دسته‌بندی نشده

تابوره دندانپزشکی

تابوره دندانپزشکی

تابوره دندانپزشکی

تابوره دندانپزشکی به طور فزاینده ای در صنعت دندانپزشکی محبوب شده است .به همین دلیل. مزایای این نوع صندلی بی شمار است.تحقیقات از تأثیر مثبت بر سیستم اسکلتی عضلانی پشتیبانی می کنند.کسانی که آشنایی کافی با تابوره دندانپزشکی ندارند و نمی دانند که تفاوت آن با صندلی های معمولی و قدیمی چیست؟می توانند در آخر این مطلب همراه ما باشند.(خرید تجهیزات دندانپزشکی)

تابوره دندانپزشکی چیست؟تابوره دندانپزشکی چیست؟

تابوره دندانپزشکی یک صندلی چرخ دار و جمع جور با ارگونومی بسیار سطح بالا مناسب برای دندانپزشک هایی می باشد که ساعت ها در محل کار خود نشسته اند و بیماران بسیاری را درمان می کنند.

با این حال با شیوع کمردرد در دندانپزشکی در طی 50 سال گذشته (حدود 65 درصد) ، روش های جدید جایگزین برای نشستن شده است.این باعث شده است که درد کمر تا حد بسیار زیادی در بین دندانپزشکان از بین برود.

یک تابوره دندانپزشکی یک وضعیت خنثی لگن را ایجاد می کند. یونیت صندلی که از سه منحنی طبیعی ستون فقرات در یک حالت متعادل پشتیبانی می کند. ران ها با شیب تند (45 درجه) به سمت پایین شیب می گیرند.بنابراین وضعیت نشسته در نیمه راه بین نشستن و ایستادن است. منافع حاصل از آن برای سیستم اسکلتی عضلانی و از نظر ارگونومیک در مقایسه با صندلی های سبک معمولی بسیار زیاد است.

بیشتر بخوانید: لمینیت دندان چیست؟

مزایای تابوره دندانپزشکی

تابوره دندانپزشکی شما را در وضعیت “سه پایه” قرار می دهد در حالی که باسن کمی خم می شود، که ثابت ترین موقعیت برای مفصل ران است. (این در واقع مبتلا به دیسپلازی مفصل ران از بین می روند.) فقط در صورت ثابت بودن پایین تنه، می توان قسمت بالاتنه را با سهولت و دقت حرکت داد.

 • دندانپزشکان با نیم تنه کوتاه که متوجه می شوند هنگام کار باید بازوها را به پهلو بلند کنند، هنگام نشستن روی تابوره دندانپزشکی می توانند بیمار را به راحتی پایین بیاورند و باعث آرامش بیشتر عضلات گردن و شانه شوند.
 • حفظ وضعیت خنثی ستون فقرات آسان تر است، زیرا در فاصله ایستاده و ایستاده قرار دارید.
 • تنفس دیافراگم بهبود یافته است.

هنگامی که ران ها به شدت شیب دار به سمت پایین می آیند، نزدیکتر شدن به بیمار آسان تر است، که رسیدن بیش از حد به جلو را به حداقل می رساند.(خرید صندلی دندانپزشکی)

انتخاب تابوره با ارگونومی مناسبانتخاب تابوره با ارگونومی مناسب

یک تابوره دندانپزشکی با ارگونومی مناسب مزایای بسیاری را ارائه می دهد. که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

 • حرکت تابورهآسان تر است. زیرا از عضلات بزرگتر ران به جای عضلات ساق پا استفاده می شود.
 • تابوره دندانپزشکی به جای خم شدن در کمر، حرکت صحیح در باسن را تسهیل می کند.
 • وقتی تابوره صاف تنظیم می شود، لگن را در موقعیت خنثی قرار می دهد. که به حفظ منحنی کمر کمک می کند. هرگز صندلی تابوره دندانپزشکی را کج نکنید ، زیرا این امر می تواند باعث هایپرلوردوز و کمردرد شود.
 • وقتی منحنی کمر وجود دارد. حالت خنثی سر را تسهیل می کند. برعکس، هنگامی که منحنی کمر صاف می شود ، سر به جلو حرکت می کند!
 • تابوره برای دستیابی به موقعیت بدنی بسیارمناسب در اپراتورهای که به دنبال ساعت های کاری بسیار زیاد می باشند، ایده آل است.
 • رفتن از حالت نشسته به حالت ایستاده راحت تر است.
 • تابوره دندانپزشکی عضلات تثبیت کننده تنه عمیق را فعال می کند. که نشان داده شده است برای جلوگیری از کمردرد کمک می کند.

نکات مهم در انتخاب تابوره دندانپزشکینکات مهم در انتخاب تابوره دندانپزشکی

تابوره یکی از نکات و انتخاب هاب بسیار مهم برا دندانپزشکان می باشد. در مورد نحوه انتخاب صندلی مناسب برای خود به اطلاعات بیشتر در زیر مراجعه کنید. ما در وب سایت جم دنتال تعداد بسیار زیادی از تابوره ها دندانپزشکی را در مدل ها و سایز های مختلف ارائه می دهیم.

در صورت امکان اگر مایل باشید از سایت ما دیدن کنید تا طیف وسیعی از تجهیزات دندانپزشکی ما را مشاهده کنید. کمپرسور هوا دندانپزشکی در زیر کمی بیشتر در مورد انتخاب امتیاز و نحوه انتخاب صندلی مناسب برای شما آورده شده است.

چهار مرحله برای انتخاب صحیح تابوره دندانپزشکی وجود دارد که ما به بررسی این فاکتور ها پرداخته ایم.

 • ارتفاع مناسب تابوره دندانپزشکی

شما فقط در صورتی مزایای کامل تابوره دندانپزشکی را تجربه خواهید کرد که موقعیت شما به حدی بالا باشد که بتواند به اندازه کافی زاویه ران را باز کند و بدین ترتیب شما را در حالت طبیعی و آرام قرار دهید.

ارتفاع کامل نشسته همان بلندی است که پاهای  شما به طور طبیعی از شکل صندلی پیروی می کنند. این امر باعث می شود تا حداکثر زاویه ران (130 تا 140 درجه) حاصل شود در حالی که وزن شما به طور مساوی بر روی صندلی مدفوع زین و سطح داخلی تقسیم می شود.

از آنجا که قد افراد متفاوت است، تابوره دندانپزشکی در سه ارتفاع مختلف موجود است که هر کدام دامنه تنظیم قد خود را دارند. برای نه از هر ده نفر، قد استاندارد یک محدوده تنظیم صحیح برای قرار دادن تابوره دندانپزشکی در ارتفاع مطلوب فراهم می کند. بنابراین اگر مدفوع توسط چند نفر تقسیم شود ، محبوب ترین گزینه است.

 • سایز مناسب تابوره دندانپزشکیسایز مناسب تابوره دندانپزشکی

تابوره دو شکل صندلی منحصر به فرد موجود است. نوع ائول برای حالت نشستن فعال و نوع دوم برای حالت نشسته گسترده تر.

تابوره نوع اول

شکل صندلی نوع اول بازترین زاویه ران را تسهیل می کند. وزن شما به طور مساوی بر روی صندلی و بدنه تقسیم می شود. صندلی نوع اول بهترین تعادل را بین کنترل و حالت سالم “ایستادن” و راحتی “نشستن” برقرار می کند.

تابوره دندانپزشکی نوع دوم

تابوره دندانپزشکی نوع دوم دارای یک جای پهن تر است. و در نتیجه از زاویه باسن نسبتاً کمتری نسبت به تابوره نوع اول برخوردار است. قسمت بیشتری از وزن بدن شما روی صندلی قرار می گیرد. این باعث می شود صندلی تجربه نشستن سنتی تری داشته باشد.

زنان عموماً تابوره دندانپزشکی نوع اول را به دلیل صندلی باریک تر (83٪) ترجیح می دهند. اگر سطح صندلی عریض تری را ترجیح می دهید، تابوره نوع دوم را انتخاب کنید.

مردان با قد متوسط ​​یا کوچکتر معمولاً تابوره دندانپزشکی نوع اول را به دلیل حالت فعال نشسته (67٪) انتخاب می کنند. اگر تجربه نشستن سنتی تری را ترجیح می دهید، تابوره دندانپزشکی نوع دوم را انتخاب کنید.

 • نشستن پویا

       تعادلتعادل

مکانیسم تابوره دندانپزشکی حداکثر راحتی و حالت کارکرد پویای مطلوب را تضمین می کند. این مکانیزم قابل تنظیم می باشد.

تابوره برای راحتی بیشتر و تأثیر مفید بر روی عضلات و ستون فقرات، ظریف حرکت می کند. درجه حرکت را می توان با چرخاندن حلقه تنظیم کرد.

به جای مکانیزم تعادل، می توانید یک صندلی کج را انتخاب کنید که در آن می توان زاویه صندلی را به جلو و عقب تنظیم کرد.

 • پشتیبانی اضافی

تابوره می تواند مجهز به تکیه گاه کمر باشد. شکل چند منظوره آن در هنگام کار در حالت فعال، از پشت کمر (ناحیه کمر) شما پشتیبانی سبک می کند. علاوه بر این، می توانید به آن تکیه داده و کشیده شوید تا لحظه ای پشت خود را صاف کنید. و لحظه ای خستگی را از بدن خود خارج کنید. بعضی از مدل های تابوره دندانپزشکی دارای پشتی کمری است که هم از نظر ارتفاع و هم از زاویه قابل تنظیم است. با مکانیزم تعادل می توان پشتیبانی کمر را در عمق تنظیم کرد و با صندلی پویا حرکت کرد.

انتخاب بهترین تابوره دندانپزشکیانتخاب بهترین تابوره دندانپزشکی

تابوره که در بازار وجود دارد که اجازه می دهد. موقعیت ارگونومیک بهینه برای شما ایجاد شود. هنگام در نظر گرفتن یک مدفوع زین سنتی، یک تابوره دندانپزشکی را انتخاب کنید که کانتور مناسب لگن شما باشد. زینی که برای لگن شما خیلی باریک باش.، می تواند باعث فشرده سازی شود و ناراحت کننده باشد. به همین ترتیب، یک زین که برای یک اپراتور کوچکتر بسیار گسترده باشد، می تواند باعث ناراحت کننده باسن شود.

تابوره دارای یک صندلی مسطح مثلثی شکل است که لگن را در وضعیت خنثی نگه می دارد، در حالی که ران ها به شدت به سمت پایین شیب دارند. این یک گزینه خوب برای دندانپزشکی است که می خواهد از فشرده سازی در ناحیه دستگاه تناسلی جلوگیری کند.

در حالی که باعث کاهش فعالیت عضله در عضله کمر می شو.، اما همچنین باعث فعال شدن شکم می شود. افزودن پشتی به طور متوسط ​​فعالیت شکم را کاهش می دهد و باید توسط دندانپزشکان مورد توجه قرار گیرد.

قیمت تابوره دندانپزشکی

قیمت تابوره دندانپزشکی با توجه به شرکت سازنده، کشور سازنده، برند دستگاه و اینکه چه آپشن ها و امکانات خاصی توسط این صندلی ارائه می شود بسیار متغیر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت تابوره دندانپزشکی به وب سایت جم دنتال مراجعه کنید. و یا با کارشناسان جم دنتال تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه اینترنتی و آنلاین تجهیزات دندانپزشکی جم دنتال

جم دنتال یکی از بزرگترین فروشگاه های تجهیزات دندانپزشکی و بهترین توزیع کننده آنلاین برای تهیه لوازم دندانپزشکی با کیفیت در کشور است. با رویکرد دقیق و تعهد بی نظیر در ارائه معتبرترین مارک های جهان با رقابتی ترین قیمت ها و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان در هر مکان بصورت آنلاین می باشد. ما همه آنچه را برای راه اندازی و راه اندازی دندانپزشکی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *