دسته‌بندی نشده

تفلونی موتور یونیت

تفلونی موتور یونیت

تفلونی موتور یونیت یکی از اجزا مهم و چرخ دنده موتور می باشد که برای انتقال قدرت موتور به یونیت استفاده می شود. در ادامه با جم دنتال باشد تا بیشتر با تفلونی موتور یونیت و استفاده آن در موتور های هیدرولیک و الکتریکی دندانپزشکی بیشتر آشنا شوید.

وقتی نوبت به انتخاب یونیت دندانپزشکی مناسب می رسد، مهم این است که یونیتی را انتخاب کنید که از معیارهای اساسی مانند عملکرد، راحتی و طراحی برخوردار باشد. در بازار، به طور کلی دو نوع یونیت دندانپزشکی از لحاظ موتور و تفلونی موتور یونیت وجود دارد که برای رسیدن به این معیارها می توانید انتخاب کنید: صندلی دندانپزشکی هیدرولیک یا صندلی دندانپزشکی الکترونیکی.

در حالی که هر دوی این صندلی ها هدف تقریباً یکسانی دارند. اما آنها بر روی انواع مختلف فناوری برای تنظیم حرکت و موقعیت صندلی کار می کنند. بنابراین، تفاوت های خاص بین این دو چیست؟ اگر می خواهید در مورد تفاوت صندلی های هیدرولیک و صندلی های الکترونیکی دندانپزشکی، موتور و تفلونی موتور یونیت بیشتر بدانید، در ادامه مطلب را بخوانید.

برای خرید و اطلاعات بیشتر به صفحه خرید تجهیزات دندانپزشکی مراجعه کنید.

انواع تفلونی موتور یونیتانواع تفلونی موتور یونیت

ابتدا اجازه دهید بحث کنیم که صندلی های هیدرولیک دندانپزشکی چیست. صندلی های یونیت دندانپزشکی هیدرولیک متداول ترین مدل های صندلی دندانپزشکی هستند که در بازار پیدا خواهید کرد. این از پمپ ها و دریچه هایی استفاده می کند که مایع هیدرولیکی را که صندلی دندان و موقعیت آن را کار می کند، به گردش در می آورند.

به خاطر تفلونی موتور یونیت مناسب شناخته شده است که سر و صدای کمتری نسبت به صندلی های الکترونیکی دارند. در این میان، صندلی های دندانپزشکی الکترونیکی یا الکترومکانیکی به جای پمپ و سوپاپ دارای موتور برای کنترل حرکت صندلی هستند.

یک موتور وجود دارد که صندلی را بلند می کند. از آنجا که حاوی قطعات مکانیکی بیشتری است، انتقال صندلی به موقعیت راحت دقیق تر است.

با این حال، آنها می توانند صدای بیشتری به دلیل همه چرخش های مکانیکی و تفلونی موتور یونیت تولید کنند.

مزایا و معایب صندلی های هیدرولیکمزایا و معایب صندلی های هیدرولیک

مزیت اصلی صندلی های هیدرولیک این است که کنترل های آنها ساده و آسان است. این به این دلیل است که آنها دارای طرح های کنترلی مانند اهرم و دکمه برای کار صندلی هستند.

شروع، توقف، تسریع و کاهش سرعت حرکت و موقعیت صندلی دندانپزشکی ساده و آسان برای مانور است سیستم های هیدرولیک نیز مزیت دارند زیرا می توانند وزن زیادی را به خوبی تحمل کنند.

این بدان معناست که در هنگام تحویل نیرو صرف نظر از سرعتی که استفاده می کند، از ثبات برخوردار است. سیستم های هیدرولیک به دلیل حرکت سیال و سازگاری با وزن زیاد شناخته شده اند.

در مقایسه با صندلی های دندانپزشکی الکترونیکی، صندلی های دندانپزشکی هیدرولیک قطعات متحرک کمتری دارند. که نگهداری آن را آسان می کند. سیستم های هیدرولیک نیز جرقه هایی ایجاد نمی کنند که منجر به خطرات احتمالی آتش سوزی شود.(تفلونی موتور یونیت)

در حالی که سیستم های هیدرولیک دارای مزایایی هستند. اما دارای معایبی نیز هستند که به طور عمده در اطراف مایع هیدرولیک می چرخند.

مایع هیدرولیک خطرناک شناخته شده است. سیستم هیدرولیک خود باعث آتش سوزی نمی شود. اما اگر مایع هیدرولیک در معرض آتش سوزی قرار گیرد و می تواند مشتعل شود.

هنگام کار با مایع هیدرولیک، اطمینان حاصل کنید که شعله های آتش نزدیک در آن وجود ندارد. مایع هیدرولیک نیز سازگار با محیط زیست نیست.

این ماده یک ماده خورنده است، به این معنی که اگر بیش از حد در معرض آن قرار بگیرید می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند.

به همین دلیل، انجام معاینات دوره ای و تعمیر و نگهداری در مورد صندلی های هیدرولیک بسیار مهم است.(کمپرسور دندانپزشکی)

مزایا و معایب صندلی های الکترونیکیمزایا و معایب صندلی های الکترونیکی

بیشتر مزایای صندلی های الکترونیکی در راحتی و دقت آنها استوار است. به عنوان مثال، صندلی های الکترونیکی کنترل دقیق بالایی دارند. سیستم های آنها در برابر تغییرات دما مقاوم هستند و به همین ترتیب می توانند با چنین تغییراتی سازگار شوند.

این امر به دندانپزشکان امکان تنظیم و جابجایی با دقت بسیار زیاد را می دهد. سیستم های الکترونیکی همچنین دارای تنظیمات از پیش برنامه ریزی شده ای هستند که تنظیمات دستی صندلی های دندانپزشکی را از بین می برد و مدیریت زمان را افزایش می دهد. از همه مهمتر، اکثر صندلی های برقی در واقع مقرون به صرفه تر از صندلی های هیدرولیک هستند.

آنها همچنین به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند زیرا شما نگران نشت مایع هیدرولیک و نگهداری روغن نخواهید بود. و با استفاده از یک تفلونی موتور یونیت در هنگام تعمیرات به خرابی کمتری نیاز دارد.

سیستم های الکترومکانیکی دارای تنظیمات احتیاط ایمنی مانند محرک هایی هستند. که در صورت قطع ناگهانی برق ، صندلی را در جای خود قفل می کنند تا از بروز حوادث جلوگیری کند. مزایای دیگر این است که صندلی های برقی می توانند دامنه های مختلف وزنی را تحمل کنند به راحتی نصب شوند و سازگار با محیط زیست باشند.

سیستم های الکترونیکی همچنین می توانند مستعد آسیب الکتریکی باشند. توصیه می شود در موارد افزایش ولتاژ برق، محافظ موجی به سیستم اضافه کنید.(خرید صندلی دندانپزشکی)

قیمت تفلونی موتور یونیت

قیمت تفلونی موتور یونیت با توجه به شرکت سازنده، نوع تفلونی موتور یونیت متغیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت تفلونی موتور یونیت به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید. و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتالفروشگاه لوازم دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال یکی از حرفه ای ترین فروشگاه تجهیرات دندانپزشکی در کشور می باشد. که در کنار ارائه محصولات و تجهیزات دندانپزشکی بسیار باکیفیت، متنوع و با قیمت بسیار مناسب و رقابتی با سایر رقبا، خدمات پس از فروش بسیار متعهد و جوابگویی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات جم دنتال با کارشناسان این شرکت تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *