لمینت دندان

بهترین نوع لمینت

بهترین نوع لمینت

بهترین نوع لمینت

جهت اصلاح طرح لبخند بهترین نوع لمینت و  مارک کامپوزیت دندان بسیار مهم است. لمینت دندان پفوسته ای نازک از جنس سرامیک است که استحکام و مقاومت بسیار بالایی دارد. داشتن یک لبخند زیبا و منحصر به فرد نیاز به دندان های مرتب و اصلاح شده دارد. دندان های زیبا تاثیر گذارترین عمل برای داشتن یک لبخند جذاب و زیبا هستند لمینت دندان چیست ؟

به کمک روش درمانی زیبایی لمینت، می توان روکشی سفید و همرنگ دندان داشته باشیم تا ایرادات و لکه های دندان مشخص نشود. لمینت دندان یا ونیر لایه ای از مواد همرنگ دندان یا سفید به رنگ هالیوودی است. این روش درمانی برای اصلاح فرم، شکل، رنگ و طول دندان ها یا شکستگی دندان و فاصله ی آن ها قرار داده می شود.

لمینت پوسته ای با ضخامت نازکی است که متناسب با شکل و ویژگی های دندانی هر شخص به صورت منحصر به فرد ساخته می شود. در ساخت پوسته های نازک لمینت، این پوسته ها از موادی با رنگ های طبیعی و نزدیک به رنگ دندان استفاده می شوند. برای روکش لمینت، ابتدا به مقدار کمی  سطح دندان های شما سوهان زده می شود و سپس  لمینت ها با استفاده از یک نوع چسب مخصوص، به دندان ها متصل می شود.

کاربرد لمینت دندان

لمینت ها لایه های نازکی هستند که به طور مستقیم روی بخش جلویی دندان ها می چسبند. بهترین نوع لمینت بستگی به سلیقه شما دارد.لمینت ونیر برای کسانی است که فقظ چند عیب جزئی در دندان هایشان دارند. هدف از نصب ونیر این است که ظاهری زیبا به لبخند و صورت شما هدیه دهد. دندان های شکسته شده، دندان های لک شده و خرد شده یا دندان هایی که کمی کج شده اند را اصلاح می کند. به طور کلی روش درمانی لمینت می تواند مشکلات زیر را  بر طرف کند.

  • اصلاح لکه های داخلی و تغییر رنگ دندان ها
  • اصلاح اشکالات دندان از نظر شکل، چرخش و اندازه
  • درمان تیرگی و کدر شدن دندان ها
  • اصلاح بهبود و طرح لبخند
  • پر کردن فاصله و فضای خالی بین دندان ها به ویژه در وضعیت دیاستم یا فاصله لیندو دندان از  خط وسط جلو
  • افزایش طول دندان های کوچک و کوتاه
  • ترمیم دندان های شکسته و دندان هایی که لبه های آن ها خرد شده

برای مشاوره و هماهنگی با شماره 65870126-021 تماس حاصل فرمایید.

 انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

لمینت و روکش های دندان در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. بهترین نوع لمینت بستگی به دندانپزشک دارد که بر اساس مشکلاتی که دارید، کدام نوع لمینت را برای زیبایی دندان های شما در نظر بگیرد. لمینت دندان در دو نوع کلی در بازار موجود است.

نوع اول لمینت سرامیکی دندان به روش غیر مستقیم است. پرسلن ونیر یا لمینت سرامیکی از جنس سرامیک ساخته شده است و برخلاف نوع کامپوزیتی، دو الی سه هفته برای تحویل و اجرای نهایی آن زمان می برد کاربرد لمینت های سرامیکی دندان برای بستن فاصله دندانی و اصلاح رنگ دندان استفاده می شود.

ابتدا دندان های شما قالب گیری می شود و بعد از آماده شدن قالب ها، رنگ آن توسط فرد انتخاب می شود و  پس از پایان این مراحل لمینت سرامیکی  روی دندان ها چسبانده می شود کامپوزیت دندان.

دومین نوع لمینت، لمینت کامپوزیتی می باشد. در مقابل لمینت سرامیکی، کامپوزیت دندان قرار دارد که نسبت به لمینت کامپوزیتی تراش کمتری به دندان داده می شود و عوارض آن کمتر است. میزانه براق شدن سطح و عبور نور کامپوزیت دندان بیشتر است و تنوع رنگ بیشتری دارد. قیمت لمینت دندان با این روش، ارزان تر  از روش های دیگر است. کامپوزیت نوعی پوشش است که روس دندان های شما در یک جلسه قرار می گیرد. در لمینت کامپوزیتی به راحتی می توانید دندان های شکسته خود را ترمیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *