دسته‌بندی نشده

توربین یونیت

توربین یونیت

توربین یونیت

در این پست همه آنچه شما باید هنگام خرید یک توربین یونیت با کیفیت بدانید و همچنین اینکه چگونه می توانید طول عمر آن را حفظ کنید، شرح خواهیم داد.

برای خرید و اطلاعات بیشتر به صفحه خرید تجهیزات دندانپزشکی مراجعه کنید.

هندپیس توربین یونیت چگونه کار می کند؟هندپیس توربین یونیت چگونه کار می کند؟

اول، ما باید بدانیم که توربین یونیت دندانپزشکی در واقع چگونه کار می کند تا مشخص کنیم بیشترین مشکلات هنگام کار با آنها وجود دارد.

هندپیس توربین وسیله ای دوار است که با فشرده سازی هوا مستقیماً از طریق شلنگ یونیت دندانپزشکی از طریق کوپلینگ هدایت می شود.

در بین تمام ابزارهای چرخشی، این یکی با بالاترین سرعت (از 100000 تا 500000) است، اما یکی با کمترین گشتاور است. سرعت کار تقریباً نیمی از سرعت چرخش آزاد است.

با توجه به این سرعت بالا، گرمای اصطکاکی قابل توجهی توسط نیروی محرکه در روتور هد تولید می شود، به همین دلیل برای خنک سازی آن با سیستم آبپاشی و هوا ادغام شده است.

این ابزار برای کارهایی که به مقاومت بیشتری در برابر درمان نیاز دارند، به عنوان مثال برای از بین بردن بافت های سخت دندان مانند مینا یا مواد پروتز مورد نیاز است.

از هندپیس های چند گوشه مقابل نیز می توان برای این کار استفاده کرد، اما هندپیس های توربین یونیت بسیار کارآمدتر خواهند بود.

قطعات هندپیس توربین یونیت

مهمترین قسمت توربین یونیت، روتور است که بخشی است که همه کارها را انجام می دهد. قسمت های استانداردی که از آن تشکیل شده است در زیر نشان داده شده است:

1 – اسپیندل: در مرکز توربین یونیت، شافت چرخان است.

2 – چاک: داخل دوک است. این یک لوله توخالی است که تراش در آن تعبیه شده است.

3 – پروانه: در وسط (جلو به عقب) اسپیندل قرار دارد. این پروانه است که هوا را می گیرد و باعث چرخش توربین می شود.

4 – یاتاقان جلو:

5 – بلبرینگ عقب: در هر طرف پروانه یاتاقان هایی قرار دارد که با کاهش اصطکاک، اسپیندل را می چرخاند.

6 –  O رینگ:  آنها تثبیت محکم داخل هد توربین را تضمین می کنند. و همچنین لرزش ها را کاهش می دهند.

7 – واشر:  واشر موج دار. آنها فقط در هندپیس هایی با سنسور اتوماتیک برای ایجاد کشش جانبی استفاده می شوند. و توربین را فشار می دهند تا درپوش را تسهیل کند تا عملکرد سنبه را تسهیل کند.

8 – اسلینگر: برای محافظت از یاتاقان در برابر گرد و غبار و آلودگی بر روی یاتاقان جلو قرار می گیرد.(یونیت صندلی)

نکاتی برای خرید توربین یونیت دندانپزشکینکاتی برای خرید توربین یونیت دندانپزشکی

هنگام انتخاب توربین یونیت دندانپزشکی، باید متغیرهای زیر را در نظر بگیرید تا یکی از مواردی را که به بهترین وجهی متناسب با نیاز شماست انتخاب کنید:

  • فناوری توربین یونیت

هرچه سر کوچکتر باشد بهتر است در زمینه عمل دید خوبی به دندانپزشک ارائه دهد. ارتفاع سر نیز باید همراه با سوراخ در نظر گرفته شود، زیرا اگر خیلی کم باشد اندازه گیری قدرت را از دست می دهد.

  • ارتعاش

صدای تولید شده توسط توربین در هنگام لرزش برای بیمار آزار دهنده است. بنابراین هرچه ارتعاش بیشتر باشد، تعداد دسی بل کمتر می شود و برای بیمار مزاحمت کمتری ایجاد می شود.

  • گشتاور توربین یونیتگشتاور توربین یونیت

این توانایی یک چرخان است که علی رغم مقاومت به چرخش ادامه می دهد. بنابراین هرچه گشتاور بیشتر باشد، توانایی توربین در ادامه چرخش بیشتر است.(برد یونیت)

  • سیستم آبپاشی

دو دلیل عمده برای آبپاشی با اسپری هوا و آب وجود دارد. ابتدا باید دندان خنک شود تا از گرم شدن بیش از اندازه پالپ جلوگیری شود و مواد برای خارج شدن بهتر آزاد شود. ثانیا، آبپاشی باعث خنک شدن سیستم داخلی خود سر می شود. تا بیش از حد گرم نشود و به خود آسیب نرساند.

تعداد مناسب سوراخهای آبیاری برای یک توربین 4 عدد است.

  • روشنایی

دانستن اینکه آیا توربین یونیت دارای نور است یا خیر، برای تسهیل دید در منطقه کار مهم است. پیش از این از چراغ های هالوژن استفاده می شد. اما فناوری LED از زمان معرفی در سال 2007 بسیار موفقیت آمیز شده است. نور LED قدرتمندتر، بادوام تر و سایه سفیدتری دارد. که دید واقع بینانه و بدون سایه ای از زمینه کاری را فراهم می کند.

  • قدرت

هرچه قدرت توربین یونیت شما بیشتر باشد. انجام کار بهتر و کارآمدتر خواهد بود و دندانپزشک در انجام درمان راحت تر خواهد بود.

  • کیفیت ساخت مواد توربین یونیتکیفیت ساخت مواد توربین یونیت

موادی که توربین از آن ساخته شده نیز مهم است زیرا مقاومت در برابر دستگاه را نشان می دهد. در میان مواد مختلف مانند آلومینیوم، کروم یا تیتانیوم، تیتانیوم برنده است.

زیرا هم سبک است و هم مقاوم، دو خاصیتی که دندانپزشکان به شدت آن را می طلبند. این به این دلیل است که درمان با ابزار چرخشی اگزوز و یک هندپیس لازم است که هم موثر باشد و هم سبک.

قیمت توربین یونیت

قیمت توربین یونیت با توجه به شرکت سازنده، کشور سازنده، برند دستگاه و اینکه چه آپشن ها و امکانات خاصی توسط این دستگاه ارائه می شود بسیار متغیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت توربین یونیت و یونیت صدف به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال یکی از بزرگترین فروشگاه های تجهیزات دندانپزشکی و بهترین توزیع کننده آنلاین برای تهیه لوازم دندانپزشکی با کیفیت در کشور است. با رویکرد دقیق و تعهد بی نظیر در ارائه معتبرترین مارک های جهان با رقابتی ترین قیمت ها و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان در هر مکان بصورت آنلاین می باشد. ما همه آنچه را برای راه اندازی و راه اندازی دندانپزشکی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم.

1 دیدگاه در “توربین یونیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *