مقالات دندانپزشکی

آیا کامپوزیت به دندان آسیب می زند

آیا کامپوزیت به دندان آسیب می زند

آیا کامپوزیت به دندان آسیب می زند

برای خیلی از افراد این سوال پیش  می آید که آیا کامپوزیت به دندان آسیب می زند؟ کامپوزیت دندان  به عنوان روشی برای پوشاندن عیب های ظاهری دندان است که هیچ آسیبی به دندان های  طبیعی نمی رساند. انجام کامپوزیت یک درمان زیبایی است که  نیاز به تراش مینای دندان نیست. با انجام کامپوزیت دندان های طبیعی شما دست نخورده و بدون آسیب باقی می ماند.

کامپوزیت دندان یکی از خدمات زیبایی پزشکی است که تمامی عیب های ظاهری دندان های شما را می پوشاند. یکی از درمان های  مناسب ربای تغییر ساختار دندان ها کامپوزیت است. شما با انجام کامپوزیت می توانید در کمترین زمان ممکن زیبا ترین دندان ها را داشته باشید. برای مثال اگر شما دندان شکسته دارید، با انجام کامپوزیت می توانید این عیب را بپوشانید معایب کامپوزیت دندان.

گاهی هر چقدر که به پاکیزگی دندان ها اهمیت می دهید، باز دندان های شما درخشان و سفید نیست. وقتی دندان های شما لکه های چشمگیری دارند و تغییر رنگ داده اند، می توانید با انجام درمان های زیبایی مثل کامپوزیت و لمینت دندان های خود را درخشان کنید. کامپوزیت دندان و لمینت، شیبه دندان های طبیعی شما هستند و زیبایی لبخند شما را بهبود می بخشند.

آیا کامپوزیت باعث صدمه زدن به دندان های شما می شود؟

حال می خواهیم به طور تخصصی و مفصل راجب پاسخ سوال اینکه آیا کامپوزیت به دندان آسیب می زند؟ صحبت کنیم. روکش  های کامپوزیت   برای زیبایی بیشتر دندان های شما  هستند. کامپوزیت به  دندان های طبیعی شما آسیب نمی رساند. روی دندان های طبیعی از مواد مخصوصی برای اتصال کامپوزیت دندان استفاده می شود بعد از آن از مواد  کامپوزیت ونیر روی دندان های شما استفاده می کنند تا دندان های شما سفت و محکم شود.

هنگامی که کامپوزیت به دندان های شما پیوند زده شد برای اینکه لبخند زیبایی داشته باشید، صیقل داده می شود و شکل می گیرد.

برای اینکه دندان های شما خراب نشود، رزینی برای چسباندن  کامپوزیت استفاده می شود.  لمینت دندان در برابر صدمه زدن نسبت به دندان های عادی بسیار مقاوم  و سخت است. کامپوزیت نسبت به لمینت، هزینه کمتری دارد.  روکش های کامپوزیت توسط دندان پزشک ساخته می شود ولی روکش های لمینت در آزمایشگاه ساخته می شود. به همین دلیل کامپوزیت در زمان بسیاری کمی توسط پزشک اجرا می شود. هنگام نصب لمینت دندان مقداری از مینای دندان تراشیده می شود ولی  کامپوزیت روی دندان طبیعی اجرا می شود لمینت یا کامپوزیت.

اگر دیگر کامپوزیت دندان را نمی خواهید، می توانید آن را به راحتی حذف کنید. پس به جواب سوال آیا کامپوزیت به دندان آسیب می زند؟ می رسیم که کامپوزیت به دندان های ما آسیب نمی رساند و آن ها را خراب نمی کند. اگر می خواهید یک لبخند زیبا داشته باشید، کامپوزیت دندان یک روش زیبایی عالی است.

معایب کامپوزیت دندان

معایب کامپوزیت دندان

معایب کامپوزیت دندان

برای پاسخ دقیق به سوال آیا کامپوزیت به دندان آسیب می زند؟ باید بگوییم  که هر فرایند ترمیم و اصلاح دندان از جمله کامپوزیت، ریسک عفونت  و پوسیدگی دندان را افزایش می دهد. این طبیعی است که کامپوزیت، لمینت و روش های زیبایی دیگر، نسبت به دندان های طبیعی از استحکام پایینی برخوردار هستند.

کاشت کامپوزیت و لمینت احتمال تجمع باکتری ها را در دهان ، لثه و اطراف ناحیه کاشته شده، افزایش می دهد. ولی اگر شما بعد از لمینت بهداشت و سلامت دندان های خود را با کار هایی مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، رعایت کنید، کامپوزیت برای شما آسیبی نخواهد داشت عمر کامپوزیت دندان.

در روز های اولی که کامپوزیت خود را نصب مب کنید، رعایت کردن بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است. برای انجام لمینت و کامپوزیت بهتر است با دندان پزشک خود مشورت کنید.

Does the composite damage the teeth

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *