مقالات دندانپزشکی

سرامیک دندان چیست

سرامیک دندان چیست

سرامیک دندان چیست

برای بسیاری از افرادی که می خواهند درمان های زیبایی را انجام بدهند این سوال پیش می آید که سرامیک دندان چیست؟ لمینت دندان سرامیکی، یک پوسته نازک است که برای هر فرد به صورت سفارشی برای هر کس ساخته می شود و روی دندان قرار می گیرد. لمینت دندان سرامیکی قوی و بسیار ماندگار است. طول عمر دندان های سرامیکی متوسط بین 15 تا 20 سال می باشد لمینت یا کامپوزیت.

لمینت سرامیکی سطحی صاف و ظاهری کاملا طبیعی دارد و یکی از مزیت های اصلی آن این می باشد که به راحتی لکه نمی گیرد. مهم ترین مزیت لمینت سرامیکی زیبا سازی  فوق العاده لبخند می باشد. مواد سرامیک دندانی جزئی از سیستم طراحی شده با هدف اینکه ساخت پروتز دندانی می باشند از آن ها برای جایگزینی ساختار های دندانی از دست رفته استفاده می شود.

روکش های لمینت سرامیکی دندان جلوی  دندان را پوشش می دهند.اجرای لمینت سرامیکی  به منظور اهداف زیادی برای بیماران استفاده می شود. از جمله هدف هایی که باعث اجرایی شدن اصلاح ناهمواری دندان ها، ساییدگی دندان، سفید کردن دندان و… می باشد. لمینت سرامیکی دندان تراشه ها را پنهان می کند،  نامناسب بودن نسبت لثه های دندان را اصلاح می کند، فاصله بین دندان ها را از بین می برد و بین دندان ها یک نظم و یکنواختی ایجاد می کند.

 مراحل لمینت سرامیکی

مراحل لمینت سرامیک دندان چیست؟  برای اجرایی شد لمینت، بیمار به دکتر دندانپزشک مراجعه می کند تا دکتر دندان های شما را معاینه کند و بعد جهت آماده سازی کار هایی مانند ارتودنسی و… در این مرحله انجام می شود. برای روکش کردن دندان به میزان کمی تراش داده می شود. بعد از آن دندانپزشک از دندان های شما قالب گیری می کند و برای ساخت به آزمایشگاه ارسال می کند. در بعضی از موارد ابتدا قالب موقت برای  بیمار گذاشته می شود و در صورتی که همه چیز درست و آماده باشد، قالب نهایی گذاشته می شود. گذاشتن قالب، جزو  مراحل نهایی لمینت دندان می باشد.

کاربرد استفاده از لمینت سرامیکی

  • کاربرد استفاده از لمینت سرامیکی

    کاربرد استفاده از لمینت سرامیکی

    رفع بی نظمی و بهم ریختگی های دندان

  • دندان هایی که بد رنگ و تیره هستند را سفید می کند.
  • از بین بردن فاصله بین دندان ها
  • رفع لک های روی دندان ها
  • درست کردن لب پریدگی یا شکستگی های دندان ها عمر لمینت دندان.

تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی

تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی

تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی

لمینت سرامیک دندان چیست؟ و چه فرقی با روش درمانی کامپوزیتی دارد. بسیاری از افراد تصور می کنند که  با اجرایی شدن دو روش درمانی لمینت سرامیکی و کامپوزیتی  روی دندان های شما، رنگ دندان های شما بسیار سفید و هالیوودی خواهد شد. افرادی که دوست ندارند رنگ دندان های آن ها غیر طبیعی باشد، از انجام دادن این درمان های زیبایی سر باز می زنند.

شما باید فرم و رنگ کامپوزیت یا لمینت را طوری انتخاب کنید که  دیگران متوجه انجام  ان روی دندان های شما نشوند. لمینت دندان به دو روش سرامیکی و کامپوزیتی انجام می شود. در هر دو روس درمان لمینت و کامپوزیت، هدف سفید کردن دندان ها و رفع نواقض آن می باشد.

تفاوت های لمینت و کامپوزیت در هزینه های این درمان، ماندگاری، برگشت پذیری و … است. برای مثال قیمت لمینت کامپوزیتی نسبت به قیمت لمینت دندان سرامیکی  بسیار کمتر است. طول عمر لمینت سرامیکی بسیار بیشتر از  کامپوزیت ونیر است.شاید این سوال برایتان پیش بیاید که کدام روش برای شما بهتر است؟ قبل از انجام این درمان باید با دندانپزشک خود مشورت کنید معایب کامپوزیت دندان.

اگر بودجه کافی برای این کار را ندارید بهتر است روش کامپوزیت را انتخاب کنید. یکی از کار های اصلی روش کامپوزیت و لمینت این است که آنچه بیمار در لبخند زدن خود دوست ندارد پوشش دهد. انتخاب بین این دو روش کاملا به معیار های شما و سلیقه بستگی دارد.

What is dental ceramic

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *