشکیقیمت فیلتر آب یونیت دندانپزشکی

قیمت فیلتر آب یونیت دندانپزشکی با توجه به شرکت سازنده، کشور سازنده، برند دستگاه و اینکه چه آپشن ها و امکانات خاصی توسط این دستگاه ارائه می شود بسیار متغیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت فیلتر آب دندانپزشکی به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید. و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال یکی از بزرگترین فروشگاه های تجهیزات دندانپزشکی و بهترین توزیع کننده آنلاین برای تهیه لوازم دندانپزشکی با کیفیت در کشور است. با رویکرد دقیق و تعهد بی نظیر در ارائه معتبرترین مارک های جهان با رقابتی ترین قیمت ها و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان در هر مکان بصورت آنلاین می باشد. ما همه آنچه را برای راه اندازی و راه اندازی دندانپزشکی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *