دسته‌بندی نشده

دندان عقل نشانه چیست

دندان عقل نشانه چیست

دندان عقل نشانه چیست

دندان عقل نشانه چیست؟ رشد دندان عقل برای هر فرد متفاوت است. یکی از معمول ترین سن هایی که دندان عقل رشد می کند بین سن 18 تا 25 سالگی متغیر است. برخی افرغاد فاقد دندان عقل هستند. در مواردی دندان عقل لثه را پاره می کند و از آن بیرون می زند. در طول زندگی دندان های مختلفی رشد می کند، آخرین دندانی که این روند را تکمیل می کند دندان عقل است علائم دندان عقل.

بعضی ها فکر می کنند رشد دندان عقل به عقل بستگی دارد  اما رشد این دندان  هیچ ارتباطی به عقل و کامل شدن آن ندارد. دهندان عقل شامل 4 دندان است که هر کدام از دندان های آسیاب و هر دوطرف  فک بالا و پایین رشد می کند. دندان عقل در افراد مختلف ممکن است زود تر یا دیر تر رشد کند. این دندان شکل های مختلفی دارند، مثلا در فک بالا دارای تاج مثلثی  شکل و ریشه های به هم چسبیده هستند. دندان های فک پایین، کوچکترین دندان های آسیای دائمی هستند و ریشه های کوچک تر از حد معمول دارند.

انواع دندان عقل

دندان عقل انواع مختلفی همچون نهفته، نیمه نهفته، سالم و کامل دارد. یا می تواند دندان عقل بیش از یک عدد در هر طرف رشد کند. دندان عقل روییده به صورت سالم و کامل باید فضای خالی برای رشد در فک را داشته باشد در غیر این صورت، به صورت نهفته یا نیمه نهفته رشد می کند.

گاهی به دلایل ارثی،  یا عدم هماهنگی  رشد استخوان فک با اندازه دندان ها، این دندان ها در فک به صورت نیمه نهفته رشد می کنند. گاهی ممکن است فقط تاج دندان عقل مشخص باشد که در صورت نیز به آن دندان عقل نیمه نهفته می گویند. وقتی دندان عقل به صورت کامل و سالم رشد نکند باعث ایجاد التهاب بافت نرم  پوشاننده ی اطراف این دندان ها می شود. پوسیدگی در ناحیه اطراف دندان عقل نیز باعث آسیب رساندن به  دندان های مجاور می شود عوارض نکشیدن دندان عقل.

 زمان مناسب برای کشیدن دندان عقل

زمان مناسب برای کشیدن دندان عقل

زمان مناسب برای کشیدن دندان عقل

در پاسخ به سوال دندان عقل نشانه چیست؟ فهمیدیم که این دندان هیچ ربطی به عقل و تکامل عقل انسان ندارد. اگر دندان عقل شما به طور کامل و سالم رشد کحرده است و مشکلی را برای شما ایجاد نمی کند، لازم به کشیدن این دندان ندارید. اما دندان های عقلی که به صورت نهفته و نیمه نهفته رشد می کنند را باید کشید.

عوامل زیادی بر روی زمان کشیدن دندان عقل تاثیر گذار است. مانند درد دندان، وسعت علائمی که به دنبال  رشد این دندان  در دهان دیده شده ، عفونت، التهاب و عوامل دیگر تاثیر گذار است. برای کشیدن و جراحی دندان عقل زمان زیادی طول نمی کشد و شما به دلیل زدن آمپول بی حسی دردی را احساس نخواهید کرد.

نشانه های دندان عقل

در پاسخ به دندان درد نشانه چیست؟ و از کجا باید بفهمیم که دندان عقل ما در حال رشد است؟ درد شدید که در سمت گوش، چشم یا حتی می تواند در سر هم باشند، نشانه ای از آبسه کردن دندان می باشد. دندان عقل نهفته می تواند باعث عفونت شود اما دندان آبسه می تواند بر اثر پوسیدگی ایجاد شود مراقبت های بعد از جراحی دندان عقل.

درد فک  یا درد قسمت  پایینی دهان  می تواند به دلیل در آمدن  دندان عقل باشد. فشار در قسمت عقبی  دهان، لثه های ملتهب و خراش در لثه نیز می تواند نشانه رشد دندان عقل باشد. یکی از درد های شایع، دندان درد و گوش درد می باشد که نشانه  درآوردن دندان عقل می باشد.

هر دردی که در ناحیه فک و دندان ها حس می شود، به دلیل رشد دندان عقل نمی باشد. شما باید در بین سنین 16 تا 25 سال نسبت به  نشانه های دندان درد حساس باشید.

What are the signs of wisdom teeth

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *