دسته‌بندی نشده

سنسور RVG  

سنسور RVG

سنسور RVG  

سنسور RVG مخفف RadioVisioGraphy است. اشعه ایکس توسط ویلهم رونتگن، 122 سال پیش اختراع شد. این موارد کاربردهای مختلفی مانند صنایع تولیدی ، تصویربرداری پزشکی و غیره پیدا کرده اند. اشعه ایکس در دندانپزشکی نیز نقشی حیاتی دارد. دندانپزشک از رادیوگرافی برای آگاهی از آسیب های ایجاد شده در بافت زیر سنگهای قیمتی استفاده می کند. با پیشرفت تکنولوژی، تکنیک های تصویربرداری دندان پزشکی نیز به طور قابل توجهی پیشرفت کردند.

خرید تجهیزات ندانپزشکی، رادیوگرافی دیجیتال توسط دندانپزشک فرانسوی DR، در دندانپزشکی معرفی شد. رادیوگرافی دیجیتال با نام RadioVisioGraphy نیز شناخته می شود. در فرآیند رادیوگرافی دیجیتال از سنسور ار وی جی  RVG)) استفاده می شود.

سنسور RVG چیست؟سنسور RVG چیست؟

سنسور ار وی جی  RVG)) مخفف RadioVisioGraphy است. این فناوری به عنوان جایگزینی برای رادیوگرافی اشعه ایکس در دندانپزشکی استفاده می شود. سنسور ار وی جی  RVG))  با دوام و کیفیت تصویر در ذهن تولید می شوند.

محفظه سنسور مهر و موم شده این حسگر را ضد آب می کند و اجازه می دهد تا کاربردهای همه کاره ای داشته باشد. کمپرسور هوا دندانپزشکی لایه محافظ ضربه از سنسور در برابر خطا و قطره محافظت می کند. با حساسیت بالا، فیبر نوری و ردیاب CMOS ناهموار با وضوح بالا به سنسور در دستیابی به تصاویر با کیفیت بالا کمک می کند.

نحوه کار سنسور RVG

سنسور دارای دو واکنش جانبی و غیر واکنشی است. برای عکسبرداری باید از سمت واکنشی استفاده شود. بافت در معرض تابش اشعه X قرار دارد و نور شکسته توسط حسگر گرفته می شود. تصویر بلافاصله پردازش و با استفاده از مبدل های آنالوگ به دیجیتال به داده های دیجیتالی تبدیل می شود. این داده های دیجیتالی به رایانه ارسال می شود که در آن پزشک می تواند اسکن را فوراً مشاهده کند. اتصال کابل در سمت غیر فعال سنسور قرار دارد.

وقتی طرف های غیر واکنشی در معرض اشعه X قرار بگیرند هیچ تصویری روی صفحه ظاهر نمی شود. برای انتقال تصویر به رایانه، سنسور دارای USB است. این USB باید به پشت رایانه متصل شود.

ژنراتور اشعه ایکس مورد استفاده باید بین 60kV تا 70kV کار کند. این سنسور با ژنراتورهایی که در ولتاژ کمتر از 60kV کار می کنند سازگار نیست. یونیت دندانپزشکی اگر تصاویر خیلی تاریک به نظر برسند ، زمان نوردهی را کاهش می دهید یا اگر تصاویر دانه ای به نظر می رسند ، زمان نوردهی را افزایش می دهید. نوع ژنراتور اشعه ایکس مورد استفاده نیز بر کیفیت تصویر تأثیر می گذارد.

مزایای سنسور RVGمزایای سنسور RVG

این سنسور زمان استفاده از اشعه ایکس را برای تصویربرداری از دندان کاهش می دهد. در مقایسه با روش های رادیولوژی اشعه ایکس، سنسور RVG میزان مواجهه بیمار با اشعه ایکس را 80 درصد کاهش می دهد.

استفاده از این سنسور به پزشک کمک می کند تا نتایج فوری را کسب کرده و مدت انتظار بیماران را کاهش دهد. این سنسور همچنین انعطاف پذیری ذخیره تصاویر و تغییر اندازه یا کنتراست آنها را برای مشاهده بهتر فراهم می کند.

کاربردهای سنسور RVG

این حسگر در دندانپزشکی برای تصویربرداری دیجیتال بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این سنسور به سنسور داخل دهانی نیز معروف است. برای انواع مختلف برنامه ها، RVG در سه اندازه موجود است – اندازه 0 ، اندازه 1 ، اندازه 2.

سنسور اندازه 0 برای معاینات کودکان طراحی شده است. اندازه 1 سنسور عمومی است و برای تصاویر عمودی بسیار مفید است. برای دستیابی به تصاویر bitewing و periapical ، از سنسور اندازه 2 استفاده شده است.

استفاده از فناوری RVG باعث افزایش کارایی رادیوگرافی دندان شده است..

قیمت سنسور RVGقیمت سنسور RVG

قیمت سنسور  RVGبا توجه به شرکت سازنده، کشور سازنده، برند دستگاه و اینکه چه آپشن ها و امکانات خاصی توسط این سنسور ارائه می شود بسیار متغیر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سنسور ار وی جی  RVG)) به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال یکی از بزرگترین فروشگاه های تجهیزات دندانپزشکی و بهترین توزیع کننده آنلاین برای تهیه لوازم دندانپزشکی با کیفیت در کشور است. با رویکرد دقیق و تعهد بی نظیر در ارائه معتبرترین مارک های جهان با رقابتی ترین قیمت ها و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان در هر مکان بصورت آنلاین می باشد.

ما همه آنچه را برای راه اندازی و راه اندازی دندانپزشکی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *