کامپوزیت دندان

عوارض کامپوزیت دندان

عوارض کامپوزیت دندان

عوارض کامپوزیت دندان

عوارض کامپوزیت دندان، مانند هر درمان دیگر علاوه بر مزایا و خوبی هایی که دارد، عوارضی نیز دارد. روکش کامپوزیت که به آن کامپوزیت ونیر نیز می گویند. کامپوزیت مانند روکشی جزئی روی دندان های سفید قرار می گیرد. روش های کامپوزیت دندان به روش غیر مستقیم و مستقیم در یک جلسه دندانپزشکی انجام می شود.

انجام کامپوزیت برای  برای دندان های جلو متقاضیان زیادی دارد. یک روش زیبایی دیگری به نام  ایمپلنت دندان نیز وجود دارد. ایمپلنت دندان بسیار متفاوت تر از کامپوزیت دندان می باشد. ایمپلنت دندان در کنار اینکه جنبه های زیبایی دارد، می تواند کاربرد درمانی نیز برای  دندان های از دست رفته داشته باشد.

کامپوزیت دندان یک روش عالی برای ترمیم دندان های خرد شده، لکه دار یا آسیب دیده می باشد. همچنین  بستن فاصله دندان ها با روش درمانی کامپوزیت امکان پذیر است. کامپوزیت ونیر دارای عوارض کمتری نسبت به روکش سرامیکی است. کامپوزیت یک روش ساده و ارزان برای  اصلاح طرح لبخند هستند.

این کامپوزیت برای قرار گرفتن روی دندان به حداقل آماده سازی سطح دندان نیاز دارد. هزینه و نرخ کامپوزیت در مقابل روش های درمانی دیگر مانند قیمت ایمپلنت دندان و قیمت لمینت دندان بسیار کمتر است.

عوارض کامپوزیت دندان چیست؟

عوارض کامپوزیت دندان مانند هر درمان دیگر است. یکی از عوارض کامپوزیت دندان این است که به دلیل تغییری که در اندازه و شکل دندان ها ایجاد می شود، حساسیت و مشکلی در تنظیم های دندان شما به وجود می آید. روکش های کامپوزیتی یک روکش کاملا طبیعی برای دندان ها نیستند. این طبیعی نبودن را شما از فاصله نزدیک نسبت به دندان ها متوجه می شوید.

برای قرار داردن کامپوزیت دندان ممکن  است تراشیدن مینای دندان لازم باشد. یکی از نوع های کامپوزیت که کامپوزیت ونیر نام دارد، روش درمانی بدون عارضه است. در صورت مراقبت نکردن و عدم رعایت بهداشت دندان و دهان، ممکن است بعد از تراشیدن دندان منجر به پوسیدگی شود معایب کامپوزیت دندان.

کامپوزیت دندان یک روش درمانی زیبایی است  که نیاز به مهارت بالای دندانپزشک دارد. مواد کامپوزیتی  مانند روکش های لمینتی در آزمایشگاه ساخته نمی شوند. ساختن روکش های کامپوزیتی توسط دندانپزشک انجام می شود. تجربه، مهارت و هنر یک دندانپزشک در قرار دادن کامپوزیت و قالب گیری حرف اول را می زند. کار کردن با مواد کامپوزیتی، دشواری های خاص خودش را دارد.

یکی از عوارض کامپوزیت دندان این است که باعث تورم لثه می شود. در صورت بروز التهاب باید سریعا به دکتر دندانپزشک مراجعه کنید تا اقداماتی برای درمان مناسب و به موقع انجام شود. عوارض کامپوزیت و روش های درمانی دیگر بستگی به اجرای دقیق عمل و  درمان مناسب آن باز می گردد. خیلی از مشکلات با درمان هایی مانند کامپوزیت و لمینت قابل اصلاح نمی باشد. در بعضی از مشکلات و نامرتبی ها ابتدا باید ارتودنسی انجام شود و بعد از آن کار های زیبایی و روکش انجام شود.

مزایا و معایب کامپوزیت دندان

مزایا و معایب کامپوزیت دندان

مزایا و معایب کامپوزیت دندان

علاوه بر عوارض کامپوزیت دندان، این روش درمانی مزایا و معایبی نیز دارد. روکش های کامپوزیتی نسبت به روکش های کامپوزیتی مقاومت استحکام بالایی ندارند. کامپوزیت دندان عمر کمتری نسبت لمینت دندان دارد و تعویض و تعمیر آن آسان تر است. مقاومت کامپوزیت دندان در برابر لکه  گیری بسیار کمتر از لمینت می باشد.

مزایای کامپوزیت دندان این است که در زمان کم ( در یک جلسه ) انجام می شود. روش کامپوزیت دندان بدون دستکاری ساختار مینای دندان  انجام می شود. قیمت کامپوزیت دندان بسیار ارزان تر از لمینت است. تعمیر و تعویض کامپوزیت دندان به راحتی امکان پذیر است. روکش کامپوزیت را می توان  به طور مستقیم در دهان ساخت و نیازی به آماده سازی آن ها در آزمایشگاه دندانپزشکی نیست لمینت یا کامپوزیت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *