مقالات دندانپزشکی

سرامیک دندان بهتر است یا لمینت

سرامیک دندان بهتر است یا لمینت

سرامیک دندان بهتر است یا لمینت

سرامیک دندان بهتر است یا لمینت؟  لمینت دندان یا ونیر لایه ای از مواد همرنگ دندان یا مواد سفید رنگ هالیوودی است که برای اصلاح فرم، شکل، رنگ دندان و یا بستن فاصله بین دندان ها و درمان دندان های شکسته روی دندان به عنوان روکش گذاشته می شود. لبمینت دندان دو نوع است، لمینت دندان سرامیکی و لمینت کامپوزیت دندان بهترین نوع لمینت.

لمینت دندان لایه ای است که همرنگ دندان است که برای اصلاح رنگ و اصلاح شکل و فرم دندان ها به کار می رود. برای انجام درمان لمینت باید شرایط فک و لثه شما مطلوب باشد. شما برای درمان لمینت به دکتر دندانپزشک مراجعه کرده و دندانپزشک معاینه می کند و تشخیص می دهد که بیمار سرایط ارتودنسی را دارا می باشد یا نه.

روش روش های چینی یا تمام سرامیک از نوعی سرامیک دندانپزشکی به نام پورسلین  ساخته می شوند. بیشتر دندان های ردیف جلو و  دندان های نیش از این روکش استفاده می کنند. برای دندان های آسیاب بزرگ و کوچک نیز می توان از این روش استفاده کرد. یکی از معایب روکش سرامیکی این است که نسبت به روکش های دیگر دندان استحکام زیادی ندارد.

 لمینت دندان

سرامیک دندان بهتر است یا لمینت؟ یک  از اصلی ترین دغدغه کسانی که به فکر روکش دندان می افتند، این است که طرح و لبخندی زیبا داشته باشند. داشتن لبخندی زیبا تاثیر زیادی روی چهره و زیبایی شما دارد. یکی از راه های  برای زیبایی دندان های شما کاربرد دارد، لمینت دندان است. در روش لمینت دندان  موادی را به رنگ و شکل های مختلف روی دندان های شما می گذارند تا  ایرادات مختلف دندان شما مانند شکل ظاهری، فاصله زیاد بین دندان ها و مشکلات دیگر، درمان شود.

لمینت دندان پوشش نازکی از جنس پرسلن یا سرامیک می باشد که توسط دندانپزشک روی دندان های شما گذاشته می شود. برای انجام لمینت، کمی از مینای دندان شما را تراش می دهند تا لمینت به درستی و راحتی به دندان شما پیوند بخورد. لمینت های سرامیکی، پوسته نازکی از سرامیک هستند که مانند لنز روی سطح بیرونی دندان های شما چسبانده می شوند تا مشکلات ظاهری دندان های شما از بین برود سرامیک دندان چیست.

این لمینت دندان به دو گروه اصلی تقسیم می شود. لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی. لمینت سرامیکی به روش غیر مستقیم لمینت معروف می باشد. جنس لمینت سرامیکی از جنس سرامیک یا همان پرسلن می باشد. یکی از مزایای مهم لمینت سرامیکی، ثبات رنگی زیاد آن است. هزینه های لمینت سرامیکی بسیار بیشتر از لمینت کامپوزیتی است.

لمینت کامپوزیتی و  باندینگ کامپوزیتی، هر دو روش لمینت دندان می باشد. برای استفاده از کامپوزیت دندان این ماده را به شکل خمیر در میاورند و روی قسمت های صدمه دیده می گذارند. در روش باندینگ کامپوزیتی معمولا دندان  هایی که در اثر پر کردن توسط دندانپزشک خالی شده و دچار شکستگی و لب پریدگی شده اند، ترمیم می شوند.

ماندگاری و طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

ماندگاری و طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

ماندگاری و طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

سرامیک دندان بهتر است یا لمینت؟ باید بگوییم که هر کدام ویژگی های خودشان را دارند.  طول عمر لمینت دندان بیشتر از سرامیک دندان می باشد. البته طول عمر و ماندگاری این دو نوع روش درمان زیبایی بستگی به مراقبت های شما دارد. عمر لمینت دندان تقریبا بین 15 تا 20 سال هیچ آسیبی نمی بیند و ماندگاری دارد عمر لمینت دندان.

برای مثال رعایت بهداشت دهان و دندان در ماندگاری لمینت شما تاثیر بالایی دارد. از نوشیدنی های رنگی مانند قهوه، چایی و سایر مواد خوراکی جلوگیری کنید. نوشیدنی های رنگی، لمینت دندان را لکه دار نمی کنند. لمینت سرامیکی دندان به ندرت توسط نوشیدنی های رنگی، لکه دار می شود. نوشیدن نوشیدنی های رنگی در داراز مدت می تواند لمینت دندان شما را لکه دار کند.

Dental ceramics are better or laminate

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *