دسته‌بندی نشده

درایر دندانپزشکی

درایر دندانپزشکی

درایر دندانپزشکی

شاید تعجب باشد که چرا انتخاب یک درایر دندانپزشکی مهم است. اگر همه درایر های هوای دندانپزشکی عملکرد اساسی یکسانی را انجام می دهند. پس چرا انتخاب یک مورد خاص ضروری است؟ در ادامه با جم دنتال همراه باشید تا بیشتر در مورد درایر دندانپزشکی با شما صحبت کنیم.

 درایر دندانپزشکی چیست؟خرید درایر دندانپزشکی

آب موجود در هوای فشرده یک مشکل رایج در سیستم هوای فشرده است. خرید تجهیزات دندانپزشکی این مورد به یک نگرانی بزرگ برای سیستم های هوای دندانپزشکی تبدیل شده است. آب موجود در سیستم هوای فشرده خطر رشد باکتری را افزایش می دهد. بنابراین شما واقعاً می خواهید هوای بدون آب از کمپرسور خود داشته باشید. به همین دلیل، کمپرسور دندانپزشکی باید به درایر دندانپزشکی هوای فشرده مجهز باشد. درایر دندانپزشکی هوای کمپرسور، هوای مرطوب کمپرسور را خشک خواهد کرد که به نوبه خود برای بیماران شما ایمن تر خواهد بود.

همانطور که می دانید در مطب دندانپزشکی خطر قرار گرفتن در معرض باکتری ها، میکروارگانیسم ها و عوامل بیماری زا است. تجهیزات شما می تواند مقصر ایجاد زمینه تولید این خطرات باشد، در صورت تولید هوای با کیفیت ضعیف یا ایجاد یک محیط مرطوب در هندپیس ها.

انواع درایر دندانپزشکی

انواع مختلفی از درایر دندانپزشکی هوا وجود دارد. که ما به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

  • درایر خشک کندرایر خشک کن

درایر های خشک کننده هوای فشرده شده را از طریق ظرفی که معمولاً “برج” نامیده می شود، منتقل می کنند. ظرف با مواد جاذب پر شده است که به عنوان “خشک کننده” نامیده می شود.

آنها در دو سبک موجود هستند. رایج ترین سبک، ماده خشک کننده سیلیس است. کمپرسور دندانپشکی اما برخی از آنها با استفاده از کربن فعال ساخته می شوند. تفاوت اصلی این است که ژل سیلیکا باید دوباره جایگزین شود زیرا کربن فعال اشباع شده و دوباره تولید می شود.

خشک کن های هوای فشرده یک نقطه شبنم فشار بسیار پایین تر، منفی 40 درجه یا بیشتر ایجاد می کنند. این بدان معناست که رطوبت نسبی در سیستم هوای فشرده و مقدار مطلق آب در هوا (گرم در متر مکعب) نیز بسیار کم است.

با چنین رطوبت نسبی پایین و گیرنده هوا و سیستم لوله کشی کاملاً خشک، احتمال رشد باکتری بسیار کم است.

  • درایر یخچال

در خشک کن های یخچال مشابه یخچال خانگی برای خنک سازی هوا جهت غلیظ شدن رطوبت و جدا شدن آن از هوای فشرده استفاده می شود.

هنگامی که رطوبت در آب متراکم شد، تا زمانی که تخلیه شود، در یک جدا کننده جمع می شود. این شبیه یک رطوبت گیر قابل حمل است که در خانه استفاده می کنید.

خشک کن های هوای فشرده یخچالی فقط به شما یک نقطه شبنم فشار حداقل 2 درجه می دهند. این بدان معنی است که زیر دو درجه، میعانات آب در داخل تجهیزات شما تشکیل می شود. این نوع نقطه شبنم برای ابزار در کارگاه مناسب است.  اما برای کمپرسور دندانپزشکی به اندازه کافی پایین نیست.

  • درایر غشاییدرایر غشایی

این درایر دندانپزشکی با استفاده از سیستم تصفیه 4 مرحله ای ابتدا رطوبت و سایر آلاینده ها را از هوای فشرده جدا می کنند.

مرحله بعدی شامل غشایی است که با فرآیند اسمز، بخار رطوبت باقیمانده را از بین می برد. در نتیجه هوای تمیز بسیار خشک می شود. یونیت صندلی و با یک نقطه شبنم قابل توجهی کاهش می یابد. همچنین رطوبت نسبی آن را تک رقمی می کند.

انتخاب درایر دندانپزشکی

هر درایر کمپرسور هوا دندانپزشکی به احتمال زیاد بخار آب را برای مدتی از هوای فشرده شما خارج می کند. اما ممکن است عوارض جانبی وجود داشته باشد که بسته به اندازه و چرخه کار متفاوت خواهد بود. (مخزن کمپرسور یونیت)

انتخاب خشک کن کمپرسور دندانی ناکارآمد می تواند منجر به خرابی تجهیزات شود، که به نوبه خود منجر به تعمیرات بالقوه گران خواهد شد. همچنین ممکن است زمان خود را از دست داده و شاهد از بین رفتن مواد دندانی یا آلوده شدن مواد اولیه باشید.

داشتن درایر دندانپزشکی صحیح خطر خرابی تجهیزات و تعمیرات گران قیمت را کاهش می دهد. با درک بهتر خشک کن های هوا کمپرسور می توانید به کار خود کمک کنید تا از این نوع هزینه های تأخیر و هزینه جلوگیری کند. با دانستن تفاوت ها، فرم موجود، هر تولید کننده به شما امکان می دهد کمپرسور هوای دندانپزشکی را متناسب با نیازهای درمانی خود انتخاب کنید.

خرید درایر دندانپزشکیخرید درایر دندانپزشکی

اساساً، درایر دندانپزشکی مناسب باید هوا را با هر آهنگی که کمپرسور شما هوا تولید می کند خشک کند تا نیازهای فرآیند شما را برآورده کند. در نهایت شش مورد اصلی برای محاسبه انتخاب دقیق درایر دندانپزشکی صحیح وجود دارد:

  1. حداکثر جریان هوا در فوت مکعب استاندارد در دقیقه scfm))
  2. نقطه شبنم فشار مورد نظر
  3. فشار هوای ورودی
  4. دمای هوای ورودی
  5. دمای هوای محیط (و اگر خازن با آب خنک شود دمای آب)
  6. محیط نصب درایر

درایر های خشک کننده می توانند نقطه شبنم بسیار کم، معمولاً در حدود -40 درجه سانتیگراد / -40 درجه فارنهایت را فراهم کنند. داشتن هوا در یک نقطه شبنم قابل پیش بینی و قابل پیش بینی می تواند برای کاربردهای سختگیرانه در صنایعی مانند داروسازی و فرآوری مواد غذایی و همچنین کاربردهایی که هوا با کیفیت بسیار بالا می خواهند، مهم باشد.

خشک کن های یخچالی معمولاً به نقطه شبنمی در حدود 3 درجه سانتی گراد / 37 درجه فارنهایت می رسند، اما هزینه خرید، کار و نگهداری آنها کمتر از خشک کن های خشک کننده است. برای کاربردهایی که به هوای خشک احتیاج دارند ، اما به نقطه شبنم مهمی احتیاج ندارند.یک خشک کن هوای یخچالی یک گزینه عالی است.

آیا خرید کمپسور با درایر مشکلی ایجاد نمی کند؟آیا خرید کمپسور با درایر مشکلی ایجاد نمی کند؟

به طور کلی، خیر! به خصوص وقتی فضا محدود باشد و هوای خشک مورد نیاز باشد.کمپرسور با خشک کن یکپارچه منطقی است. خشک کن یکپارچه برای کار با کمپرسور منطبق ساخته شده است. کل سیستم در کابینتی بسته بندی شده است. که ردپای مورد نیاز را به حداقل می رساند، سطح صدای عملیاتی را کاهش می دهد. و در هزینه های نصب و نگهداری نیز صرفه جویی می کند.

اهمیت انتخاب درایر دندانپزشکی مناسب

انتخاب درایر دندانپزشکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک خشک کن هوای فشرده که برای بهره وری بهینه نشده باشد. می تواند به راحتی 10٪ به صورت کلی انرژی شما اضافه کند.

در حالی که یک درایر هوای فشرده کارآمد فقط باید حداکثر حدود 2٪ کمک کند. فناوری خشک کردن و اندازه خشک کنی که انتخاب می کنید. باید مکمل سرعت جریان هوای فشرده و الزامات کیفیت هوا باشد.

به عنوان مثال اگر میزان استفاده از هوای فشرده شده شما نسبتاً کم باشد، هزینه انرژی اضافی برای تصفیه خشک کن از نوع بدون حرارت می تواند با هزینه پایین تجهیزات جبران شود. با این حال، برای فرآیندهای با تقاضای بالاتر برای هوای فشرده، سرمایه گذاری در دستگاه های تصفیه گرم یا دستگاه های خشک کن با هزینه بیشتر از طریق بهره وری بیشتر انرژی هزینه های خود را تأمین می کند.

قیمت درایر دندانپزشکیقیمت درایر دندانپزشکی

قیمت درایر دندانپزشکی با توجه به شرکت سازنده، کشور سازنده، برند دستگاه و اینکه چه آپشن ها و امکانات خاصی توسط این دستگاه ارائه می شود بسیار متغیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت درایر دندانپزشکی به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال یکی از بزرگترین فروشگاه های تجهیزات دندانپزشکی و بهترین توزیع کننده آنلاین برای تهیه لوازم دندانپزشکی با کیفیت در کشور است. با رویکرد دقیق و تعهد بی نظیر در ارائه معتبرترین مارک های جهان با رقابتی ترین قیمت ها و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان در هر مکان بصورت آنلاین می باشد. ما همه آنچه را برای راه اندازی و راه اندازی دندانپزشکی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهید.

2 دیدگاه در “درایر دندانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *