دسته‌بندی نشده

عمر لمینت دندان

عمر لمینت دندان

عمر لمینت دندان

عمر لمینت دندان دائمی نیست و  حتی ظریف ترین لمینت دندان ساخته شده نیز نیاز به تعویض دارد. این لمینت یکی از طبیعی ترین روش های زیبایی در دندان پزشکی است. این لمینت یک درمان زیبایی است که تمامی اشکالات دندان را از جمله ترک ها و لکه ها، تراشه ها را پنهان می کند و باعث می شود شما لبخندی زیبا تر داشته باشید لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان یا ونیر لایه ای از مواد همرنگ دندان است که می تواند این رنگ سفید هالیوودی باشد . لمینت دندان برای اصلاح فرم، شکل، رنگ و طول دندان ها یا بستن فاصله بین دندان ها و درمان دندان هایی که شکسته است روی دندان قرار داده می شود. شما در درمان زیبایی لمینت می توانید رنگ و فرم دندان های خود را انتخاب کنید.

برای اینکه ما بتوانیم از این لمینت استفاده کنیم شرایط خاصی لازم است. برای آن باید شرایط فک و لثه مطلوب باشد. مثالا اگر بیماری مشکل فکی یا تحلیل لثه، نیاز به ارتودنسی داشته باشد، برای انجام این درمان مناسب نمی باشد و حتما باید با دندانپزشک خود مشورت کند. اگر افرادی  از هر لحاظ برای  درمان لمینت مناسب نباشند، در پی دو مرحله این درمان انجام می شود. به گونه ای که در جلسه اول با تراش دندان ها در حد چند میل و بدون آسیب به دندان ها تراش خورده می شود و بعد از آن مرحله قالبگیری انجام می شود.

 ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟

عمر لمینت دندان  و ماندگاری آن به طور متوسط بین 10 تا 20 سال می باشد. عمر درمان زیبایی لمینت تقریبا دو برابر درمان زیبایی کامپوزیت است. برای اینکه ماندگاری لمینت دندان بیشتر شود شما باید سالانه دو بار به دندانپزشک خود مراجعه کنید و سلامت و بهداشت دندان های خود را مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را رعایت کنید تا طول عمر لمینت شما بیشتر شود.

رژیم غذایی  که دارید نیز روی عمر و ماندگاری لمینت تاثیر گذار است. برای مثال جویدن یخ، مواد غذایی سخت مانند پسته، غذاهای رنگی، مصرف زیاد نوشیدنی هایی مانند قهوه و چای و… می تواند عمر لمینت شما را کاهش دهد.

اگر زمانی احساس کردید که  روکش لمینت شما شل شده است، سریعا با دکتر دندانپزشک خود تماس بگیرید. اگر زود تر به پزشک خود مراجعه کنید، دندانپزشک می تواند روکش شما را تعمیر کند و دیگر نیازی به تعویض کلی آن نیست.

بیشتر بخوانید: عمر کامپوزیت دندان  چقدر است.

تعویض لمینت دندان

تعویض لمینت دندان

تعویض لمینت دندان

عمر لمینت دندان وقتی که مراقبت های لازم را داشته باشید زیاد و بالا است. اگر شما به هر دلیلی مجبور به تعویض روکش دندان های خود شوید، باید مراحل آماده سازی دندان را دوبازه طی کنید. دندانپزشک برای تعویض پیوند دهنده قدیمی را از بین می برد و یک قالب جدید از دندان های شما می گیرد. لمینت جدید دندان در آزمایشگاه ساخته می شود و برای پیوند زدن به دندان های شما آماده خواهد بود.

طول عمر لمینت دندان به  طور متوسط 10 سال است. اگر طبق دستور پزسک، مراقبت و رعایت بهداشت دندان را داشته باشید لمینت دندان های شما تا 20 سال ماندگاری دارد. اگر شما بهداشت و مراقبت های لمینت را رعایت نکنید، روکش می تواند شکسته و فرسوده شود.

چگونه می توانید عمر لمینت خود را طولانی تر کنید؟

از دندان های خود به عنوان ابزار استفاده نکنید. اگر  با دندان های خود مواد غذایی سخت را گاز بزنید، در اینجا امکان دارد لمینت دندان شما ترک بخورد و بشکند و عمر لمینت دندان شما کاهش پیدا کند کامپوزیت دندان.

از  کشیدن سیگار و محصولات دخانی جدا پرهیز کنید. برای پاک سازی و معاینات لمینت به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا شما را معاینه کند و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *