دسته‌بندی نشده

شیر برقی یونیت

شیر برقی یونیت

شیر برقی یونیت

شیر برقی یونیت یک شیر کنترل شده الکتریکی است. این شیر از نوع شیر برقی است که یک سیم پیچ الکتریکی است و یک هسته فرو مغناطیسی متحرک (پیستون) در مرکز آن قرار دارد.

در حالت استراحت، پیستون یک دهانه کوچک را بسته است. جریان الکتریکی از طریق سیم پیچ باعث ایجاد یک میدان مغناطیسی می شود.میدان مغناطیسی نیرویی به سمت بالا روی پیستون بازکننده روزنه وارد می کند.

این اصل اساسی است که برای باز و بسته شدن شیرهای برقی استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیر برقی یونیت دندانپزشکی، این مقاله از وب سایت جم دنتال را دنبال کنید.

برای خرید و اطلاعات بیشتر به صفحه خرید تجهیزات دندانپزشکی مراجعه کنید.

شیر برقی یونیت چیست؟شیر برقی یونیت چیست؟

یک شیر کنترل شیر برقی توسط مهندسان برای کنترل جریان سیال درون یک سیستم به صورت خودکار و از راه دور استفاده می شود. در نتیجه نیازی به بسته شدن دستی و باز شدن شیرها نیست. محیط جریان می تواند آب، هوا، گاز، روغن، بخار یا مبرد باشد.

شیر کنترل شیر برقی دارای دو جز اصلی است: شیر برقی در بالا و سیستم شیر در پایین. الکترومغناطیس ناشی از جریان ها پیستون را به سمت بالا یا پایین حرکت می دهد تا جریان را فشار دهد و کنترل کند. شیر کنترل برقی یا “به طور معمول بسته است” یا “به طور معمول باز است”.

شیر برقی یونیت چگونه کار می کند؟

شیر برقی یونیت دارای دو قسمت سلونوئید و بدنه شیر است. شیر برقی خود شامل یک سیم پیچ القایی الکترومغناطیسی است که یک مرکز آهن (پیستون) را احاطه کرده است.

برای یک شیر برقی که “به طور معمول باز است”، شیر هنگام قطع برق بسته می شود. برای “باز کردن” سوپاپ، یک جریان میدان مغناطیسی را فعال کرده و غوطه وری را حرکت می دهد. اما هنگامی که شیر “به طور معمول بسته است”، یک جریان انرژی دهنده پیستون را بلند می کند تا دهانه را کشف کند و اجازه می دهد تا آب از طریق شیر جریان یابد.

بیشتر بخوانید: توربین یونیت

انواع شیر برقی یونیتانواع شیر برقی یونیت.

در زیر چند نوع شیر برقی یونیت رایج شرح داده شده است.

  • شیرآلات مستقیم

یک شیر برقی یونیت با عملکرد مستقیم (یا مستقیم) ساده است و معمولاً برای کاربردهایی با دبی نسبتاً کم استفاده می شود. برای عملکرد آن، به فشار خارج بستگی ندارد. وقتی فعالیت الکترومغناطیسی در سیم پیچ، پیستون را به سمت بالا می کشد سوپاپ با عمل مستقیم باز می شود.

تا به آب اجازه عبور دهد (یا بالعکس برای شیرهای معمولاً باز). دریچه های مستقیم عمل حداقل فشار عملیاتی یا فشار دمایی ندارند. قطر روزنه (همراه با نیروی مغناطیسی وارد شده به شیر برقی) میزان جریان و حداکثر فشار کار را تعیین می کند.

  • سوپاپ های پیلوت

سوپاپ های پیلوت دریچه هایی با عملکرد غیر مستقیم هستند. باز و بسته شدن این سوپاپ ها با دیفرانسیل فشار متوسط ​​اتفاق می افتد، بنابراین فشار 0.5 بار حداقل است. شیرهای پیلوت به انرژی الکتریکی کمتری احتیاج دارند، با سرعت کمتری کار می کنند.

همچنین برای باز ماندن به انرژی کامل نیاز دارند. این شیرهای برقی برای کاربردهایی با دبی بالا و فشار مایع با فشار مایع مناسب هستند.

  • سوپاپ های دو طرفه

شیرهای دو طرفه متداول ترین نوع شیر کنترل برقی است. دو پورت وجود دارد: پورت حفره و پورت روزنه هر پورت به طور متناوب برای شروع و متوقف کردن جریان رسانه استفاده می شود. یک شیر دو طرفه تنظیم شده است که “به طور معمول باز باشد” یا “به طور معمول بسته شود”. شیرهای دو طرفه بسته به حالت عادی بیشتر دیده می شوند و تا زمانی که انرژی الکتریکی باعث باز شدن شیر نشود، بسته می مانند.

یک شیر برقی یونیت بسته شده معمولاً معمول است و تا زمانی که منبع تغذیه باعث باز شدن آن نشود بسته می ماند. شیر معمولاً باز به طور پیش فرض باز است تا زمانی که منبع تغذیه شیر را ببندد. با قطع برق، سوپاپ دوباره به حالت پیش فرض باز می شود.

بیشتر بخوانید: ایرموتور یونیت دندانپزشکی

قیمت شیر برقی یونیتقیمت شیر برقی یونیت

قیمت شیر برقی با توجه به شرکت سازنده، کشور سازنده و نوع شیر برقی بسیار متغیر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت شیر برقی یونیت به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال یکی از حرفه ای ترین فروشگاه تجهیرات دندانپزشکی در کشور می باشد. که در کنار ارائه محصولات و تجهیزات دندانپزشکی بسیار باکیفیت، متنوع و با قیمت بسیار مناسب و رقابتی با سایر رقبا، خدمات پس از فروش بسیار متعهد و جوابگویی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیر برقی یونیت، محصولات و خدمات جم دنتال با کارشناسان این شرکت تماس برقرار کنید.

2 دیدگاه در “شیر برقی یونیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *