دندان عقل

فواید دندان عقل

فواید دندان عقل

فواید دندان عقل

یکی از فواید دندان عقل می توان  به اینکه، دندان های عقل یادگیری تکاملی هستند اشاره کرد. برای مثال برای اجداد ما که رژیم های غذایی متشکل از  غذا های خشن بود، مفید بود. وقتی دندان های ما خراب می شدند و می افتادند، دندان های عقل جایگزین آن ها می شدند علائم دندان عقل.

دندانپزشکان بر این باورند که برای جویدن غذا به دندان های عقل احتیاج نداریم و دندان های عقل نقشی را در دهان ما ایفا نمی کنند. ما حدود 28 دندان داریم که با دندان های عقل مجموع آن ها می شود 32 دندان که این دندان ها برای رشد در دهان ما با یکدیگر رقابت می کنند.

دندان های عقل شامل 4 دندان می شوند. هر کدام پشت دندان های آسیاب و در هر دو طرف  فک بالا و پایین انسان معمولا بین سنین 17 تا 25 سالگی رشد می کنند. دندان عقل وقتی رشد می کند ممکن است قابل دیدن نباشد. دندان عقل سه نوع است، دندان عقل نهفته، دندان عقل روییده و دندان عقل نیمه نهفته. در برخب افراد دندان عقل به صورت کامل رشد نمی کند و در زیر لثه باقی می ماند و دیده نمی شود. وقتی دندان عقل به طور کامل رشد نکند، دندان های دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد .

انواع دندان عقل

فواید دندان عقل روییده بسیار بیشتر از دندان عقل های نهفته و نیمه نهفته است. دندان عقل به طور کلی به 4 صورت مختلف رشد می کند و روش درمان و جراحی آن نیز متفاوت است.

دندان عقل نهفته جزئی  از از رایج ترین انواع رشد دندان عقل است و دندان عقل به سمت جلوی دهان شما زاویه گرفته است. این دندان امکان دارد به مولار کناری فشار وارد کند. در دندان عقل نهفته جزئی تنها تاج دندان از لثه بیرون می زند. دندانپزشکان کشیدن این دندان را الزامی می دانند. در برخی از موارد نیازی به خارج کردن این دندان نیست تا خودش کم کمک از لثه خارج شود.

دومین نوع دندان عقل، دندان عقل عمودی است. در نوع جهت دندان تقریبا نرمال  و عادی است. در این حالت نیاز به کشیدن دندان نیست. این دندان تقریبا زاویه نرمالی دارد و احتمال اینکه بدون درد و ناراحتی در کنار دندان های دیگر شما قرار بگیرد زیاد است. در صورتی که این دندان به دندان های دیگر فشار وارد کند، باید جراحی و کشیده شود خطرات جراحی دندان عقل.

سومین نوع دندان عقل، دندان عقل نهفته زاویه دار است. زاویه این دندان  به سمت عقب دهان است. این نوع دندان عقل بسیار نادر است و زاویه آن متفاوت و خلاف دندان عقل نهفته جزئی است. خارج کردن و کشیدن این نوع دندان عقل بستگی به زاویه قرار گیری دارد. در بعضی از شرایط ممکن است دندان پزشک دو سال صبر کند و بعد اقدام به کشیدن دندان کند.

چهارمین نوع دندان عقل، دندان عقل نهفته افقی است. در نوع، دندان عقل به صورت افقی بر روی یک طرف قرار گرفته است. این نوع دندان عقل به عنوان بدترین حالت دندان عقل شناخته می شود. این نوع دندان عقل نیاز به جراحی دارد.

فواید کشیدن دندان عقل

"<yoastmark

فایده های کشیدن دندان عقل از فواید دندان عقل بیشتر است. در بعضی از مواقع کشیدن دندان عقل ضروری است. اگر شما دچار دندان درد شدید یا عفونت شده اید، کشیدن دندان عقل ضروری است. کشیدن دندان عقل برای همه افراد توصیه نمی شود. دندان های عقل همیشه به طور مرتب و ردیف رشد نمی کنند و بیشتر آن ها به صورت زاویه دار رشد می کنند و به دندان های کناری فشار وارد می کنند مراقبت های بعد از جراحی دندان عقل

دندان های عقل زاویه دار می توانند باعث ایجاد خرابی لثه و بیماری های دهان و دندان شوند، بنابراین کشیدن آن ها الزامی و دارای فواید است.

the benefits of wisdom teeth

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *