دسته‌بندی نشده

صبح مسواک بزنیم یا شب

صبح مسواک بزنیم یا شب

صبح مسواک بزنیم یا شب

در این مقاله می خواهیم بگوییم بهتر است که صبح مسواک بزنیم یا شب. اگر از افرادی باشید که به سلامت دهان و دندان های خود اهمیت زیادی می دهید، حتماً این سوال نیز برای شما ایجاد شده که در چه تایمی از روز باید مسواک بزنید و چقدر زمان برای مسواک زدن باید در نظر بگیرید چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم.

بهتر است صبح مسواک بزنیم یا شب در یک زمان مشخص دندان های خود را تمیز کنیم. همچنین به این موضوع می پردازیم که قبل از صبحانه مسواک بزنیم یا بعد از صبحانه. در این مقاله قرار است به همه سوال های شما عزیزان پاسخ دهیم تا انتها با جم دنتال همراه باشید.

انتخاب مسواک مناسب

مسواک زدن همانطور که گفت می‌تواند فواید زیادی داشته باشد. اگر به طور منظم و صحیح و درست انجام شود، فواید زیادی دارد. از پوسیدگی های دندانی نیز جلوگیری می‌کند و مانع ایجاد حفره های دهانی خواهد شد. اگر به سلامت دهان و دندان خود اهمیت دهید، خطر ابتلا به بیماری‌های لثه را کاهش خواهید داد. همانطور که می دانید سلامت دندان ها در پی سلامت لثه می آید. پس فقط به سلامت دندان ها فکر نکنید.

ریشه و منبع تغذیه دندان ها و جایگاه نگهداری و حفظ آنها اهمیت زیادی دارد. اگر شما مدت طولانی به مسواک زدن نپردازید، امکان ابتلا به سرطان های مختلفی در دهان و دندان وجود دارد. توجه کنید که اهمیت زیادی دارد این که صبح مسواک بزنیم یا شب. در این مقاله به این موضوع می پردازیم.

 

بیشتر بخوانید: چگونه همیشه دهانی خوش بو داشته باشیم؟

 

بهتر است صبح مسواک بزنیم یا شب؟

 

بهتر است صبح مسواک بزنیم یا شب؟

بهتر است صبح مسواک بزنیم یا شب؟

 

دندان‌ها یکی از جذبه های زیبایی چهره هر فردی به حساب می آید. به رسیدگی و سلامت آنها باید حتماً توجه کنید. هر فردی برای مسواک زدن عادت های متفاوتی دارد اما پیشنهاد دندانپزشکان بر این است که حتماً روزی دو بار مسواک بزنید. اینکه چه نوع مسواکی انتخاب کنید، بسیار اهمیت دارد. باید مسواک شما متناسب با دهان و دندان باشد و حتماً توجه کنید که از برس های خیلی زبر یا حتی خیلی نرم نیز استفاده نکنید تا دچار ساییدگی مینای دندان نشوید.

استفاده از نخ دندان و دهان شویه

به جز مسواک زدن باید کارهای دیگر نیز انجام دهیم. فعالیت های دیگری ضرورت که برای سلامت دندان و لثه انجام شود. همانطور که گفتیم استفاده از نخ دندان و دهان شویه ضرورت دارد.

سوال این است که این فعالیت‌ها را بعد از مسواک زدن انجام دهیم یا قبل از مسواک زدن؟

بدانید که روزی یک بار از نخ دندان استفاده کنید نه بیشتر نه کمتر. حتماً این کار را قبل از مسواک زدن انجام دهید چون امکان دارد که باکتری‌ها و آلودگی‌های نخ دندان دوباره بعد از مسواک زدن بر روی دندان های تان مانده باشد برای داشتن دندان سالم چه کنیم.

فعالیت دیگری که معمولاً بین افراد رعایت نمی‌شود، استفاده از دهانشویه فلوراید است.

چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم

 

چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم

چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم

 

یکی از سوال‌های اصلی که حتماً باید با آنها جواب داده شود، این است که چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم؟ آیا بلافاصله بعد از مصرف مواد غذایی مسواک زدن صحیح است یا خیر؟ بدون شک اکثریت توصیه می‌کنند که صبح‌ها بلافاصله بعد از آنکه از خواب بیدار می شوید مسواک بزنیم و بعد به مصرف صبحانه بپردازیم. معمولاً در صبحانه از مواد اسیدی مانند آب پرتقال استفاده می شود. اگر بلافاصله به مسواک زدن بپردازید، معمولاً چون صبح ها سریع کار خود را انجام می دهیم،  نمی‌توانیم وقت کافی برای مسواک زدن را کنار بگذاریم.  این که صبح مسواک بزنیم یا شب بسیار اهمیت دارد.

احتمال تخریب مینای دندان

مواد خمیر دندان یک ماده قلیایی بوده و هنوز ماده اسیدی حاصل از صبحانه در دهان موجود می باشد. ترکیب یک ماده قلیایی و اسیدی باعث تخریب مینای دندان خواهد شد. اگر قصد دارید بعد از غذا مسواک بزنید، این کار را به ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بعد از غذا خوردن موکول کنید. به این سوال که چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم پاسخ داده می می‌شود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بعد از غذا خوردن.

در این مدت بزاق ما فرصت پیدا می‌کند تا اسیدی که از خوردن و آشامیدن در دهان ایجاد شده را خونسا کند و دندان ها به حالت عادی بر می گردند. در این مقاله توضیح دادیم که بهتر است در زمان مناسب مسواک بزنیم. درباره این که صبح مسواک بزنیم یا شب، می توانید با دندانپزشک خود مشورت کنید.

 

Brush in the morning or at night

b2n

yun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *