مقالات دندانپزشکی

دندان پزشکی چیست

دندان پزشکی چیست؟

دندان پزشکی چیست

در جواب سوال اینکه دندان پزشکی چیست؟ باید بگوییم دندان پزشکی  را باید مساوی با دندان سازی دانست. دندان سازی بخشی از دندان پزشکی است. رشته دندان پزشکی در مقطع دکترای عمومی نحوه رعایت بهداشت، پیشگیری و  و درمان بیماری های دندان را آموزش می دهند روتور دندانپزشکی.

دندان پزشکی یک علم تخصصی است. دندان های ما به عنوان  عضو مهمی در بدن ما هستند که سلامت و زیبایی آن ها بسیار مهم است. وظیغ اصلی و مهم یک دندان پزشک تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان است. دوره تحصیلی این رشته 6 سال می باشد که دو دوره علوم پایه 2 سال و  و دوره تخصصی همراه با کار آموزی 4 سال است. در دوره علوم پایه دانشجو 2 سال به یادگیری دروس بیوشیمی، فزیولوژی نظری، فیزیولوژی علمی، آناتومی و خیلی چیز های دیگر تدریس می شود.

دانشجو های دوره دندان پزشکی باید از دست های ماهر و توانمندی برخوردار باشند زیرا بسیاری از کار های دندان پزشکی از تراش دندان تا بازسازی با دست انجام می شود. امروزه تعداد دندان پزشکان نسبت به سال های قبل بیشتر شده است و بازار کار آن نسبت به قبل کمتر است. اما یک دندان پزشک ماهر و حرفه ای همیشه درآمد خوب خود را دارد.

مشکلات تحصیلی رشته دندان پزشکی

در پاسخ به سوال دندان پزشکی چیست؟ باید بگوییم این رشته جزو رشته های سخت دانشگاهی محسوب می شود و مشکلات به خصوص خودش را دارد. دندان پزشکی ماهر و حرفه ای است که در طول تحصیل خود با مار های عملی بر روی بیمار همراه می باشد. امکان انتقال بیماری های عفونی مانند هپاتیت، ایدز از بیمار به پزشک بسیار زیاد است.

یک دندان پزشک در طولانی مدت دچار کمر درد و پا درد می شود پس باید همیشه کار خود را درکنار ورزش ادامه دها. یک کوتاهی یا اشتباه از طرف پزشک عواقب زیادی را به همراه دارد.

دندان پزشکی زیبایی

دندان پزشکی زیبایی

دندان پزشکی زیبایی

در پاسخ به اینکه دندان پزشکی چیست؟ باید بگوییم دندان پزشکی زیبایی امروزه طرفداران بسیاری دارد. یک از الویت های اصلی برای داشتن یک لبخند زیبا، نیاز به دندان های سالم و زیبا داریم. برای داشتن دندان های زیبا می توانیم از خدمات  زیبایی دندان پزشکی ها بهره مند شویم مراقبت های بعد از جراحی دندان عقل.

دندان پزشکی های زیبایی، خدمات زیبایی زیادی مانند روکش ها، لامینیت ها و ایمپلنت های دندانی بخش بسیار کوچکی از خدمات یک دندان پزشک می باشد. زیبایی دندان  شامل چندین روش درمانی است.

  • سفید کردن دندان یا بلیچینگ
  • لامینیت یا لمینت دندان
  • ونیز کامپوزیت ( اصلاح رنگ و فرم  دندان )
  • روکش زیرکونیوم ( روکش و بریج زیر کونیوم برای اصلاح ابعاد دندان، رنگ و فقدان مادر زادی )
  • بریچ ( در نواحی که تعداد کمی دندان از بین رفته است )
  • ایمپلنت ( بهترین روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته )

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یکی ار  راه های سفید کردن دندان می باشد. که باعث از بین رفتن بد رنگی های دندان می شود و رنگ نامناسب دندان ها را ازبین می برد. ماده اصلی سفید کردن دندان ها  پر اکسید هیدروژن است که باعث اکسید شدن رنگدانه های رسوب کرده  بین هرمهای مینایی شده و آن ها را ازبین می برد.

میزان سفیدی دندان های شما بعد از بلیچینگ به بهداشت دهان و دندان بستگی دارد. مصرف نوشیدنی هایی مانند قهوه و چای می تواند دندان های شما را زود تر تیره کند.

بلیچینگی که تحت نظر دکتر دندان پزشک انجام می شود، عوارض خاصی ندارد. در دندان پزشکی نوین از لیزر برای انجام بلیچینگ استفاده می شود. مزیت استفاده از لیزر، کاهش زمان  قرار گرفتن ماده بلیچینگ بر روی دندان می باشد که باعث کاهش احتمال آسیب  به دندان ها و لثه ها می شود مزایا ارتودنسی دندان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *